Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реставрация на ветроход

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Реставрация на ветроход

    Привет колеги дано някой може да ми помогне и съм в правилният раздел.За добро или зло едното от наследствата от баща ми което получих е един ветроход който е правен 76 година от него в казармата.Години на ред до сега не го и поглеждах камо ли да го пипна,причината е че като бях дете се опитах да си поиграя с него ииииииииииииии трицевката ми за фунийки бе огъната в .................. .Така обаче този кораб има много сантиментална стойност за мен,поради тази причина пиша тук.Ще ви бъда благодарен за всички савети които ми дадете за реставрацията ,чертежи платна,въжета и стълби,и т.н.А и ако можете да ми кажете какъв вид е ветрохода ще ви бъда много благодарен.Благодаря ви много предварително.


    п.с.Незнам дали е правен по план някакъв ще ви приложа и снимки.Ако не съм в правилният раздел моля модераторите да го премастят в правилният ,ако има такъвНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1762.jpg
Прегледи:1
Размер:74.9 КБ
ID:6034520Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1763.jpg
Прегледи:1
Размер:90.1 КБ
ID:6034521Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1764.jpg
Прегледи:1
Размер:100.3 КБ
ID:6034522
    За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

  • #2
    От: Реставрация на ветроход

    Здравей колега! Занимавал съм се с корабо моделизъм и мога да помогна донякъде. От снимките не се разбира много, но ми се струва, че модела не е правен по правилата на корабо моделизма. Изглежда, че корпуса е правен от цяло парче дърво. Иначе един модел се строи както истински кораб. На стапел със всичките ми шпаоунготи и стрингери. Обикновенно моделите са копие на съществуващ модел...Този не ми прилича на никой. Явно просто е трябвало да стане платноход. В такъв случай важат правилата за реставриране на всякакъв вид дървесина. Не виждам да е нещо сложно да изтъркаш корпуса и да подмениш мачтите и такелажа. Поразгледай модели в нета и ще видиш разликата. Дано да съм бил полезен
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #3
      От: Реставрация на ветроход

      Благодаря ти приятелю за бързият одговор.То е ясно че е трябвало да стане платноход и е от цяло парче дърво.За търкането и боядисването ясно само за въжетата дали ще ги стъкмя правилно ,ама щом не е оригинален модел;-)))))))))))))))))само да си го реставрирам,туко виж сме измислили нов вид спиидплатноход;-))))))))))))))))мерси за инфото,наздраве.

      А да ти прилича на някой оригинал може бимоя да е далеееееееееееееееееееееееееееееечен роднина
      За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

      Коментар


      • #4
        От: Реставрация на ветроход

        Прилича на каравела от колумбовата епоха, но не мога да кажа със сигурност.
        Не мисля че е точно копие на конкретен кораб.
        Беден ми се вижда откъм такелаж. Потърси чертежи в нета на кораби от тази епоха.

        Ето точно копие на чайния клипер "Тайфун", което баща ми прави още като бях малък.
        Котарака счупи бизана, но обърни внимание колко такелаж(въжета) има ветроход.


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00492.jpg
Прегледи:1
Размер:94.4 КБ
ID:5538858Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00491.jpg
Прегледи:1
Размер:87.8 КБ
ID:5538857Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00490.jpg
Прегледи:1
Размер:95.1 КБ
ID:5538856Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00493.jpg
Прегледи:1
Размер:96.7 КБ
ID:5538859Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00494.jpg
Прегледи:1
Размер:98.3 КБ
ID:5538860Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00495.jpg
Прегледи:1
Размер:94.3 КБ
ID:5538861Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00496.jpg
Прегледи:1
Размер:76.5 КБ
ID:5538862Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00497.jpg
Прегледи:1
Размер:113.3 КБ
ID:5538863Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00498.jpg
Прегледи:1
Размер:77.0 КБ
ID:5538864
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Реставрация на ветроход

          Важно е пътуването а не целтаПравен е от цяло трупче дърво и не е точно копие.Това ти олеснява реставрацията.Аз от моделизма минах на 1към1 и моделизма е доста по трудно.Успех!!!
          Grand Vitra ddis 2008
          SEAT Althea XL tsi 2010
          Mitsubishi Canter

          Коментар


          • #6
            От: Реставрация на ветроход

            Поздравления Ловецо на Тигри Много е хубав .... Класика Дано да си продължил с хобито Ама хич не може да взима за модел твоят клипер И да най-добре е да види такелажа на някой от времето на Колумб, а и каквото и да сложи ще свърши работа.
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #7
              От: Реставрация на ветроход


              Тука тъста прави пиратския кораб за кръщането на малкияА аз направих други...
              Grand Vitra ddis 2008
              SEAT Althea XL tsi 2010
              Mitsubishi Canter

              Коментар


              • #8
                От: Реставрация на ветроход

                Мерси колеги за одговорите и помоща,ще го мятам а каквото стане.Някой коли,други къщи,трети джипове,аз ще реставрирам ветроход от периода на"Васко Да Гама"-от село рупча
                Наздраве колеги ще пускам снимки.
                За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

                Коментар


                • #9
                  От: Реставрация на ветроход

                  Здравей, колега! Късничко видях темата, но ще дам и моите 5 стотинки. Този модел според мен е от по-късен период, някъде около каперските набези на сър Френсис Дрейк и неговата "Златна кошута". Поне във флотилията на Колумб, въоръжението на корабите е по палубите а не на специална оръдейна палуба. Ето няколко сканирани страници за "Златната кошута":

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan-131202-0002.jpg
Прегледи:1
Размер:287.6 КБ
ID:5542799

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan-131202-0003.jpg
Прегледи:1
Размер:296.7 КБ
ID:5542803

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan-131202-0004.jpg
Прегледи:1
Размер:70.9 КБ
ID:5542804
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Реставрация на ветроход

                    Първоначално публикуван от bravel Преглед на мнение
                    ветроход който е правен 76 година от него в казармата.
                    Нищо не разбирам от корабомоделизъм, но според мен, баща ти си е намерил занимавка в казармата, гледайки някое корито от снимка, рисунка или картина.
                    Ако искаш да го реставрираш така, както баща ти го е направил, първо го почисти, замени счупените детайли, освежи внимателно напукания лак и го прибери във витрината.
                    Не се задълбочавай да подобряваш конструкцията, важен е споменът, нали.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Реставрация на ветроход

                      Здравей, колега bravel ! Мисля, че бих могъл и аз с нещо да помогна. Моето хоби е стендов моделизъм и съм от Варна. Всеки месец, моделисти и дайкаст колекционери от Варна, се събираме на приказки и да си покажем по някоя нова придобивка в колекциите. В групата ни има и няколко корабомоделисти/двама са и проектанти на кораби по професия/, които съм сигурен, че ще ти дадат полезни съвети и напътствия как да върнеш блясъка на твоя модел ! Предлагам ти да се свържем тук на ЛС или на Facebook - Ивелин Ценов . Скоро предстои наша среща и можеш да дойдеш да те запозная с колегите. Ако пък ремонта по корабчето, провокира у теб интерес да се заниваш с моделизъм като хоби, ще се радваме да имаме нов съмишленик в групата ни !
                      Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                      Коментар


                      • #12
                        От: Реставрация на ветроход

                        Благодаря ви колеги ще го започвам така та да видим каде ще излезе;-))))))))))Специални благодарности на колегата ivelin7133 за съобщението и предложението за помощ,благодаря ти колега със сигурност ще ползвам твоите съвети,а после черпенето от мен.Тези дни го почвам и ще ви държа в течение.Наистина ми е по- важно да реставрирам и него и спомена.Благодаря ви още веднъж.
                        За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X