Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КрАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: КрАЗ

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    На 2.5 атмосфери го подкарах и за малко да го вкарам в изкуственото езеро, извих някак си волана на ляво, изключих ключ масата и съм натискал педла здраво и спря.
    И като изключи ключ масата да не би да е угаснал?
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • От: КрАЗ

      По-скоро угасна клаксона, който засвири постоянно след като прескочих един бордюр отстрани до щаба.Едновременно се бях шашардисал, че ще го потопя, и ми беше и много смешно заради клаксона.Добре, че завих и изгасна.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: КрАЗ

        Наскоро имахме случай на една машина, не искала да загасне, желаещ да помогне изключва ключ масата и всичкото компютър - тотална щета. Целия ток от алтернатора, поради липса на връзка с акумулаторите, дошъл в повече. Машината не загаснала, след указания от колега - разкачили маркучите за нафтата.
        The Flat Earth Society has members all around the globe.

        Коментар


        • От: КрАЗ

          Това го писах в темата спомени на армейските шофьори . Няма човек карал руски камион в някой момент да не е имал приключение със спирачките . Някой само да не остане с впечатлението че моята служба е минала идеално Беше една от първите ми тревоги след клетвата . Тогава аз още нахъсен стигам почти пръв до камиона натоварен като дърварско муле освен пълното бойно снаряжение и тръбата РПГ . Понеже съм още новобранец не съм се светнал каската противогаза и мешката да си ги оставя отзад във фургона та и те на гърба ми заедно с АКто. ВАРЕМите 4 на брой бяха подредени отвън и за да излезеш се прави един десен завой само че отсреща има голяма естакада и трябва да изтеглиш камиона много напред за да завиеш без да закачиш паркираните около теб . Скачам в камиона паля и веднага газ над средните обороти да вдига въздух . Дърпам ключа на фаровете а той прекъсваше и не всеки път ми включваше осветлението на таблото . Дръпнах го напред назад няколко пъти но таблото не светна . Викам си имам вече поне 3 - 4 атмосфери въздух и потеглям . След десния завой се озовавах на една дълга права към портала на парка на която някъде по средата включвах 3 скорост . Гледам на фаровете портала още затворен а единя от дневалните тича с един запален вестник катинара бил замръзнал . Изпреварвам го и си викам натискам рязко спирачките зила прави един нисък поклон и спира . Натискам спирачките и нищо няма го познатия звук на съскането на въздуха в мембраните . Нямах време даже и да се уплаша страхотен трясък портала пада аз го прегазвам и отцепвам . Имаше една лека чупка след която дръпнах ръчната и камиона след десетина метра спря . Слизам от камиона и веднага разбрах какво става някой идиот помпал гуми и не завил кранчето на бутилката която се намираше под шофьорската стъпенка . Напипвам го и го затварям вече мозъка ми почва да работи и си викам да изчезвам бързо защото ако сега ме напипат ще си изям боя . Отцепвам с мръсна газ в суматохата . На сутринта комбата ме видя за малко ама нямаше време да ми набива канчето . Някъде на третия четвъртия ден идва командира на полка и първите му думи били къде е тоя дето прегази портала . Стягам си аз колана и на бегом се изнасям към полевата канцелария като по пътя си мисля сега тоя като почне да раздава арести та ще спре чак на уволнението Влизам козирувам рапортувам и след няколко секундно мълчание чувам от полковника браво редник Василев така се излиза по тревога ако трябва и през оградата . Аз не мога да зацепя какво ми е казал но по някое време се освестявам викам си ебати армейската работа . Искам разрешение да напусна въртя един кръгом и направо скочих от фургона като чувам зад мене и като се върнем да оправиш портала . Извиках едно слушам ама вече бях сигурно на 10 метра . Като се върнахме портала вече го бяха оправили гофрираната ламарина си седеше доста крива и така си остана до уволнението . Това ми беше голямата издънка още в началото която ми се размина даже ГСП за награда ми даде комбата След тази случка почнах да си заключвам камиона и без да видя 6 атмосфери на манометъра не тръгвах даже натисках по няколко пъти спирачките на място да ги чуя .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: КрАЗ

            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
            Спирачките на тези машини ако не се лъжа се управляват от налягането. Спират като се подава въздух към цилиндърчетата, които притискат челюстите към барабана. Съвременните автомобили са направени с челюсти натегнати към барабана. При спиране се спира въздуха и накладките се притискат към барабана/диска.
            Имат направена паркинг спирачка, която без въздух са блокирани колелата, но при липса на въздух могат да се освободят, понеже са на ексцентрик (направено е с цел да се дърпа камиона без въздух и обикновенно веднъж освободени си остават така)
            Така че би трябвало и без въздух да потегли такава стара машина, но не е препоръчително.
            Лъжеш се у всичко по много ...Карал ли си некога камион?



            Малееее какви си ги писал...

            Утре ше ти пиша как спират камионите.....
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • От: КрАЗ

              То и не всички кразове са с еднаква спирачна система.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: КрАЗ

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                То и не всички кразове са с еднаква спирачна система.
                При 255Б има ли разлики?
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: КрАЗ

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  На 2.5 атмосфери го подкарах и за малко да го вкарам в изкуственото езеро, извих някак си волана на ляво, изключих ключ масата и съм натискал педла здраво и спря.
                  Колкото и здраво да натискаш педала на спирачките не оказва влияние върху спирането. Единственото което помага е налягането на въздуха.
                  За това аз предпочитам другия тип системи, които като няма въздух има спирачки. Така не може да се потегли при липса на въздух. Карах на курса мерцедес с такъв тип спирачки. Инструктура ме кара да пробвам кога ще освободят и се оказа че започват да освобождават на 4 атм, но пак задържат и преди да стигнат 6 атм не освобождават напълно. След 6 атм започва да се пълни и втората бутилка, а налягането се поддържа на 8 атм

                  Коментар


                  • От: КрАЗ

                    Я елате всички да покарате,че да натрупате впечатления,и без това няма кой да кара краза в момента ,а работа много?!!!!!!!!!!
                    Последно редактирано от К.Костадинов; 12-05-13, 15:50. Причина: ккк
                    тел.0879292900 Калин Костадинов

                    Коментар


                    • От: КрАЗ

                      Първоначално публикуван от К.Костадинов Преглед на мнение
                      Я елате всички да покарате,че да натрупате впечатления,и без това няма кой да кара краза в момента ,а работа много?!!!!!!!!!!
                      Сам го предложи!Въртеше ми се из главата да те питам ще се навиеш ли да организираш "каране на краз за кеф" срещу почерпки, но ми беше неудобно да питам.

                      Нали знаеш в Германия хората как се забавляват с такива машини.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: КрАЗ

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        При 255Б има ли разлики?
                        По-голямата част от старите КрАЗове са със ръчна спирачка на кардана, като на ЗиЛ. Т.е. няма блокировка на колелата при липса на въздух. Затова и се учудих от видяното на снимките, където се вижда точно спирчания цилиндър, който е с блокаж. Но има и модифицирани версии, именно с различна спирачна система с блокировка и два кръга на задействане(от некоя си там година започват да се предлагат, а новите модели са всичките с такива). Както всяко нещо и тук различните системи си имат предимства и недостатъци, например онзи клип, как се движи КрАЗ стоял на място с години, няма как да ме убеди нЕкой, че в този си вид може да вдигне и въздух, че и да сработи нещо от въздушната система. Но понеже е без блокажи, въздух не му трябва за да се движи. От друга страна, ръчна спирачка на кардана си е компромис със сигурността, при все че тя играе роля и на аварийна. Има случаи в които кардана пада поради някаква причина, с малко късмет преди да падне удря и къса некой от маркучите на еднокръговата спирачна уредба, и тогава камиона на практика няма спирачки.


                        ПП: Димич, наистина много грешиш за действието на различните видове пневматични спирачки в камионите. Тези които действат при липса или намаляване на въздуха, се ползват само за паркиране и като аварийна(резервна). Те са монтирани заедно с обикновените цилиндри(по-често мембрани) с пряко действие, които действат с налягането на въздуха за да натискат накладките.
                        Има разни варианти, ако са ти интересни, ще драсна два реда, а и съм сигурен че можеш да намериш много информация в нета, че даже и нагледни клипчета в ютюб.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: КрАЗ

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение


                          ПП: Димич, наистина много грешиш за действието на различните видове пневматични спирачки в камионите. Тези които действат при липса или намаляване на въздуха, се ползват само за паркиране и като аварийна(резервна). Те са монтирани заедно с обикновените цилиндри(по-често мембрани) с пряко действие, които действат с налягането на въздуха за да натискат накладките.
                          Има разни варианти, ако са ти интересни, ще драсна два реда, а и съм сигурен че можеш да намериш много информация в нета, че даже и нагледни клипчета в ютюб.
                          Искаш да кажеш,че като няма въздух и автомобила ще се движи?
                          0осем9осем7шест0осем7едно
                          Миро

                          Коментар


                          • От: КрАЗ

                            Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                            Искаш да кажеш,че като няма въздух и автомобила ще се движи?
                            Да. Но зависи кой автомобил. Този на последните снимки, не. Но пък онзи в клипа по-горе, очевидно се движи. Щото на единия спирачките са като на ЗиЛ, а на другия като на КамАЗ...принципно.
                            Мога и по-нАучно да се изразя ако е необходимо.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: КрАЗ

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Да. Но зависи кой автомобил. Този на последните снимки, не. Но пък онзи в клипа по-горе, очевидно се движи. Щото на единия спирачките са като на ЗиЛ, а на другия като на КамАЗ...принципно.
                              Мога и по-нАучно да се изразя ако е необходимо.
                              Нямах предвид ЗиЛ а описаното от dimich87!
                              Карал съм ЗиЛ и знам как му работят спирачките,знам и как действа ръчната му!
                              А белите ми косми по главата са от:Камаз!
                              За мен спирачните системи на Камаз,Мерцедес,Ман,Чавдар-11М4 да не ги изброявам всичките са много надеждни!
                              0осем9осем7шест0осем7едно
                              Миро

                              Коментар


                              • От: КрАЗ

                                Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                                Лъжеш се у всичко по много ...Карал ли си некога камион?



                                Малееее какви си ги писал...


                                Утре ше ти пиша как спират камионите.....
                                Само аз ли не намирам мнението на "димич" или някой предвидлив модератор го е изтрил ?
                                "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                                Mark Twain
                                СтоЕнчA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X