Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за 4x4 на Galloper

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за 4x4 на Galloper

    Здравейте колеги,

    От скоро съм притежател на Galoper 2 къса база и тъй като нещата около подобен род машини са новост за мен имам следния въпрос. Мога ли да карам джипа на 4x4H постоянно или трябва да се съобразявам с пътните условия и да го карам само на мокро, заледено, сняг, кал и т.н. в подобен режим, за да не скапя нещо по раздатъчната кутия.

  • #2
    От: Въпрос за 4x4 на Galloper

    Здрасти едва ли знам повече от теб и все още се уча ! Та в събота ходих при дядо Владо на уроци и бях много приятно изненадан от възможностите на автомобила от подписа ми . Относно 4х4 разбрах , че е хубаво да се включва преди преминаването през някакво препятствие , че като засъсаш вече е късно . От всичко , което съм чел тук във форума съм разбрал , че е силно непрепоръчително карането на 4х4 на сух /мокър асвалтов път !

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за 4x4 на Galloper

      Здравей,

      Благодаря за отговора! И аз бях останал с подобно впечатление от всичко, което изчетох, но все пак реших да задам въпрос, за да съм наясно.

      Поздрави

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за 4x4 на Galloper

        Благодаря за поздравите ! Надявам се малко да пораздвижим подфорума .
        Имай в предвид , че 4х4 може да те подлъже понякога ! В смисъл при включено усещаш ,че колата се движи добре , но всъщност при спиране си спира като останалите автомобили и е възможно да не дооцениш достатъчно обстановката и да те хлъзне . Естествено добре е да се използва повече двигателна спирачка , което ме подсеща за нещо също важно ! В случай , че си с автоматични хъбове и ти се наложи да лашкаш автомобила напред-назад да го правиш внимателно и с малко газ , защото има един момент при тръгване от напред за назад те се отключват и заключват наобратната посока , което ако се случи с удар може да се счупят ! Предполагам същото се случва и при преминаване от режим тяга към двигателна спирачка ! Както ти казах аз в момента също се уча и това е само теоритичната част ,до която съм достигнал ! Надявам се по-опитните колеги да споделят практическите си впечатления !
        Поздрави .

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X