Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да изкажете мнения за Hyundai Santa Fe

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Може ли да изкажете мнения за Hyundai Santa Fe

    Здравейте на всички ,

    замислил съм сериозно да се сдобия с нещо по-проходимо и по-високо като цяло , защото ежедневно ми се налага да паркирам катерейки бордюри като ненормален.
    Та след кратка обиколка по автокъщите с половинката ми , (само уточнявам че тя гледа преди всичко марката , външния вид и красотата на салона)се спряхме на компромис :Хюндай Санта Фе около 2003-2004 година. Изискванията са : автомат и дизел , и цена до около 8000-9000 лв.
    Гледах по обявите и една много ми привлече вниманието поради няколко факта:
    - регистрирана
    - два комплекта гуми
    -наличие на всякакви застраховки
    -наличие на фактури за обслужването (и то в сервиз в който се оказа че мога да проверя с помощта на приятел дали не са фиктивни само , и се оказа че наистина е обслужена )
    - цена , която влиза в нормата на лимита


    Ще съм благодарен на всеки който си изкаже мнението за модела по принцип и специално за този , за съжаление само визуално.

    Поздрави
    Последно редактирано от CarTest™; 13-11-13, 21:14.

  • #2
    От: Може ли да изкажете мнения за Hyundai Santa Fe

    Вземай.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Може ли да изкажете мнения за Hyundai Santa Fe

      Ако позволите да ползвам темата и да попитам за впечатления от Санта Фе 2001г, бензин, 150к.с, автоматик?

      Коментар


      • #4
        От: Може ли да изкажете мнения за Hyundai Santa Fe

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        Вземай.
        + 1! Вземай! Колата е добра, здрава и голяма!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #5
          От: Може ли да изкажете мнения за Hyundai Santa Fe

          Много добро СУВ-че. Дизелите са надеждни ( комън-рейл ). Купето е добре обработено срещу корозия. Имах познат с 173кс. бензин - изключително доволен от машината. Като единствен минус при него - съединителя не беше от най-здравите и го сменяше два пъти за 3 години. Успех!
          First Man, then Machine!
          Lada Niva
          Honda XR 400

          Коментар


          • #6
            От: Може ли да изкажете мнения за Hyundai Santa Fe

            Мойто /2.0ЦРДИ ръчка/ го купих на 178000км и му навъртях 60000 без никакви проблеми - сменял съм само и единствено консумативи и износващи се части /накладки, съединител/... Окачването е по-здраво он на СФ 2 и по-пригодно за черни пътища... При автомата имаш още един плюс, че избягваш един от недостатъците - на ръчката съединителят е с малък ресурс 40-60 хиляди км понеже няма бавни скорости.
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              От: Може ли да изкажете мнения за Hyundai Santa Fe

              Именно заради съединителя с малък ресурс и заради комфорта и удобството на каране съм се насочил към автоматика , а и си има екстрата на типтроника , така , че ако се наложи ще имам възможност за ръчно превключване на предавките.

              Коментар


              • #8
                От: Може ли да изкажете мнения за Hyundai Santa Fe

                Стига да купиш читав екземпляр, ще си мн. доволен.
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  От: Може ли да изкажете мнения за Hyundai Santa Fe

                  Последните Соренто на Kia и Санта Фе са почти идентични... Какво е положението 2003-04 г. за които пита колегата?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Може ли да изкажете мнения за Hyundai Santa Fe

                    10 годишен дизел, няма ли да има големи разходи за поддръжка?
                    Верно дизела гори по-малко извън града, но при градско каране няма голяма разлика спрямо бензина. Не е ли по-изгодно да се предпочете бензинов двигател (при покупка на стар автомобил)?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Може ли да изкажете мнения за Hyundai Santa Fe

                      Бензиновите са 2 вида 2.4 и 2.7л, като за 2.4 отзивите, които съм чул са "харчи и не върви"... Вторият е много добър V6... Разходът обаче е поне 40% повече от дизела... Сметката ще "излезе" само с АГУ...

                      Относно поддръжката на дизела 2.0СРДИ, при мен не съм имал абсолютно никакви проблеми, с изключение на замърсен ЕГР, който затапих и забравих за съществуването му... Ако взимаш най-тънката оферта на пазара, наистина по-добре бензин, щото след 350,000км пробег започвали да правят проблеми дизелите...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        От: Може ли да изкажете мнения за Hyundai Santa Fe

                        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                        Последните Соренто на Kia и Санта Фе са почти идентични... Какво е положението 2003-04 г. за които пита колегата?
                        Нямат нищо общо. Сорентото /от този период/ е с цял мост отзад и мотор 2.5... Наподобява по-скоро на старо паджеро като концепция... или на теракан.
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          От: Може ли да изкажете мнения за Hyundai Santa Fe

                          Първоначално публикуван от mbm12 Преглед на мнение
                          10 годишен дизел, няма ли да има големи разходи за поддръжка?
                          Верно дизела гори по-малко извън града, но при градско каране няма голяма разлика спрямо бензина. Не е ли по-изгодно да се предпочете бензинов двигател (при покупка на стар автомобил)?
                          Ми честно казано не съм много съгласен.
                          Купих моя "италиански" Спортидж 2.0 ТД '88 преди две години и мога спокойно да кажа че мАторът си му е много добре. Гори около 10л. градско и 8 извън (до около 110км/ч - то и к.с. не му позволяват много повече).Това е с 235/75/15. Ситроена С4 1.6 HDI купе ми гори след чипа 4.7 извън и 6 градско. Смесено 5.5л. Него винаги го зареждам до отказ. Лично се убедих, че след чип разхода в града леко пада, а извън града леко се вдига. Не зная защо и нямам мое обяснение. Предишната ми Лагуна 2.0 автомат лапаше 16-17 газ (14-15 бензин) градско и 9- 10 газ (8.5 бензин) извън. Лично за мен предимството в разхода на дизела е точно в града, а извън него като себестойност газта е равнопоставена, а на някои машини даже по-икономична.
                          Пак лично мое мнение е че най-изгодно е да се купи (човек да случи на) ЗАПАЗЕН мотор, без значение типа гориво.
                          Венцислав Петров
                          Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                          Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                          0889 62 8четири 6четири

                          Коментар


                          • #14
                            От: Може ли да изкажете мнения за Hyundai Santa Fe

                            Здравейте.и аз имам намерение да купувам джипка и се колебая м/у санта фе от 2007-2009 2,2 дизел 155 к.с и Nissan X-trail 2009г. бензин 140 коня
                            Моля ако някой има впечатления и опит с тези автомобили да пише .Благодаря предварително

                            Коментар


                            • #15
                              От: Може ли да изкажете мнения за Hyundai Santa Fe

                              Или хонда ЦРВ 2007 2.2 ЦДТИ и Хюндай Санта фе 2007 2.2

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X