Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДАТЧИЦИ ЗА НАЛЯГАНЕ НА ГУМИТЕ 3.0CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ДАТЧИЦИ ЗА НАЛЯГАНЕ НА ГУМИТЕ 3.0CRD

    Първоначално публикуван от CITIZEN Преглед на мнение
    .....Важно е ако се свалят повече от един датчик да се помни кой къде е,защото иначе сигурно ще даде грешка.Лесно е за изпълнение и мисля че всеки,който има нужда може да се възползва.
    Поздравления за намереното решение...
    Иначе за разместването на гумите май нямаше проблем - доколкото си спомням се 'самообучават' кой на кое място е (различни антени в калниците)
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #32
      От: ДАТЧИЦИ ЗА НАЛЯГАНЕ НА ГУМИТЕ 3.0CRD

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Вентилите били алуминиеви, щото били антенка за сигнала от датчика към системата. Така работи ли самата система ?
      Работи идеално, няма проблеми.

      А датчиците не съм ги размествал,знаех кой къде е.Гумаджията ми каза че може да не ги вижда.
      Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
      Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

      Коментар


      • #33
        От: ДАТЧИЦИ ЗА НАЛЯГАНЕ НА ГУМИТЕ 3.0CRD

        При мен като сменяше зимните гуми с летните, гумаджията не гледаше коя гума къде е...
        Като се качих в колата нямаше показания за налягания.
        След като тръгнах, в близките 500м се появиха едно по едно всичките показания..
        Затова си мисля, че няма значение...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #34
          От: ДАТЧИЦИ ЗА НАЛЯГАНЕ НА ГУМИТЕ 3.0CRD

          То и аз като ги сменях/колата я купих почти на Нова година-от Варна/ не го знаех това,но може гумаджиите да са внимавали защото веднага сработват.Сега на тези гледах че докато ги помпи на място се вдига вътре индикацията.
          Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
          Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

          Коментар


          • #35
            От: ДАТЧИЦИ ЗА НАЛЯГАНЕ НА ГУМИТЕ 3.0CRD

            За помпенето на място - явно зависи колко време си стоял на място. Мисля, че датчиците 'заспиват' ако не се движат.
            Забелязвал съм, че ако спра автомобила със загрети гуми датчиците показват например 2.7 бара.
            При стартиране на автомобила на другата сутрин показват същата стойност, докато не тръгна. Тръгна ли, след няколко метра показанията се коригират и падат на 2.4-2.5 (явно има датчик за движение вграден в датчика за налягане)...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #36
              От: ДАТЧИЦИ ЗА НАЛЯГАНЕ НА ГУМИТЕ 3.0CRD

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              За помпенето на място - явно зависи колко време си стоял на място. Мисля, че датчиците 'заспиват' ако не се движат.
              Забелязвал съм, че ако спра автомобила със загрети гуми датчиците показват например 2.7 бара.
              При стартиране на автомобила на другата сутрин показват същата стойност, докато не тръгна. Тръгна ли, след няколко метра показанията се коригират и падат на 2.4-2.5 (явно има датчик за движение вграден в датчика за налягане)...
              Спираш и гасиш, заключваш. Кюмпютърът или което там отговаря за системата, просто помни последното положение, преди да "заспи". През зимата при рязко застудяване, качвам се аз, паля, "дрън-н-н" - check tires low pressure и мига на екрана коя гума не му харесва (беше под 2,1 или под 2,0 ). Напомпах с компресорче и показанията се промениха на място и вече не рачи да дрънчи.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #37
                От: ДАТЧИЦИ ЗА НАЛЯГАНЕ НА ГУМИТЕ 3.0CRD

                Здравейте колеги,млако късно видях темата с разместването на гумите-няма никакво значение коя къде е стояла,колата си ги разпознава сама,аз даже имам 2 чифта джанти едните са АТС или нещо такова и пак са с сензорни вентили всяка зима ги сменям няма проблем,нали и гумите трябва да се въртят!
                Mercedes-Benz GL 500

                Коментар


                • #38
                  От: ДАТЧИЦИ ЗА НАЛЯГАНЕ НА ГУМИТЕ 3.0CRD

                  Дойде и моят ред. Вчера ми изписа FRONT LEFT PRESSURE LOW и показа 1,73 при 2,1 - 2,2 на другите гуми. Напомпах с компресорчето, подкарах, онова пак си твърди, че е LOW, а показва 2,0. Нямах си работа та реших пак да донапомпам. Помпам, а то фучи покрай накрайника на компресорчето, реших да го махна и то избухна ураган:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:210320152454.jpg
Прегледи:1
Размер:80.0 КБ
ID:5649519

                  Затапих само с капачката и докато "драгвах" към най-близката гумаджийница, за която се сетих и покрай която бях само минавал, с ужас гледах как става 1,5 - 1,0 - 0,8 - на 0,5 пристигнах при гумаджията, който се изненада, че капачката е успяла да задържи налягане, а изобщо не се трогна от вентила: "Ще трябва да ти сложа обикновен, щот` немам от тия, ама ти бегай на "Козлодуй", там преди митницата, подминаваш оная кафевата сграда, има едни магазини, носи тоа счупения и искай същия, ама вземай само вентил !" До ул. "Козлодуй" не стигнах, че ми беше далече, а така и не разбрах къде точно е мегазинът. Реших да се обърна към изпитаното средство - Интернет и на първо гугълстване попаднах на форум на "Рено", където някакъв пич организира колективни поръчки (като наш joro_cska) за такива датчици и вентили, от които беше голям рев в този форум (най-вече от цените на официалния дилър, естествено). Темата беше отпреди 5 години, но имаше телефон... на второ гугълстване попаднах на обяви в olx.bg за продажба на най-различни модели вентили за TPMS, със същия телефон, човекът беше експедитивен, за 20 лв. днес сутринта по "Еконт":

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:210320152456.jpg
Прегледи:1
Размер:81.3 КБ
ID:5649522

                  Сглобих го сам към датчика по образец от тук: https://www.youtube.com/watch?v=iHONaf79XYA

                  Не можах да развия винтчето на стария счупен вентил (май си беше нитче, а не винтче) и се наложи да го разпробивам с бормашина, при което, естествено, леко скъсах ухото на пластината (лентичка) свързваща датчика с алуминиевия вентил (навсякъде из интернета предупреждават много да се внимава с тази лентичка, че е крехка и чуплива) а винтчето на новия вентил беше с толкова малка глава, че дори здраво, ухото на пластината щеше да се изхлузи от нея. В кварталната железария микроскопични шайбички, естествено, нямаха, но ме осени детски спомен от часове по трудово - в черните "класически" бакелитови щепсели има такива шайбички, които се изсипват, като разглобиш щепсела и после не знаеш откъде са изпаднали и за какво служат. Щепсели имаха - 70 ст. и като го отворих, ура, имаше... ама само една микроскопична шайбичка, една, но достатъчна да притисне ухото към корпуса на вентила и отгоре да навиеш винтчето.

                  Отивайки на работа, реших да се отбия при същия гумаджия. Той пак без да прояви каквото и да било учудване, взе вентила, стегна го с динамометричен ключ - както си пише из интернета, де... ама за пръв път виждам БГ-гумаджия да прави такова нещо и то без да му го искаш
                  После напомпа гумата и няколко пъти я топи във вода и донатяга вентила... Наду гумата на 2,20 и като потеглих гадта пак се раздрънча FRONT LEFT PRESSURE LOW, показваше 2,13 и... тъкмо преди да направя обратен завой към гумаджията и да му поискам махане на всички вентили с датчици , взе, че миряса и изгасна жълтата предупредителна лампа за "service tire pressure system"
                  Сега остава да НЕ си заваря колата със спаднала гума и всичко ще е ОК срещу около 21 лева...
                  Прикачени файлове
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #39
                    От: ДАТЧИЦИ ЗА НАЛЯГАНЕ НА ГУМИТЕ 3.0CRD

                    Някой пробвал ли е тези китайчета. Цената е много добра. Става дума за 22 долара на парче.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0 (1).jpg
Прегледи:1
Размер:16.9 КБ
ID:5649625

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0.jpg
Прегледи:1
Размер:11.5 КБ
ID:5649626

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:10.7 КБ
ID:5649627
                    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                    Коментар


                    • #40
                      От: ДАТЧИЦИ ЗА НАЛЯГАНЕ НА ГУМИТЕ 3.0CRD

                      Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                      Някой пробвал ли е тези китайчета. Цената е много добра. Става дума за 22 долара на парче.
                      Има тук теми за неставащи датчици:
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...82#post2677482
                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=193300

                      Затова трябва да се увериш, че са пълен аналог на тези, които са на колата. Китайците обикновено предлагат някакви сравнителни таблици кой техен датчик кой на Siemens, Beru и т.н. замества. А ако нямаш датчици - по-добре недей да слагаш . Има също така опция да се изчопли заливката (нещо като силикон) на сдалите багажа датчици и да се извади батерията и да се смени - батериите не били уникат, намирали се. И това се осведомих от българските форуми.
                      Проблемът е, че трябва колата да повиси ден-два "на трупчета", щото да монтираш обикновени вентили, докато поправиш датчиците, пък после да ги монтираш пак, то ще излезе по около 30 лв. на гума + нови вентили (задължително) на старите датчици + батерии = май не си струва упражнението ако се намират китайски по 22 $
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #41
                        От: ДАТЧИЦИ ЗА НАЛЯГАНЕ НА ГУМИТЕ 3.0CRD

                        Сега съм с такива на зимния комплект (ама май не са китайчета - имаха лепенка Made in UK и струваха около 70-80$ - пак Шредер)...
                        Работят безпроблемно...

                        Ей ги (WK2/ европейска версия)
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141023_140405.jpg
Прегледи:1
Размер:72.3 КБ
ID:5649644
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141023_140417.jpg
Прегледи:1
Размер:79.7 КБ
ID:5649646
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141023_140409.jpg
Прегледи:1
Размер:76.1 КБ
ID:5649647
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #42
                          От: ДАТЧИЦИ ЗА НАЛЯГАНЕ НА ГУМИТЕ 3.0CRD

                          Ще проуча по-добре нещата и най-вероятно ще ги поръчам.
                          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                          Коментар


                          • #43
                            От: ДАТЧИЦИ ЗА НАЛЯГАНЕ НА ГУМИТЕ 3.0CRD

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Сега съм с такива на зимния комплект (ама май не са китайчета - имаха лепенка Made in UK и струваха около 70-80$ - пак Шредер)...
                            Царе са китайците на присвояване на фамозни имена-легенди.

                            Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                            Ще проуча по-добре нещата и най-вероятно ще ги поръчам.
                            Поне са се погрижили да създадат подробен сайт и нещо твоята джипка не излиза съвместима с тези баш сензори.

                            http://www.schraderinternational.com...s/parts-lookup
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #44
                              От: ДАТЧИЦИ ЗА НАЛЯГАНЕ НА ГУМИТЕ 3.0CRD

                              Здраве да е. Благодаря за труда! Ще търся друг вариант.
                              Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                              Коментар


                              • #45
                                От: ДАТЧИЦИ ЗА НАЛЯГАНЕ НА ГУМИТЕ 3.0CRD

                                Е тоя тук чопли и сменя батериите на TPMS сензори, вярно за Corvette 1997 г, но батерията вероятно е монтирана и залята по същия начин. Ако имате оригинално монтирани датчици и някой не работи, а изглежда механично здрав, изтощена батерия също е вероятна причина.
                                https://youtu.be/QjrT7WBG6U8
                                Гледам на едно друго видео обаче, някакъв ги програмира към TPMS системата на колата, като ползва някакъв tool:
                                Using a TIPS tool to register tire sensors
                                На вашия Jeep как става това, с прословутия DRB II SkanTool, или може и по друг начин?
                                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                                First impression is not always true. Get inspired.
                                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                                Reading is sooo boring, unlike writing!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X