Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Териос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за Териос

    Здравейте,преди една година купих Dajhatsu Terios 2003 за 600лева.Машината имаше проблем в стартера,двигателя работеше на три цилиндъра и много тресеше и шумеше(блъскаше)И външно не е много за гледане ама като няма пари.Първо реших да поправя стартера но след като свалих с адски псувни разбрах че едното ухо на скоростната кутия е счупено.И пак адски псувни.Намерих майстор който да го завари(аргон) на място и съм доволен.После реших да сменя свещите с оригинални но забравих да сложа капака на въздушния филтър.Но следващите три дни валя та валя и аз отивам и се опитвам да паля машината ама не ще.(пропуснах да кажа че след смяната на свещите пак си работеше на три цилиндъра?Аз продължих да стартирам ама не ще и отварям капака и долната част на въздушния филтър беше цялата във вода и аз току що бях източил и тази над дроселовата клапа.Та закарах колата на сервиз-мой роднина със свободно време за такива роднини като мен(закарах я пътна помощ-.Развивам пробката на картера излезе боза около 15 литра.Свалих двигателя разглобих го и го измих от помията.Излезе че един клапан на 4-ти цилиндър е изгорял-1/4 и за това няма компресия.смених клапана смених сегментите,гарнитурите всичките + семеринг колянов лагерите бяха отлични,съединител,и някой други дребни неща.Сложих 5W30 Castrol антифриз розов .Но след ремонта двигателя работи на високи обороти предполагам 1100/1300 КАК ДА СВАЛЯ ОБОРОТИТЕ.Имам чувството че и харчи доста гориво.Всички части които съм сменил са оригинални на DAJHATSU е не от официалния доставчик и с отстъпки от колеги .ПОМОГНЕТЕ МИ МОЛЯ!

  • #2
    От: Въпрос за Териос

    Колега, да не си помислиш, че се бъзикам, ама...търся такава за донор. Ти вече я мразиш, не искаш ли да се разделиш с нея? Ако е да, дай нишан тук, или на лични (все пак ме интересува модела)

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за Териос

      Погледни си температурните датчици, MAP/MAF сензор, и такива неща. Виж и механизма, регулиращ празния ход - не знам как е при териос, в смисъл дали е чисто механичен, или компютъра бърника там.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X