Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Кварталче" затворен тип с повишена автономност.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Кварталче" затворен тип с повишена автономност.

    Понеже имам малко земици тук таме все повече се замислям за едно "кварталче" от затворен тип.
    Концепцията е проста - още при изграждането на инфраструктурата да се изходи от автономността на селището - тоест неговата възможност да функционира максимален срок от време без да е зависимо от външни фактори- вода, електричество и прочие. Като подчертавам става дума за изцяло "не търговска" инициатива , където общо взето няма да е достатъчно да имаш парите за да си закупиш жилище.... Та... до тука съм го докарал до соларните панели и водата.... Давайте идеи.
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

  • #2
    От: "Кварталче" затворен тип с повишена автономност.

    Кльон
    42

    Коментар


    • #3
      От: "Кварталче" затворен тип с повишена автономност.

      Това е бъдещето.
      Искате не искате - това е.
      Който се сети сега - пИчели.
      Който се присмива - дупе да му е яко в идните години.
      Дългосрочна защита е възможна само в група.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #4
        От: "Кварталче" затворен тип с повишена автономност.

        То това е ясно - само дето няма да е точно кльон, а нещо което съм видял по "светите земи".
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • #5
          От: "Кварталче" затворен тип с повишена автономност.

          Моята идея е да се абонирам за темата!
          "Кварталче"- автономна крепост. В Щатите можеш да направиш милиони от идеята!

          Всичко това го казвам без ирония, с уважение към знанията и уменията ти!

          Коментар


          • #6
            От: "Кварталче" затворен тип с повишена автономност.

            Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
            Моята идея е да се абонирам за темата!
            "Кварталче"- автономна крепост. В Щатите можеш да направиш милиони от идеята!

            Всичко това го казвам без ирония, с уважение към знанията и уменията ти!
            Бе то е ясно че милиони няма да направя..... и не ми е това идеята.
            Отдалечеността - примерно от абсолютният център на София - 25 км.
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • #7
              От: "Кварталче" затворен тип с повишена автономност.

              Не е лоша идеята, но с подбора на съкварталците и евентуални казуси при решение за продажба след време не знам как ще се справиш...
              Преди време беше коментирана подобна идея, но не си спомням отделна тема ли беше или между другото...

              Коментар


              • #8
                От: "Кварталче" затворен тип с повишена автономност.

                Първоначално публикуван от Сашо Преглед на мнение
                Не е лоша идеята, но с подбора на съкварталците и евентуални казуси при решение за продажба след време не знам как ще се справиш...
                Преди време беше коментирана подобна идея, но не си спомням отделна тема ли беше или между другото...
                Бе то проблеми много има.... А и не смятам да е прекалено голямо кварталчето и не смятам да е от типа "жилищен комплекс" - просто отделни къщи с дворове обединени в общ "компаунд". Що годе го виждам като парцели по 500-600 кв.м. с къщи по 150-200 кв.
                Идеята, е че от една страна всеки би живял в къща ако има тази алтернатива пред апартаменто- кутийката.
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • #9
                  От: "Кварталче" затворен тип с повишена автономност.

                  Аз също съм фен на подобно нещо макар и да го разглеждам повече като сейф хаус отколкото цяло селище. В коя посока си се ориентирал като терен в този периметър от 25 км?

                  и друго - какви характеристики на терена (надморска височина; комуникативност; уединеност...) избираш/предпочиташ?
                  Дела трябват, а не думи.

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Кварталче" затворен тип с повишена автономност.

                    Първоначално публикуван от Plamen Alexandrov Преглед на мнение
                    Аз също съм фен на подобно нещо макар и да го разглеждам повече като сейф хаус отколкото цяло селище. В коя посока си се ориентирал като терен в този периметър от 25 км?

                    и друго - какви характеристики на терена (надморска височина; комуникативност; уединеност...) избираш/предпочиташ?
                    По определени причини за сега ще спестя подробности. Но що годе отговаря на моите изисквания по тези точки.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Кварталче" затворен тип с повишена автономност.

                      Извини ме, не се конкретизирах защото пишех от айпада
                      Питането ми е изцяло субективно, не да издаваш конкретни терени. Просто темата ми е доста актуална и на мен и ми се иска да чуя повече подробноси (не за конкретни места) а по-скоро за характеристиките на мястото което гледаш. За момента аз съм се спрял на ~ 35 км от вкъщи (София), 700 м надморска височина и уединеност. Достъпа естествено е с джип.
                      Дела трябват, а не думи.

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Кварталче" затворен тип с повишена автономност.

                        Всичко това е много, ама много хубава идея, ще следя с интерес. Имам конкретни въпроси, но ще ги задавам във времето.
                        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                        0882 52 00 52 - Жоро

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Кварталче" затворен тип с повишена автономност.

                          Тя идеята си трябва само да се копира от Израел, всичко вече е измислено. Ако е само леко предпазване - всяко едно ново строителство в Израел е с херметична стая, със стоманена конструкция, издържаща пряко попадение на снаряд. Ако е нещо по-така, отивате в Ашкелон и гледате, там си има изградени по няколко семейни кооперации обединени, с няколко херметични стаи, с по една голяма, с едно мазе, собствен воден резерв и кислороден резерв. Ако мислите,че ще ви морят тотално - затворените комплекси на военните летци, покрай Модеин, е там нямаше кой да ме пусне да гледам, ама са и подземни тунели за коли в четирите посоки, и тонове гориво под земята, и генератори, и незнамсиощекаквимайни...... А да , може да спретнете и една стена, ако не Израелска, то поне Берлинска. Децата с бронирана кола на училище и с по двама гардове, жената и тя така на работа, пък още по-добре и да не излизат от комплекса, да се изолират тотално от възможните опасности. Учене по интернет, общуване по интернет, ядене само от проверени консерви, закупени в Н-на брой кашона и съхранявена в климатизирано за тази цел мазе.
                          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Кварталче" затворен тип с повишена автономност.

                            Имахме същата идея преди 24 години: наследствен имот на наш колега и приятел: 4,6 дка изоставена градина близо до София, със собствен каптаж, естествени ограждения - дерета и единствен достъп през мост в имота. Идеята ни беше да инвестраме само братя и приятели в 4 (до 6) къщи с общ двор. Но когато седнахме да обмислим "бъдещето" след нас (деца, разводи, женитби и т.н) установихме, че си "купуваме белята"... Така че, ако много го искате - не му мислете толкова.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #15
                              От: "Кварталче" затворен тип с повишена автономност.

                              Няма как да е бъдещето, като това е било миналото. Че какво друго ще са били укрепените замъци.
                              Оцеляване е възможно само с влияние над обществото. Другото...накрая варварите все ще са и пред вашите дувари.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X