Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лек асфалтов тест на EVO FX или Instroi PROTO Rally Raid Car

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лек асфалтов тест на EVO FX или Instroi PROTO Rally Raid Car

    Днес реших да разбутам паяжините в темата и да докладвам за развитието от последните няколко дни.
    Вчера успях да изкарам колата от гаража за поредните проби . Трябваше да тествам на ход новите - спирачна система , охлаждане и механизъм на смяна на предавките . Ето и резултатите : спирачната система работи много по-добре от моите очаквания не само успява да намали но и започна да спира като улегнаха накладките. Да не забравяме , че в схемата липсва вакуум усилвателя.
    Радиатора също работи перфектно и засега нямам забележки.
    скоростния лост превключва много прецизно но изисква една идея по-голямо усилие.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2271.jpg
Прегледи:1
Размер:130.9 КБ
ID:5633237 Настройки на новия мотор се правят всяка една свободна минута /ще му изкараме всички бесове/Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2272.jpg
Прегледи:1
Размер:160.0 КБ
ID:5633238 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2273.jpg
Прегледи:1
Размер:145.0 КБ
ID:5633239 Реших да поправя още една несправедливост и реших да прехвърля торсен диференциала от Еволюшъна в новия Тройков диф който е с принудителен блокаж за трофи , но не и за рейд.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2276.jpg
Прегледи:1
Размер:175.0 КБ
ID:5633240 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2275.jpg
Прегледи:1
Размер:125.7 КБ
ID:5633241Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2277.jpg
Прегледи:1
Размер:128.1 КБ
ID:5633242
    Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

    Коментар


    • От: Лек асфалтов тест на EVO FX или Instroi PROTO Rally Raid Car

      Не караше ли и с торсен в раздатката? Ще ми е интересно как се държи на пресечен терен с два торсена.

      Коментар


      • От: Лек асфалтов тест на EVO FX или Instroi PROTO Rally Raid Car

        Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
        Не караше ли и с торсен в раздатката? Ще ми е интересно как се държи на пресечен терен с два торсена.
        Да, карам с два диференциала с ограничено приплъзване . Обяснявам разликата : когато влизам в завой с висока скорост на дрифт с обикновенния диф задното колело което е от вътрешната страна на завоя губи сцепление , целия въртящ момент се насочва към него и колелото започва да буксува , в резултат на което се получава загуба на тракция и от там загуба на скорост. Междинния диф ми позволявя когато ускорявам по правата да не отива целия въртящ момент в предния мост тъй като при ускорение предницата олеква. Толкова съм свикнал с тези екстри , че сега ми се струва невъзможно да се състезавам без тях.
        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

        Коментар


        • От: Лек асфалтов тест на EVO FX или Instroi PROTO Rally Raid Car

          Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
          Да, карам с два диференциала с ограничено приплъзване . Обяснявам разликата : когато влизам в завой с висока скорост на дрифт с обикновенния диф задното колело което е от вътрешната страна на завоя губи сцепление , целия въртящ момент се насочва към него и колелото започва да буксува , в резултат на което се получава загуба на тракция и от там загуба на скорост. Междинния диф ми позволявя когато ускорявам по правата да не отива целия въртящ момент в предния мост тъй като при ускорение предницата олеква. Толкова съм свикнал с тези екстри , че сега ми се струва невъзможно да се състезавам без тях.
          Наистина, така е на теория, исках да потвърдиш, че и на практика системата работи предвидимо. Мислите ми вървят в тази насока от известно време.

          Коментар


          • От: Лек асфалтов тест на EVO FX или Instroi PROTO Rally Raid Car

            Тия тарикатчета ми твърдят , че новия проект бил пред завършване.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2289.jpg
Прегледи:1
Размер:145.1 КБ
ID:5633712Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2286.jpg
Прегледи:1
Размер:123.4 КБ
ID:5633713Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2288.jpg
Прегледи:1
Размер:142.8 КБ
ID:5633714
            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

            Коментар


            • От: Лек асфалтов тест на EVO FX или Instroi PROTO Rally Raid Car

              Пристигнаха и два комплекта хидравлични джакове , единия за новия проект , другия за един известен наш организатор и състезател. Влючват цилиндри, хидр.станции и разпределители. Това е една система тествана в реални условия и доказала своята надеждност. Разликата със скъпите варианти които се предлагат от интернет търговците е , че моята система използва независимо подаване на налягане а другите хидравличната помпа на управлението . Или на практика ако не ти работи двигателя не вдигаш колата. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2279.jpg
Прегледи:1
Размер:141.6 КБ
ID:5633715Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2280.jpg
Прегледи:1
Размер:131.5 КБ
ID:5633716Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2281.jpg
Прегледи:1
Размер:132.9 КБ
ID:5633717
              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

              Коментар


              • От: Лек асфалтов тест на EVO FX или Instroi PROTO Rally Raid Car

                И аз искам такава!
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • От: Лек асфалтов тест на EVO FX или Instroi PROTO Rally Raid Car

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  И аз искам такава!
                  То на единия кашон пише 2R.
                  Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                  Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                  0885 660 613

                  Коментар


                  • От: Лек асфалтов тест на EVO FX или Instroi PROTO Rally Raid Car

                    Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                    То на единия кашон пише 2R.
                    Няма майтап !
                    Русев , ако наистина ти трябва звънни. Ще измислим Нек.ъв бартер.
                    Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                    Коментар


                    • От: Лек асфалтов тест на EVO FX или Instroi PROTO Rally Raid Car

                      Дойде време да пренесем нещата от чертежната дъска на работната маса . Къде на шега , къде на истина първата сглобка вече е факт . Няма да скрия , че съм доволен от резултата при събирането на пъзела... Да не забравяме , че това е опитното магаре което ще изяде големия бой. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2298.jpg
Прегледи:1
Размер:171.1 КБ
ID:5633788Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2295.jpg
Прегледи:1
Размер:153.0 КБ
ID:5633790Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2297.jpg
Прегледи:1
Размер:167.9 КБ
ID:5633791 Паджерския мост бе отрязан и подговен за операция по присаждане на нови ръкавели. Касетата ще я заменим с тройкова заради по-големия диаметъра на шлиците . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2299.jpg
Прегледи:1
Размер:168.9 КБ
ID:5633793Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2300.jpg
Прегледи:1
Размер:147.6 КБ
ID:5633794
                      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                      Коментар


                      • От: Лек асфалтов тест на EVO FX или Instroi PROTO Rally Raid Car

                        Все пак,ще вкараш скъсен мост,или се лъжа?
                        Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                        Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                        0885 660 613

                        Коментар


                        • От: Лек асфалтов тест на EVO FX или Instroi PROTO Rally Raid Car

                          Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                          Все пак,ще вкараш скъсен мост,или се лъжа?
                          Не , ще измествам "прасето" в ляво и го подготвям за къс и дълъг ръкав заради позицията на предния мост. Искам карданите да са в ос с раздатката. На двигателя изпускателните колектори и компресора на климатика са в дясно и не искам конфликтни точки .
                          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                          Коментар


                          • От: Лек асфалтов тест на EVO FX или Instroi PROTO Rally Raid Car

                            Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                            Не , ще измествам "прасето" в ляво и го подготвям за къс и дълъг ръкав заради позицията на предния мост. Искам карданите да са в ос с раздатката. На двигателя изпускателните колектори и компресора на климатика са в дясно и не искам конфликтни точки .
                            Последната снимка ме подведе.
                            Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                            Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                            0885 660 613

                            Коментар


                            • От: Лек асфалтов тест на EVO FX или Instroi PROTO Rally Raid Car

                              Едно видео от днешния тест.
                              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                              Коментар


                              • От: Лек асфалтов тест на EVO FX или Instroi PROTO Rally Raid Car

                                Браво,браво.Личи,че има много сила в целият диапазон на оборите гадината.Интересното е че гледам активно си ползваш съединителя!?
                                Кутията не позволява ли каране без или просто си я пазиш?А да и как е педал бокса?Удобен ли ти е?
                                Аз с моя 46 номер обувки хич не го виждам това каране.Пробвал съм не еднократно,ама то си до обувка и до разположение на педали де.
                                Кажи как я усещаш като цяло колата.
                                Няма страшно в умирачката...
                                Страшното е да си жив!...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X