Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на турбо, интеркулер и ЕГР с керосин или друг препарат?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Почистване на турбо, интеркулер и ЕГР с керосин или друг препарат?

    Първоначално публикуван от PolYank Преглед на мнение
    Изпрати ми едно такова.

    Четеш грешни форуми ма ще ти простя.Последно като купувах това беше 6 долара преди поне 6 години,тьрси го,трябва да го има в БГто.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #17
      От: Почистване на турбо, интеркулер и ЕГР с керосин или друг препарат?

      Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
      Извинявам се за въпроса, но каква полза от почистване на ЕГР? Къде е връзката с вървенето? До колкото съм чел в този форум (не помня подробности) ЕГР-а е само за екология и работи само в даден диапазон от обороти и то май на празен ход. Правилно ли съм разбрал или пак съм чел/разбрал грешно?
      Правилно си разбрал че ЕГР-а има връзка с екологията,но като се зацапа здраво ,има случаи отвора на клапана да е придобил размер 1/3 от нормалния отвор и съответно динамиката страда.
      0 8 76 36 8 542

      Коментар


      • #18
        От: Почистване на турбо, интеркулер и ЕГР с керосин или друг препарат?

        няма го в Бг-то.
        Обаче има и други пинизи за ....
        ето

        Здравейте,
        Значи сабота едно прятелче ми даде да 4ета едни статии и там пишеше че хората си 4истят нагара по леглата на клапаните по самите клапани по челото на буталата от нагар като дават на двигателя да "пие вода" Незнам химично защо нещата се получават но го пробвах и желания ефект е на лице. Когато колата ми загрееше запо4ваше да прекасва на всеки 5-10 работни такта по веднаж това лесно се вижда като отидеш до ауспоуха и се вслушаш. чува се едно бррррррррр бум брррррррр бум бум брррррррр..... празен такт на някои от цилндрите. Причините са може би лоша компресия на някои от цилиндрите вследствие не доброто лягане на клапаните в гнездата им .. предварителни детонации от нагара и т.н. може и да не е така .. поправете ме ако греша. Работата е следната взима се някои от маркучите за вакум и се поставя в шише с вода. но Аз понеже се притеснвах че може някои цилиндар да засмуче прекалено много вода и както знаете водата не се копресира се получават един спукани блокове един строшени бутала и мотовилки и други страшни работи сварзани с хварляне на двигателя .. така че също внимаваите като минавате през локви ))
        Та чрез прости сметки изчислих че моят 1.6 двигател не трабва да поема пове4е от 20мл вода в цилиндара при всмукване, което при 4000 оборота прави около 16л вода в минута . което си е много така че взех едно шише с праскало за прозорци и праскар в дупката на карба като през това време подавам газ заштото заради водата двигателя се опитва да загасне ... по време на процеса е нормално да излизат бели пушаци от ауспуха и да излизат малки 4ерни пар4енца .. това всашност е нагара ))
        Можете да направите няколко пати този процес като ако не излизат бели пушаци не се притесняваите пак варшите работа. На които не му се демонтира може да праска и в няки вакумен маркуч но внимаваите от каде идва този вакум може да е само от колектора на един цилиндар в такав случай останалите цилиндри няма да пият вода.
        След операцията покараите малко по агресивно и повторете ако не ви марзи Хубаво е двигателя да е топал преди да правите операцията.
        И като за накрая държа да ви предупредя пак 4е не трябва да се полива с марку4а вода понеже засмукването на 15-20мл вода би убило тотално вашия двигател. Съжалявам за лошата ми кирилица ама ...

        това не съм го писал аз, намерих го в нета, и си мислех да си го оставя там, ама не се сдържах...

        Коментар


        • #19
          От: Почистване на турбо, интеркулер и ЕГР с керосин или друг препарат?

          Интеркулер, ако е метален, се чисти перфектно с разредител ХК-1 (Има го по големите вериги). По-добро е и от коресилин и от бензин и от спрей за карбуратори.
          Турбо бе бих чистил с нищо друго освен нафта.

          Маркучи, пластмаси и прочие - пак само с нафта.

          Ако ще се чисти нещо различно от метал, каквото и различно от нафта да ползвате за чистене, добре е предварително да се пробва върху пластмасата/гумата която ще чистите.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Почистване на турбо, интеркулер и ЕГР с керосин или друг препарат?

            Случвало се е и то много пъти , при откачване на входния маркуч към интеркулъра да "потече" масло от радиатора. Питам се , ако го "поразредиме" с нещо -какво ли ще стане в горивната камера. Иначе при редовна профилактика с подобни препарати... , но повечето караме "до последно"
            Пък той ЕГР-а , като не работи , особено в по-новите мотори , така сбърква дозирането ,че става почти чудо.Един път ,като се запекъл- па ходи го чисти механично.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #21
              От: Почистване на турбо, интеркулер и ЕГР с керосин или друг препарат?

              Първоначално публикуван от PolYank Преглед на мнение
              Горните три нещо не ги разбрах. За какво говорите?
              13-07-13, 19:36 #25
              От: Управление на бензинови инжектори
              ....-Вие можете да си спестите парите за ваната,защото не тя е основното при почистването а разтворителя.(за скъпите ултразвукови вани и комутатори няма да говорим-отваряме вариянта -ТНТМ'.
              -1 вариянт който може да се ползва- на 5 л. бензин-1 л. ацетон

              за тази смес в горната тема
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #22
                От: Почистване на турбо, интеркулер и ЕГР с керосин или друг препарат?

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                няма го в Бг-то.
                Обаче има и други пинизи за ....
                ето

                Здравейте,
                Значи сабота едно прятелче ми даде да 4ета едни статии и там пишеше че хората си 4истят нагара по леглата на клапаните по самите клапани по челото на буталата от нагар като дават на двигателя да "пие вода" Незнам химично защо нещата се получават но го пробвах и желания ефект е на лице. Когато колата ми загрееше запо4ваше да прекасва на всеки 5-10 работни такта по веднаж това лесно се вижда като отидеш до ауспоуха и се вслушаш. чува се едно бррррррррр бум брррррррр бум бум брррррррр..... празен такт на някои от цилндрите. Причините са може би лоша компресия на някои от цилиндрите вследствие не доброто лягане на клапаните в гнездата им .. предварителни детонации от нагара и т.н. може и да не е така .. поправете ме ако греша. Работата е следната взима се някои от маркучите за вакум и се поставя в шише с вода. но Аз понеже се притеснвах че може някои цилиндар да засмуче прекалено много вода и както знаете водата не се копресира се получават един спукани блокове един строшени бутала и мотовилки и други страшни работи сварзани с хварляне на двигателя .. така че също внимаваите като минавате през локви ))
                Та чрез прости сметки изчислих че моят 1.6 двигател не трабва да поема пове4е от 20мл вода в цилиндара при всмукване, което при 4000 оборота прави около 16л вода в минута . което си е много така че взех едно шише с праскало за прозорци и праскар в дупката на карба като през това време подавам газ заштото заради водата двигателя се опитва да загасне ... по време на процеса е нормално да излизат бели пушаци от ауспуха и да излизат малки 4ерни пар4енца .. това всашност е нагара ))
                Можете да направите няколко пати този процес като ако не излизат бели пушаци не се притесняваите пак варшите работа. На които не му се демонтира може да праска и в няки вакумен маркуч но внимаваите от каде идва този вакум може да е само от колектора на един цилиндар в такав случай останалите цилиндри няма да пият вода.
                След операцията покараите малко по агресивно и повторете ако не ви марзи Хубаво е двигателя да е топал преди да правите операцията.
                И като за накрая държа да ви предупредя пак 4е не трябва да се полива с марку4а вода понеже засмукването на 15-20мл вода би убило тотално вашия двигател. Съжалявам за лошата ми кирилица ама ...

                това не съм го писал аз, намерих го в нета, и си мислех да си го оставя там, ама не се сдържах...
                Хм.. до някъде има логика, ма само чиста водица

                Коментар


                • #23
                  От: Почистване на турбо, интеркулер и ЕГР с керосин или друг препарат?

                  Ванка, аз това го копирах с лека ирония..
                  Иначе принципа е верен - само с водица.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Почистване на турбо, интеркулер и ЕГР с керосин или друг препарат?

                    здравеите споделям опит с големи турбини диаметър над 300мм на турбиното колело. Почистване от въздушна страна впръскване на вода или вода с химикал при пълно натоварване на двигателя. Газова страна с вода при ниско натоварване и понижена температура на изгорелите газове или сухо почистване с частици натрошени кокосови черупки или др подобни (става и ориз).Механично почистване след 6000 работни часа. Смяна лагери и почистване след 12000 часа. Механично чистене с вода и прах за пране колкото по евтин толкова по добре (водата сваля нагара но си иска и търкане) или киснине в вана с ултразвук (и пак търкане).Всичко това в работни условия иначе наи доброто е ротора в специализирана работилница почистване и балансиране идва като нов. Въздушен охладител след определени часове сваляне миене смяна гарнитури.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Почистване на турбо, интеркулер и ЕГР с керосин или друг препарат?

                      С вода не съм пробвал,но може би действа единствено за почистване на горивните камери и буталата,забелязали ли сте като свалите главата на някоя кола където е пробила гарнитурата на главата как си личи на кой цилинър е пробила гарнитурата.Буталото при което е пробила гарнитурата обикновено направо свети,няма никакъв нагар.
                      0 8 76 36 8 542

                      Коментар


                      • #26
                        От: Почистване на турбо, интеркулер и ЕГР с керосин или друг препарат?

                        Тя и пещта за агнето като се напече и побелее, не остават никакви сажди.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #27
                          От: Почистване на турбо, интеркулер и ЕГР с керосин или друг препарат?

                          Откак взех Форди, чак сега взе да отпушва. Преди това бе стоял в гараж и каран от един дядка само по града, та за това се замислих за някакво прочистване на карбуратора и цялата горивна система

                          Коментар


                          • #28
                            От: Почистване на турбо, интеркулер и ЕГР с керосин или друг препарат?

                            Форди нали е газиран не би трябвало да има нагари !

                            Коментар


                            • #29
                              От: Почистване на турбо, интеркулер и ЕГР с керосин или друг препарат?

                              снимките от тази почистваща манипулация кога ще ги видим ?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Почистване на турбо, интеркулер и ЕГР с керосин или друг препарат?

                                И при моя форд се появи проблем в мощноста преди да вдигне 2000 оборота,а и разхода се повиши
                                Майстора ме посъветва да изчистя ЕГР клапана (каквото и да е това ) утре вечер по хладното ще го отворя за миене. Само че като прочетох темата взе да ме привлича идеята да го затапя. Какво ще прпоръчате ? Колата е мондео 1,9тди.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X