Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Молба за помощ за ТЛК 70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Молба за помощ за ТЛК 70

    Вторият подгрев го имах дълго време. После изчезна и почнаха проблемите със свещите. Не беше разкачен куплонга, а един от кабелите се беше прекъснал.Сега вторичният подгрев работи както преди. Тъй като това реле участва във веригата за подгрев си мисля,че е възможно липсата му да е оказвала влияние върху тока към свещите .. Не знам - ще карам така по празниците и ще пиша. Ако може сега някой да ми каже къде да търся и температурния датчик - последното нещо,което не ми излиза във веригата за подгрев ще съм много благодарен.Поздрави.

    Коментар


    • #32
      От: Молба за помощ за ТЛК 70

      Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
      Ами пише си го , ако търси човек винаги си намира информация . Андро ти като виден диагностик не би следвало да се изказваш неподготвен и да говориш наизуст
      [ATTACH=CONFIG]656115[/ATTACH]
      A баш тук има такива невероятни грешки, граничещи с престъпление. В случая е приблизително вярно, а трябва да е с точност още един знак. Все пак говорим за японска кола и някаква автодата.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #33
        От: Молба за помощ за ТЛК 70

        Е явно ги разбирате нещата колега , след като са ви ясни японските коли и някаква си Аутодата не ви впечатлява помогнете на човека да си оправи колата ! Оня специалист и той ни обясни колко сме тъпи и как той много ги разбира нещата и изчезна Аман от форумни мозъци , то човек и при най добро желание да помогне , като се появят няколко такива "специалисти" със съвсем точни диагнози да му се обърнат червата Заради подобни постове като твоя почти няма отговори на въпросите в техническите теми Вместо да остроумничиш с цитата на мой пост да беше обяснил на човека конкретно какво имаш предвид , а не само да ни уточниш колко сме заблудени , това твоето в случая дори не е мнение по темата и си е чист спам и всички съвсем ясно разбрахме , че Аутодата си е престъпна програма дето може да ти повреди колата , само където аз а и не само аз си я ползваме с години и нито една кола не е пострадала от това
        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

        Коментар


        • #34
          От: Молба за помощ за ТЛК 70

          Казах ти и по назад - "не отива да говориш така". Поста ти е пълен с намеци за обиди! Никой от пишещите до сега не се е отнесъл така с теб! Аз казах само - "няма такова понятие като бедна горивна смес при дизеловия ДВГ" и попитах - "от къде това 6 бара". В замяна се почна - "неподготвени изказвания", "форумни мозъци", "специалисти " и пр.! Дръж се достойно и използвай техн. аргументи когато не си съгласен!

          Коментар


          • #35
            От: Молба за помощ за ТЛК 70

            По скоро занапред ще се въздържам от коментари в подобни теми , нека аргументирани и форумно-ерудирани като теб и колегата дето не признава Аутодатата да го правят Поздрави и весели празници
            2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
            ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

            Коментар


            • #36
              От: Молба за помощ за ТЛК 70

              Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
              ение по темата и си е чист спам и всички съвсем ясн
              Аз не разбирам от коли, но мога да чета, слушам и даже мисля(за последното поне така си мисля). А само от тази табличка кола няма да ремонтираш, чел съм ги отдавна, и съм го ял скоро със схема на ангренаж 2009, да не говорим за родените преди теб. И сме чели в този форум майсторлъци със спирачки и подобни. А за подгряването на този мотор има писано, човека пита де са двете релета. Кажи му, аз не знам. Аз ти казах за нормите на един клапан, дет седи на турбината. И на този двигател не са фатални десетите, ма нали сме майстори, говорим по същество и Японски принципи.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #37
                От: Молба за помощ за ТЛК 70

                Значи ако правилно съм разбрал ти не знаеш къде стоят релетата , защо и как работи този подгрев , е тогава защо се включваш по темата ? Да ни обясниш как някаква си табличка не те впечатлява или пък в знак на солидарност с безплатният диагностик или какво ? Кажи ми моля те защо пишеш в техническа тема по която сам казваш , че нямаш познания .


                п.с.нямам лоши чувства към никой от вас просто изразявам мнение не се напрягайте поздрави и весели празници !
                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                Коментар


                • #38
                  От: Молба за помощ за ТЛК 70

                  Ако тези свещи са свързани по някакъв начин със съпротивление, което понижава напрежението е твърде вероятно да има ядове с една малка подробност, че би трябвало този резистор да е изгорял, вариант да му се намали съпротивлението, от което ще се повиши токът практически не съществува. Без да разбирам грам от мегасистемата на тази кола, съм готов да се обзаложа, че това не са оригиналните свещи, съпротивлението им е по-малко от на оригиналните, което се отразява на волтажа. Има доволно много ментета точно за Тойота, даже мой колега го яде, само че на стар Авенсис. Другото, което ме съмнява е, ако този резистор в смукателния колектор вярно е канталена намотка и е пряко свързан със свещите, демек е понижаващ напрежение, може и той да се провери дали няколко намотки не са се сляли в едно, което пак ще доведе до по-малко съпротивление и повишаване на тока.

                  Колега, на твое място ще намеря една оригинална подгревна свещ и ще й измеря и сравня съпротивлението с проблемните... Ако имаш такава възможност го направи и докладвай
                  ТКЗС за цял живот

                  http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                  Коментар


                  • #39
                    От: Молба за помощ за ТЛК 70

                    Имам такава свещ Колега. Поръчах я преди година и даже се похвалих във форума,че все още се намират такива части. Проблема дойде - може и някакво гадно съвпадение да е, че като я смених/мислейки си,че старата е заминала/ изведнъж изчезна и втория подгрев/поради откъснат от старост кабел на второто реле/.Първичния подгрев значително се удължи,така,че нямаше никакви проблеми с паленето на студено, но за сметка на изгарянето на свещите почти след всяко каране.Преписах фабричния и номер от кутията в Гугъла и ми излезе, че е съвместима единствено с няколко пикапа на Нисан и една Тойота но с 4,2 литров мотор и то бензинов!!! Преценявайки,че това не е моята свещ /резистор / я махнах и за щастие установих, че след щателно почистване старата дава връзка между двата електрода, а в документациите това се изисква за да ти се води изправна свещта.Сега пак съм със старата резисторна свещ,нови подгревни свещи,ново реле за вторичен подгрев, изправен датчик за температурата на охл.течност. Цялата система за подгрев на сън да ме бутнеш вече я знам.Всяко краче на буксата ,която влиза в таймер релето - т.нар.компютър,който определя продължителността на подгрева и има връзка със всички компоненти за запалването е проверено по таблица,която вече е за моя модел и дава точните сигнали и напрежения,които се изискват. Колата има първичен и вторичен подгрев, но напрежението върху свещите при първичния продължава да расте до 9,7 волта преди да превключи на вторичен. Почвам да се съмнявам в уреда за измерване,въпреки,че 1 волт грешка е много според мен.Ще карам така по празниците - все пак доста неща възстанових по системата, може пък да си е била така колата изначало..предавам се вече

                    Коментар


                    • #40
                      От: Молба за помощ за ТЛК 70

                      Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                      Значи ако правилно съм разбрал ти не знаеш къде стоят релетата , защо и как работи този подгрев , е тогава защо се включваш по темата ? Да ни обясниш как някаква си табличка не те впечатлява или пък в знак на солидарност с безплатният диагностик или какво ? Кажи ми моля те защо пишеш в техническа тема по която сам казваш , че нямаш познания .


                      п.с.нямам лоши чувства към никой от вас просто изразявам мнение не се напрягайте поздрави и весели празници !
                      Прочети внимателно пост #3 и #39, както и старта на темата. Виж колко волта може да бъде напрежението първоначално, колко процента от него след малко, колко модела подряващи системи и свещи има. Не следи темп. на водата, гледа друго, и не само едно.
                      И пак казвам- в аУТОДАТАТА има грешки.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #41
                        От: Молба за помощ за ТЛК 70

                        Първоначално публикуван от victorio Преглед на мнение
                        ..предавам се вече
                        Ами в такъв случай просто виж откъде идва понижавания волтаж и постигни заветните 6-7 волта, като се замисля то пък, ако разчитат само на съпротивлението на свещите ще стане мазало като изгори само едната свещ, защото другите ще изпопукат в миг и те. Остава значи това да се коригира и пак ще се повторя, на пазара има ужасяващо нискокачествени подгревни свещи.
                        ТКЗС за цял живот

                        http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                        Коментар


                        • #42
                          От: Молба за помощ за ТЛК 70

                          Aко свещите наистина са 6в, тогава само от ТМауто, порядък ок.110лв.(4бр.), и поне за тях ще забравиш.
                          Имам подозрение, че твоите свещи са 11в. и всичко си работи както трябва,(след стартиране на двигателя остават на 80% от захранващото напрежение за време , вече от онез другите датчици). Би трябвало според книгите до кря на 1989г. да са 6в., но според други промяна е започнала още по-рано. Говорим единствено и само за двигател 2LT(без Е) на 70-ка. Успех.
                          Последно редактирано от veskov; 22-12-13, 10:50.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #43
                            От: Молба за помощ за ТЛК 70

                            Здравейте и успешна година. Да докладвам за горенето на свещите. Откакто смених релето за вторичен подгрев нямам нито една изгоряла свещ,макар, че първичния подгрев продължава да е 9,7 волта, а свещите са 3 нови и една стара при това друга марка,защото вече изнемогвах да купувам нови свещи. Все пак на всичките съпротивлението в монтирано състояние е еднакво - 0,6 Ома. Даже днес минах и на истински технически преглед . Поздрави на всички.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Молба за помощ за ТЛК 70

                              Здравейте и за много години.Да докладвам и аз по моя въпрос:
                              Колата е в движение,и пали така както трябва да пали.Проблема ми най-вероятно се беше появил от прескачане на ангенажния ремък и разместване на центровката.В следствие на това имаше кривнали клапани.Дюзите също бяха в отчайващо състояние.
                              Ремонта включи: нови клапани и центровка,рециклиране на дюзите и ГНП-то,нова водна помпа,нови гарнитури навсякъде нов акумулатор и нови филтри.
                              Това е засега,надявам се да на попадам скоро в такова приключение.
                              А между другото,има ли някакъв по-специален начин за натягане на задните спирачки и ръчната?
                              Поздрави

                              Коментар


                              • #45
                                От: Молба за помощ за ТЛК 70

                                Здравейте. Много добре е ,че си откри всички причини за проблемите.

                                Относно задните спирачки на LJ 70 . Ако винтовете на саморегулиращите усройства НЕ задържат селдствие на ръжда замърсяване ,,,,,,,регулирането на свободния ход става
                                =) дърпаш ръчната...натискаш крачната,,,,пускаш ръчната,,,и след това пускаш крачната спирачка и повтаряш пак .
                                При един такъв цикъл храповите гайки на винтовете се завъртат с по един зъб. В случаи ,когато накладките не са работили дълго време или са поставени нови такива , са нужни понякога до 3-4 оборота на гайката.
                                Важно е да сте абсюлютно сигурни ,че винтовете и гаиките не са разменени ,а лявата си е от ляво ,а дясното отдясно.

                                За релето за свещите
                                Единят захранващ кабел се ползва като шунт и чрез него се измерва токът към свещите. Студени 4х20 А Горещи 4х10А
                                При оргиналнита 6 волтови коксови свещи с подадени 12 волта за 2секунди върхът на свеща и само той става червен и след това се пекъсва напрежението за да не изгори безвъзвратно. При изгаснала лампа на генератора в никакъв случай не се включва бързия подгрев.
                                FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
                                BJ42 04 1982
                                FJ62 11 1983 skipe blago4x4
                                LZ 2 BHB

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X