Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КрАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: КрАЗ

    Moмчета, попаднаха ми тези две книги за Краз:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1429378874_1111.jpg
Прегледи:1
Размер:9.3 КБ
ID:5654466 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1393569637_oblkraz-256-kat.jpg
Прегледи:1
Размер:14.2 КБ
ID:5654467 Ако представляват интерес, да се мъча да ги качвам насам-натам!?
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: КрАЗ



      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: КрАЗ

        Малко снимки от мене. Един приятел си купи краз и след като му помогнах да направи трегерите за трупите го вкара веднага в балкана. Аз съм очарован от тази машина. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0340.jpg
Прегледи:1
Размер:221.4 КБ
ID:5677248Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0341.jpg
Прегледи:1
Размер:172.9 КБ
ID:5677249Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0342.jpg
Прегледи:1
Размер:204.1 КБ
ID:5677250Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0343.jpg
Прегледи:1
Размер:234.5 КБ
ID:5677251
        0877 877 297

        Коментар


        • От: КрАЗ

          Дали му е изгодно да го експлоатира за тази дейност?
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: КрАЗ

            Уралът с какъв двигател е?

            Коментар


            • От: КрАЗ

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Дали му е изгодно да го експлоатира за тази дейност?
              Нямам никаква идея. От един път надали може човек да си каже мнението. Мога да кажа моето виждане. От към двигател доста по-як от техниките, които сме карали: камаз: урал с ман двигател-230к и шестстепенна кутия: ЗИЛ 131 с мерцедес двигател-200к: зил с мерцедес-140к и урал с маз двигател. По-широк от останалите. Не знам дали е по-тежък от урала с щипката. И за мое голямо учудване четерите гуми на двата моста отзаде му въртат заедно, възможно е да има някакви блокажи. Преди да направи първия курс в балкана имаше тест на стръмно място където зила и урала не можеха да излезат,а краза изскочи без проблем. Още не знам как гори, но ми се видя голям изрод. За в бъдеще има план да му се качи крана от урала на него ако се представи добре.
              0877 877 297

              Коментар


              • От: КрАЗ

                Краза от снимката е с междуосев диференциал, намиращ се в раздатката. Блокировката на този диф. се управлява от най-левия лост/по спомен/ от четирита м/у седалките. Предното положение е разблокиран, задното блокиран.

                Коментар


                • От: КрАЗ

                  В района на Пловдив не работи нито един Краз в гората. Преди време един се опита, но само за една седмица при това на цена от 70ст/л. дизел. Голям разход, малка маневреност, лоши спирачки и т.н. Хората на запад си броят стотинките и за това оправят пътищата, а не търсят високо проходими камиони, горящи 100/100.

                  Коментар


                  • От: КрАЗ

                    Па и лесно се кара

                    https://www.youtube.com/watch?v=qNkPFUiAY4k

                    Коментар


                    • От: КрАЗ

                      Присадили са му фарове от лада петица

                      Коментар


                      • От: КрАЗ

                        Да питам в тази стара тема. Може ли някой да ми препоръча доставчик на части за Краз 250? Че автокрановете станаха два и вече започнаха да "искат". Най-спешно за момента ми е пневмохидравличното задвижване на единия съединител - горна помпа, долна помпа, педал и тръбопроводи. Преправено е на механично някога, но некадърно и трудно включва скоростите. На другия кран е оригиналното и няма проблеми.Па ако някой има и старо такова, да пише на ЛС.
                        Исках да прикача снимки, но не дава.
                        Последно редактирано от ag ro; 18-10-18, 21:12.
                        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                        Коментар


                        • От: КрАЗ

                          0897808798 това е номера на магазин вьв софия младост питай може да ти свьршат работа.

                          Коментар


                          • От: КрАЗ

                            Благодаря на отзовалите се. Имам предложение за доставка от колега от форума, но е за напролет, а аз дотогава трябва да съм завършил всички ремонти и машината да отива в боя. Пробвам се да кача снимки
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:кран2.jpg
Прегледи:1
Размер:171.9 КБ
ID:5800920Натиснете снимката за да я уголемите

Име:кран1.jpg
Прегледи:1
Размер:106.6 КБ
ID:5800919Натиснете снимката за да я уголемите

Име:кран3.jpg
Прегледи:1
Размер:101.4 КБ
ID:5800921Натиснете снимката за да я уголемите

Име:кран6.jpg
Прегледи:1
Размер:59.2 КБ
ID:5800922
                            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                            Коментар


                            • От: КрАЗ



                              Като го видях това видео и си спомних, че със същия, натоварен така в казармата си карахме дървата за поделението.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: КрАЗ

                                Тва ако сте го товарили на ръка, сте биле еваси яките пичове Аз съм товарил Шкода, беше ниска ама за сметка на това дълга - с две ремаркета...
                                Клипа като го гледам - май от Вардимския остров изкарват дърва. Есенес ги гледах /може и друга бригада да са били де, тука не се вижда добре тласкача/ на остров Белене, ама някак си ме досрамя да извадя телефона и да снимам... Интересно е наистина да го видиш това нещо по средата на Дунава и после как изпълзява нагоре... Това е технологията за изкарване на дървесина от дунавските острови. Другата е, както беше и преди 30-40 години - дървата се извозват/извличат до брега на Малката земя, там се товарят на подходящ плавсъд, после на брега на Голямата земя пак претоварване.
                                КрАЗа му няма нищо, той е изчисляван със 7-8 тона да излиза от един метър дълбочина на водата и да захапва брега. Това при център на тежестта на товара почти върху третия мост и управляван, разбира се, от наборен войник. Паромът, както са го сглобили може да вози 40 тона.
                                Машините най-вероятно са от някогашния Понтонно Мостови Парк в Белене, по-нагоре в темата съм ги споменавал с добро.
                                Ето и от мен една снимка отпреди седмица-две, Кразимир в топ кондиция

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kraz.png
Прегледи:1
Размер:1.25 МБ
ID:5810193

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X