Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кранче за туристическа бутилка - съвет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кранче за туристическа бутилка - съвет?

    Къв тефлон, к'ви 5 лева, тефлона уплътнява ТЕЧНОСТИ, за газови резби си има Локтайт. Аз имам.
    Дерзайте, може да пробвате и с плюнка.

    ПП. Ааааа..., забравих - Локтайта не става защото е 14,40 лв. за 10 мл. - пробвайте с плюнка.

    После, като гръмне - виновни няма. Бесен съм, може ли да има такава ......
    Мам......
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #17
      От: Кранче за туристическа бутилка - съвет?

      Майсторе,моите уважения ама не се изказвай така неподготвен !
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #18
        От: Кранче за туристическа бутилка - съвет?

        Колко неподготвен !? Има си протокол или да го наречем технологична карта, видял ли си в нея да пише тефлонова лента или кълчища.
        Винаги пише Loctite 542 или един друг номер, който мога да напиша утре.
        Сам си написал защо кълчища не, тефлон поради същите причини, защото тефлона там е само за да приплъзва при навиване, пълнежа е микро кълчища.
        Ама спирам де, щом имате повече безавариен ( до кога ) опит, аз няма да сложа нищо друго, освен Локтайт или Перматекс.
        От мен толкоз, за интересуващите се има ЛС.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #19
          От: Кранче за туристическа бутилка - съвет?

          Колега с тефлон, има и някаква смола ама за нея знам само,че е червена на цвят.Бутилките може и да са здрави може и да не са но пробването ще е скъпо,в базата на топливо в кв.Кремиковци имат машини но не знам дали ще ги пробват.Ако ти е на зор да имаш такава бутилка по-добре си купи нова,а старите или ги дай за скрап или направи саксии на женати.
          За бърза помощ,полиция и пожарна тел. 112.
          За ядене и пиене - 0876 74 99 88 - Михаил Рашков

          Коментар


          • #20
            От: Кранче за туристическа бутилка - съвет?

            Гледай как се изпокарахте тук! Никъде не съм писал, че искам да мина "тънко". Т.е, да спестя.
            Майсторе, точно за конкретни лепила (уплътнители) ми беше въпроса.
            Няма логика да продават кранчета и да няма необходимите материали за монтирането им.
            Към тефлона съм скептично настроен, освен ако не е категорично указан точно за газ.
            Поне не и без никакво допълнително лепило(силикон, уплътнител).
            Бутилките са здрави и се ползват и към днешна дата.
            На едната майка ми е наранила резбата, завивайки един котлон. На другата, изпуска леко точно от кранчето и я изпразних.
            Другите две си работят безпроблемно, но бих сменил всички кранчета (превентивно), ако не се касае за някакви космически технологии.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #21
              От: Кранче за туристическа бутилка - съвет?

              На фирмата на която плащам на всеки три години да тества и зарежда моите бутилки за въглероден двуокис както и да сменят крановете които сметнат за необходимо ги правят с най-обикновен на лента тефлон.Бутилките за газ ги тестват на друго място,сменят фланците когато решат без да ме питат,даже предпоследния път ми бяха боядисали с пистолет едната бутилка също без да ме питат защото така преценили,единствено плащам 7 лв.за печат за годност,те също ползват тефлон.Преди 2 месеца си правих маркуч за преливане на 180 бара,при 60-70 bar. Че и по малко,маркуч със стоманена оплетка става като арматура ф20 а фабричните му уплатнения са като за 1/2 чешма.Всичко това ти го казвам че в критична ситуация ще се пукне бутилка но никога няма да стане гаф със тефлона или ако щеш и калчища,а и след като всички които си вадят хляба с това, практикуват с тефлон,аз нямам причина да ги псувам или отричам така както го направи ти....Надявам се че в тая скапана държава,има и хора на които може да се има доверие,с това участието в тази тема приключи.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #22
                От: Кранче за туристическа бутилка - съвет?

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                То фирми има, ама в София вероятно.
                Ако трябва да се вкарвам чак в такива филми, ще ми излезе по-изгодно да си купя нови (бутилки).
                Иначе, принципно е така.
                На газстанцията до прелеза на Грамада можеш да провериш ( изпиташ ) бутилката срещу 10 лв. Имай предвид че ако са много стари по добре нова. Аз хвърлих 19 годишна бутилка видимо здрава след като ми обясниха че бутилката корозира от вътре и изтънява стената. Това ми беше достатъчно........
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #23
                  От: Кранче за туристическа бутилка - съвет?

                  Колега, благодарен съм за всеко едно мнение, както и за твоето.
                  Това че казах, че съм скептичен, не означава че псувам или отричам когото и да било.

                  ПП: Адаш, благодаря!
                  Ще го имам предвид.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кранче за туристическа бутилка - съвет?

                    Колега ето 1 номер човека се занимава с газ и бутилки намира се в София 0889 908388 Трайко.
                    За бърза помощ,полиция и пожарна тел. 112.
                    За ядене и пиене - 0876 74 99 88 - Михаил Рашков

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кранче за туристическа бутилка - съвет?

                      Благодаря, Мишо!
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кранче за туристическа бутилка - съвет?

                        Майсторе, моите уважения, ама я малко по Фнимателно а! С псувните имам предвид!
                        Я виж на тоз "PDF" на третия ред - "Rollo de teflon gas"!

                        http://www.suministrosgl.com/Hojas_catalo_pdf/H-75.pdf
                        И преди да дойде "Локтайт" в нашата мила родина с какво са се уплътнявали резбите, като се има предвид, че и тефлонова лента има от "след новата ера"?
                        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кранче за туристическа бутилка - съвет?

                          С кълчища се уплътнява и спирачна система и няма очевадни последствия, само какви са тези 3 и 5 кг. бутилки?
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кранче за туристическа бутилка - съвет?

                            Така изглеждат бутилките:


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:show_image_in_imgtag.php.jpg
Прегледи:1
Размер:11.9 КБ
ID:5537752


                            А това е кранчето:


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:show_image_in_imgtag.jpg
Прегледи:1
Размер:10.9 КБ
ID:5537753
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кранче за туристическа бутилка - съвет?

                              Аз съм ползвал тефлонов конец. И в къщи отдавна ползвам за всичко тефлонов конец.
                              Лентата отдавна съм я забравил - много по-зле е от конеца - не държи, къса се и т.н....

                              Майсторе, не че нещо, но тефлоновия конец е Локтайт 55...
                              И се препоръчва и за газ... Официално одобрен и за LPG...

                              П.С. Това не отменя хидротеста - не се скъпи за 5-10лв и направи редовния хидротест на бутилката (изпитанията не се правят с газ под налягане, а с вода, защото водата под 20 бара практически няма да се разшири ако има проблем, докато газ под 20 бара може да поразруши лабораторията ) ... Мисля, че ако нямат правилен конектор може да смъкнат крана и да направят хидротест само на бутилката..
                              Последно редактирано от slowtraveler; 16-11-13, 08:18.
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кранче за туристическа бутилка - съвет?

                                Тигре, много разбуни духовете бре.

                                1. Щом бутилките са толкова стари, че да им трябват нови кранове, няма да се разсърдят на една хидравлична проба. Ако пък са по-стари от 30г - няма и хидравлична проба да им направят, ами направо ще ти кажат да ги изхвърлиш. За улеснение можеш да прегледаш етикетите на бутилките и сам.

                                Имай предвид, че външният вид на бутилките не е много меродавен за състоянието им - в зависимост от условията на експлоатация може да са ръждясали само отвън, само отвътре или и от двете страни. Или да са им деградирали шевовете. Като ги надуят ще си проличи.

                                2. Уплътняването на крановете със сигурност става и с кълчища, и с тефлон (бил той водопроводен или за газ), и с течни лепила, предназначени за тази цел. Само трябва да знаеш какво правиш. Резултатите от уплътняването може да се тестват с детектор за газ, а може и по утвърдения от времето начин със сапунена пяна.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X