Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вентилатор за второ парно.Може ли паралелно на оригиналния?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вентилатор за второ парно.Може ли паралелно на оригиналния?

    Реших да направя второ парно на Витарата,като използвам тръбата между вентилатора и радиатора му,в която да вкарам въздуха от допълнителното парно.
    Въпроса ми е,дали мога да свържа втория вентилатор към оригиналния паралелно,за да използвам степените едновременно с едно копче,какво се случва с резисторите?
    И второ,какво се случва с налягането от водната помпа,ако се разклони на две,в случая на три,защото има и АГУ?
    Просто не ми се сваля таблото да сменям радиаторчето...

  • #2
    От: Вентилатор за второ парно.Може ли паралелно на оригиналния?

    Първоначално публикуван от Dinoood Преглед на мнение
    Реших да направя второ парно на Витарата,като използвам тръбата между вентилатора и радиатора му,в която да вкарам въздуха от допълнителното парно.
    Въпроса ми е,дали мога да свържа втория вентилатор към оригиналния паралелно,за да използвам степените едновременно с едно копче,какво се случва с резисторите?
    И второ,какво се случва с налягането от водната помпа,ако се разклони на две,в случая на три,защото има и АГУ?
    Просто не ми се сваля таблото да сменям радиаторчето...
    R=U/I - така е изчислено съпротивлението на резисторния блок за 1-ва, 2-ра .. Н-та , последната е директно. Та ако свържеш още едно моторче успоредно, напрежението ще се запазаи (12V), но тока ще се промени, а от там и необходимото съпротивление за желаната скорост на въртене. Или няма да стане, ако ги свържеш заедно. "Налягането" на водната пома ще си остане същото, но предполагам (ако разбирам правилно ще сложиш още едно радиаторче = още течност) ще намалиш дебита, пак зависи какви маркучи ще сложиш..
    Но като цяло - колкава е тая ВИТАРА, че и трябва парно, при това второ - какво му е на първото - не ще да грее, грее ама малко, че боба свърши за обяд >?

    Поздрави !
    Просто не ми се сваля таблото да сменям радиаторчето...

    Коментар


    • #3
      От: Вентилатор за второ парно.Може ли паралелно на оригиналния?

      Разбрах.Благодаря!Аз си мислех,че намалява напрежението.Та го умувах нещо с реле за товар и пр.,но не го измислих,идеята ми беше с един превключвател да се командват 2-та вентилатораедновременно.Предполагам,че пак може да стане,но с втори резисторен блок и диоди между двата.
      Грее слабо радиаторчето,91ви набор е,на неизвестно количество километри,вода или несменян антифриз...От опит знам,че без механично почистване или ново,не става работата,а е вътре в кутията и не може да се издърпа без да се извади кутията.Иначе за цената на ново радиаторче не се притеснявам,защото няколко коли съм преправял като отрежа тръбите на каквото и да е подобно по размер/от 25лв/ и ги карам с маркучи до където трябва...но не ми се сваля табло.

      Коментар


      • #4
        От: Вентилатор за второ парно.Може ли паралелно на оригиналния?

        Първоначално публикуван от Dinoood Преглед на мнение
        ...но не ми се сваля табло...
        Във всички случай, ще ти е по-лесно и побързо ако свалиш таблото, но все пак - термостат сменял ли си >?

        Поздрави !

        Коментар


        • #5
          От: Вентилатор за второ парно.Може ли паралелно на оригиналния?

          Да,термостат от 82 на 88 гр. ,воден радиатор нов,жалюзи отпред от Москвич 8-ца с жило от смукач от УАЗ,елкалорифер на предното стъкло,температурата стои на средата...но при -5 гр. и нататък се усеща мн. слабо,и ...къмпинг газова печка на задната седалка ..ко да прайш брат,от стара баба дори с много сгоди/тунинг екстри демек/,млада булка не става...А нямам оросяване на ръцете и краката та затова се гевезя да я накарам да топли като истинските коли

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X