Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за гуми

    Здравейте!Мога ли да сложа зимни гуми от лек автомобил на Спортажа,ще имали някакви проблеми?Гумите са 195/65/15 91Т.

  • #2
    От: Въпрос за гуми

    Е че какъв да е проблема , стига да стават на джантите и да са еднакви. Ще загубиш малко височина и горе долу това.
    Аз лятото на харвито карах с 195/65/15 (стандартно е с 195/70/15), че такива ми подариха от един пасат.
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за гуми

      Да, можеш............
      Само ако можв след това го снимай да го видим, че ми е интересно (а може би не само на мен...). Защото разликата в диаметър с фабричния размер ще е 3.3 см. , а с моя (235/75/15) ще е 9.9 см и пак ми е ниска в снега, въпреки 2-та санта подложки отпред.
      Аз съм с такива (195/65/15) зимни на С4 купе (летни 215/55/17) и смятам да ги сменям с по- високи.
      Венцислав Петров
      Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
      Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
      0889 62 8четири 6четири

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за гуми

        Какъв им е тегловния индекс? Да няма после сцепени гуми?

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за гуми

          Защо не минеш на тринайсетки нископрофилни???
          Киа Спортидж-2.0-16V-128к.с

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за гуми

            Първоначално публикуван от Cekov Преглед на мнение
            Здравейте!Мога ли да сложа зимни гуми от лек автомобил на Спортажа,ще имали някакви проблеми?Гумите са 195/65/15 91Т.
            Колега, не се излагай... ще стане ниска като лагерна количка, а на 5-та скорост ще върви колкото с нормалните гуми на 4-та...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за гуми

              Айде сега изяжте го, че ще мине на малко по-ниски гуми за зимата, голям праз.
              Ако не кара по черно и неутъпкано, т.е. по пътищата ни, няма да има никакви проблеми. То леките коли сигурно зимата се влачат по корем . Пък и за тегловния индекс ... ами тая кия нали е 1500 кг собствено тегло, колко един пасат, какви трябва да са тея гуми че да не устискат .
              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

              Коментар


              • #8
                Гумите ми са от БМВ-то,на един сезон са почти нови,защо да ги давам без пари и после да купувам нови.Не ходя по планини и чукари,главно по асфалт,та затова ми беше питането.

                И аз така мисля колега.Значи БМВ може да върви зимата а КИА-та не!Къде е логиката,карам предимно по асфалт.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-11-13, 12:43.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за гуми

                  Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                  Айде сега изяжте го, че ще мине на малко по-ниски гуми за зимата, голям праз.
                  .
                  Извинявам се, ама за мен разлика 3.3 см от ФАБРИЧНИЯ размер не е "малко по-ниски"!!! Да не говорим за най- често ползвания за Спортидж 235/75/15 , че там разликата вече е 10 см. И то за зимата.....
                  Остава само да повторя молбата си:
                  "Само ако може след това го снимай да го видим, че ми е интересно (а може би не само на мен...)."
                  Венцислав Петров
                  Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                  Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                  0889 62 8четири 6четири

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X