Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пейзаж и природа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пейзаж и природа

    Ехааа, браво! Скоро ще има един Никон на тезгяха...

    Коментар


    • От: Пейзаж и природа

      Май на там отива работата...
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: Пейзаж и природа

        Ее, супер. Тези мъгли на Eddie и Пламен!
        И есенния залез на Любашки!


        п.с.
        Аз още разучавам РХ100III, че преди 2 седм. скочих на нея (замених RXII-ката с допл.)
        Но или нещо не съм уцелил баланса или цветопредаването на матрицата е по-различно (а по характеристики би следвало да са еднакви).

        Коментар


        • От: Пейзаж и природа

          А от какво разстояние си правил кадъра...?
          Според мен малко контраст и леко затъмняване на кадъра е ще се получи доста по-добре...

          П.П.Честита придобивка.Мислех и аз да скачам на него, но...в последствие се отказах.Просто открих, това което на мен ми трябва и то на доста по-ниска цена.Много страхотни кадри на фокус ти желая!

          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: Пейзаж и природа

            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
            П.П.Честита придобивка.Мислех и аз да скачам на него, но...в последствие се отказах.Просто открих, това което на мен ми трябва и то на доста по-ниска цена.Много страхотни кадри на фокус ти желая!
            Поздрави!
            Мерси!
            Стъпката при мен беше почти неизбежна, няколко мес. снимах с 1-цата, почти 1 год. с 2-ката, имам и зарядни, рез. батерии за него, доп. карти, но пък ми липсваха 24-те мм обектив, не ми се и правеха доп. разходи за друга марка, а доплащането за новия беше повече от приемливо, така че... затова казвам неизбежно. 4-ката и 5-цата не ме изкушават, обектива е същия, а видеото за мен няма голямо значение. Този ми е достатъчен. Ако реша, че ми лиспва телеобектив - една канонска кропка + 100-400L ще ми покрие нуждите.

            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
            А от какво разстояние си правил кадъра...?
            Според мен малко контраст и леко затъмняване на кадъра е ще се получи доста по-добре...
            За разстоянието... хм, ами над 100-на метра, снимано е от пътя към отсрещния баир!? Отделно беше леко облачно (настройката мисля, че беше Daylight) но имаше една и като че ли една лека мараня... не беше идеално чист въздуха, a пък и нямам поляризационен ф-р (трябва да видя дали изобщо се предлагат за него).
            Последно редактирано от J.u.l.i.u.s; 26-10-16, 08:55.

            Коментар


            • От: Пейзаж и природа

              Бяло море над Кресна ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161026_092149.jpg
Прегледи:3
Размер:25.8 КБ
ID:5732358
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • От: Пейзаж и природа

                [QUOTE=J.u.l.i.u.s;3040869]Мерси!
                Стъпката при мен беше почти неизбежна, няколко мес. снимах с 1-цата, почти 1 год. с 2-ката, имам и зарядни, рез. батерии за него, доп. карти, но пък ми липсваха 24-те мм обектив, не ми се и правеха доп. разходи за друга марка, а доплащането за новия беше повече от приемливо, така че... затова казвам неизбежно. 4-ката и 5-цата не ме изкушават, обектива е същия, а видеото за мен няма голямо значение. Този ми е достатъчен. Ако реша, че ми лиспва телеобектив - една канонска кропка + 100-400L ще ми покрие нуждите.

                Честито!!! Със здраве да си го ползваш и НА ФОКУС! Интересува ме доколко е сериозна разликата с двойката и (ако не е тайна) колко доплати ??
                По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                Коментар


                • От: Пейзаж и природа

                  Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
                  Честито!!! Със здраве да си го ползваш и НА ФОКУС! Интересува ме доколко е сериозна разликата с двойката и (ако не е тайна) колко доплати ??
                  Оо, благодаря.
                  Не, не е тайна.
                  Двойката я взех мин. год. за около 550 лв. (почти чисто нова, беше си добро попадение) и сега доплатих още 450 лв. Тройката я намерих за 900 лв. и на моя сложих 100 лв. амортизация... не че кадрите на 2-ката бяха много, но пък понеже нямах статив доскоро и навсякъде, където съм го подпирал (за водопади, в пещери...) долната част на корпуса си беше ожулена, дефакто доплатих половината. А тройката е по-нова от двойката тогава (едва на няколкостотин кадъра е). Реално ми се връзва на 1000 лв. но пък разбито на 2 год. а такава замяна напълно ме устройваше. Иначе да отида и да дам 1600лв. за нов - това няма как да стане.
                  ...
                  Сега за разликите - на моменти определено ми липсват 100-те мм на 2-ката (но пък 24мм на новия са просто незаменими), другото - вградената светкавичка на двойката ми се струва по-мощна (отделно тя си има и обувка за външна светк.), но аз не обичам да ползвам светкавици по принцип. Чупещия екран на двойката е по-лесен за отваряне - по-плътен (дебел) е и определено по-лесно се отделя от корпуса, докато на тройката е по-фин и на моменти направо ме е страх да не го скърша, иначе хода му е по-голям, до 180 градуса мисля? но така или иначе оста е същата, не се върти настрани (а това си е минус определено)! Много ме кефи вградения ND филтър - това е втората причина (след обектива) за прехода. Снимам си на 1/15 скорости през деня, иначе снимки като долната с 2-ката бяха технически невъзможни (не и докато не го затъмня с нещо отпред). Още нямам достатъчно впечатления натрупани, шумоподтискането явно е по-агресивно на 3-ката, дори и настройката да е на Low, а 2-ката на тъмно сякаш по-добре се справяше - говоря за над 1600 ИСО , а и цветопредаването сякаш е различно, но още нямам достатъчно материал за подобни изводи, трябва да го пробвам в разл. условия, за да преценя. 2-ката си има своите предимствата (и на моменти ми липсва) - разликата с 1-цата е по-голяма, стои по-близо до 3-ката.

                  Последно редактирано от J.u.l.i.u.s; 26-10-16, 18:22.

                  Коментар


                  • От: Пейзаж и природа

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161027_160500.jpg
Прегледи:2
Размер:193.4 КБ
ID:5732452
                    HONDA DOMINATOR 650
                    ОРЕЛ ASTRA
                    РСПБЗН-Приморско

                    Коментар


                    • От: Пейзаж и природа

                      Малко есенни отражения...

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo_373.jpg
Прегледи:1
Размер:177.9 КБ
ID:5732590



                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo_390.jpg
Прегледи:1
Размер:93.3 КБ
ID:5732591

                      Коментар


                      • От: Пейзаж и природа

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161029_111127.jpg
Прегледи:2
Размер:146.6 КБ
ID:5732596
                        HONDA DOMINATOR 650
                        ОРЕЛ ASTRA
                        РСПБЗН-Приморско

                        Коментар


                        • От: Пейзаж и природа

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ASTO3338-2.jpg
Прегледи:1
Размер:210.9 КБ
ID:5732598

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ASTO3305-2.jpg
Прегледи:1
Размер:133.2 КБ
ID:5732599

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ASTO3342-2.jpg
Прегледи:1
Размер:146.3 КБ
ID:5732600
                          По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                          Коментар


                          • От: Пейзаж и природа

                            a100!

                            Днес р. Боянска направо ме изуми! Толкова пъти съм се качвал до водопада (и то все по т. нар. "стръмна" пътека), но днес за първи път вървях изцяло в дерето. Колко бях пропуснал!? РХ3-ката получи първото си бойно кръщение, засега само драскотини по корпуса (пак добре, че успях да го удържа да не влезе с мен във водата),
                            но стативчето не оцеля. Както и да е, новия е вече налице.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Boyana_13s.jpg
Прегледи:1
Размер:224.5 КБ
ID:5732672

                            При следващата снимка се замислих... ако бях с някой фулфрейм + 24-70L със сигурност нямаше да мога да го завра в пролуката откъдето снимах със сонито.
                            Не че някаква реклама, но компактността му е наистина впечатляваща.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Boyana_16s.jpg
Прегледи:1
Размер:197.0 КБ
ID:5732673

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Boyana_20s.jpg
Прегледи:1
Размер:204.8 КБ
ID:5732674

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Boyana_27s.jpg
Прегледи:1
Размер:201.1 КБ
ID:5732675

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Boyana_30s.jpg
Прегледи:1
Размер:168.4 КБ
ID:5732676

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Boyana_31s.jpg
Прегледи:1
Размер:246.5 КБ
ID:5732677

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Boyana_33s.jpg
Прегледи:1
Размер:249.5 КБ
ID:5732678

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Boyana_45s.jpg
Прегледи:1
Размер:171.0 КБ
ID:5732679

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Boyana_46s.jpg
Прегледи:1
Размер:189.0 КБ
ID:5732680

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Boyana_49s.jpg
Прегледи:1
Размер:200.5 КБ
ID:5732681

                            Всички са снимани на 24мм, като на моменти дори той идваше дълъг, но вече нямаше къде назад да се мръдне.
                            Последно редактирано от J.u.l.i.u.s; 30-10-16, 19:08.

                            Коментар


                            • От: Пейзаж и природа

                              Благодаря, J.u.l.i.u.s и браво и от мен! Не знам за РХ3, ама теста за водоустойчивост на двойката е 250 лв . Толкова струваше модула, който смениха, като го удави сина . Иначе - много хубави кадри!
                              По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                              Коментар


                              • От: Пейзаж и природа

                                Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
                                Благодаря, J.u.l.i.u.s и браво и от мен! Не знам за РХ3, ама теста за водоустойчивост на двойката е 250 лв . Толкова струваше модула, който смениха, като го удави сина . Иначе - много хубави кадри!
                                Олее.
                                В кой сервиз го правиха?
                                Да знам, че ако се наложи...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X