Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на турбо, интеркулер и ЕГР с керосин или друг препарат?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Почистване на турбо, интеркулер и ЕГР с керосин или друг препарат?

    Откачихме го пустото му ЕГР и колата литна
    Да съм знаел още като я купих щях да го махна!

    Коментар


    • #32
      От: Почистване на турбо, интеркулер и ЕГР с керосин или друг препарат?

      ЗдрАВЕЙТЕ аз съм нов в форума но да попитам това със почистването на турбината и егр клапана със кореселин само за бензинови двигатели или за дизелови благодаря предварително.

      Коментар


      • #33
        От: Почистване на турбо, интеркулер и ЕГР с керосин или друг препарат?

        Първоначално публикуван от Емил топалов Преглед на мнение
        ЗдрАВЕЙТЕ аз съм нов в форума но да попитам това със почистването на турбината и егр клапана със кореселин само за бензинови двигатели или за дизелови благодаря предварително.
        доколкото разбирам почистването е възможно и за бензинови и дизелови турбодвигатели. но според мен за чистене на турбина и интеркулер особено на дизел е добре да се откачи последния маркуч от смукателния колектор към главата. така ще можете да правите произволни опити за почистване по тракта от филтъра през турбината интеркулера и евентуално egrа без да вкарвате почистващата смес и боклуците в работещия дигател. просто двигателя ще работи в атмосферен режим а движението на въздуха през целия тракт ще се осъществява от напразно въртящата се турбина. p.s. внимавайте да не остане почистваща смес в интеркулера, особено при интеркулер с горен вход и горен изход напр. grand cherokee 3.1

        Коментар


        • #34
          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          От: Почистване на турбо, интеркулер и ЕГР с керосин или друг препарат?

          Интеркулер, ако е метален, се чисти перфектно с разредител ХК-1 (Има го по големите вериги). По-добро е и от коресилин и от бензин и от спрей за карбуратори.
          Турбо бе бих чистил с нищо друго освен нафта.

          Маркучи, пластмаси и прочие - пак само с нафта.

          Ако ще се чисти нещо различно от метал, каквото и различно от нафта да ползвате за чистене, добре е предварително да се пробва върху пластмасата/гумата която ще чистите.
          Може ли малко инфо за това XK-1? Чисто ли се сипва или се разрежда? До горе ли се пълни и колко време се остава да престои (ако изобщо)? Предполагам се налива докато шурне бистро отдолу?

          По принцип обмисляхме с керосин да правим процедурата, ама гледам няколко души хвалят твоя метод.

          Коментар


          • #35
            Е какво инфо - просто разредител. Има го в Бриколаж например. Разредител БК също работи.

            Но пак - само за изцяло метални интеркулери. Нямам идея как би се отразило на лепени или с пластмасови страници.

            Не очаквай обаче да работи върху тръбата на ЕГР-а или върху добре изпечен входящ колектор. Вероятно накисване би решило проблема до някъде, но без механично обикновено не се получава докрай.

            Понякога добре работи смивка за боя - единственото, което съм ползвал до момента, успяло да махне кафяви отложения по глава.
            Последно редактирано от sparkybg; 10-11-20, 01:09.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Е какво инфо - просто разредител. Има го в Бриколаж например. Разредител БК също работи.

              Но пак - само за изцяло метални интеркулери. Нямам идея как би се отразило на лепени или с пластмасови страници.

              Не очаквай обаче да работи върху тръбата на ЕГР-а или върху добре изпечен входящ колектор. Вероятно накисване би решило проблема до някъде, но без механично обикновено не се получава докрай.

              Понякога добре работи смивка за боя - единственото, което съм ползвал до момента, успяло да махне кафяви отложения по глава.
              Моят го разгледах в тъмницата, май е с пластмасови страници. За такива само чиста нафта ли? Керосинът лоша идея ли е?

              Препоръчай смивка, че варианти 1 000 000 там

              Коментар


              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                При участие на пластмаса нищо не мога да препоръчам. При участие на лепило върху иначе чисто метален интеркулер (има и такива) - пак така.
                Със смивка може колектор или глава, например. В интеркулер няма как да стане.
                Ползвал съм това:
                https://mr-bricolage.bg/preparat-za-...ya-ml/p/997791

              • Kirilpm
                Kirilpm коментира
                Редактиране на коментар
                https://www.google.com/search?q=%D0%...hdlYu2Fj2lFnUM

                Пяна за фурни - сравнително евтина - 2.50лв и щадяща пластмаса гума и халумин.

            • #37
              Ами пробвай я тая пластмаса. С парцалче напоено с кореселин я поразтъркай. Ако кореселина я разтваря ще почне да се замазва. Ако ​​не стане нищо мий смело.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #38
                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                Ами пробвай я тая пластмаса. С парцалче напоено с кореселин я поразтъркай. Ако кореселина я разтваря ще почне да се замазва. Ако ​​не стане нищо мий смело.
                Керосин, не кореселин. Кореселин върху пластмаса изобщо не бих си играл да пробвам - прекалено е агресивен. Мерси за идеята иначе.

                Коментар


                • Mais
                  Mais коментира
                  Редактиране на коментар
                  Имаше такъв истенски кореселин преди много години. Този дето го продават сега в търговската мрежа е агресивен само на аромат и цена.

                • TheGrave
                  TheGrave коментира
                  Редактиране на коментар
                  Заеби. Разпаднаха се ръкавиците, с които търках и си свалих кожата с тая гадост последния път.

              • #39
                Явно ми се е спяло и не съм прочел правилно. Той керосина си е почти нафта, ама не знам от къде ще го вземеш. Ако смяташ да е от някоя железария, недей. Това е всичко друго но не и керосин.
                А кореселин се продава и в пластмасови шишета, та от пластмаса до пластмаса има разлика.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • TheGrave
                  TheGrave коментира
                  Редактиране на коментар
                  Лакпром, някъде бяха коментирали, че е най-близко до истината. Мога и от Англия да си докарам, има в eBay предостатъчно, ама колко по-читав ще е не знам...

                • kameno karp
                  kameno karp коментира
                  Редактиране на коментар
                  Нямам си идея Лакпром от къде биха го взели, но това си е авиационно гориво. С керосин летят Руските самолети, а западните с джет А1. На времето се продаваше газ за горене, която си беше чист керосин без присадките.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X