Обява

Свий
Няма добавени обяви.

странни проблеми при ФЕРОЗА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • странни проблеми при ФЕРОЗА

    здравейте колеги.от вчера съм горд собственик на ФЕРОЗА 97г. 1.6! забелязвам проблеми с джипа и затова реших да се регистрирам и да Ви помоля за малко помощ! таа Ферозата я купих и трябваше да я карам на ход 170км. за да се пребера у дома. когато потеглих забелязах че на високите предавки няма мощност и конкретно на 5-та предавка стига до 3000 оборота(100км./ч) и повече не иска.по баирите много умалява и иска да премина на 4-та или на 3-та предавка. на свободна скорост се форсира до 6000 оборотаа. при потегляне от 1-ва предавка колата ускорява до 6000 оборота без проблем.на 2-ра предавка пак си ускорява но просто по тромавоо и така с всяка следваща предавка става все по слаба и по слабааа. дръгият проблем който забелязах е чее по баирите нагоре колата почва доста да заграваа. и сега стигаме до най странната за мен аномалия-карам на прав път-колата почва да загрява кам червенотоо-изключвам двигателя след което веднага давам на контакт и стрелката показва 3мм след средата а като запаля веднага двигателя и пак отива стрелката кам червеното(един вид има разлика в показанията на контакт и при запален двигател).аа веднага докато показва че е доста загряла колата спирам и пипам отпред маркучите и нито са твърди нито кипи водата нито я хвърляя... имам си малко понятие от коли но тия проблеми ме изумяват.Днес отрязах катализатора и тои вътре беше на парчета.РАЗЛИКА ОБАЧЕ НЯМАА.пак не върви.Не прекъсва.Пали от ряз.Ноооо забелязах че когато карам примерно на 2-ра и дам газ да ъскори и после върна газта-колата веднага след махане на крака от газта-ИЗПАТКВА.ако някой има идеяяя-да помага.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

  • #2
    От: странни проблеми при ФЕРОЗА

    Провери си центровката на запалването, а после и на ангренажа.
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

    Коментар


    • #3
      От: странни проблеми при ФЕРОЗА

      като цяло ферозата не е силна джипка от към двигател, но колегата е прав провери центровката.

      Коментар


      • #4
        От: странни проблеми при ФЕРОЗА

        Проблемът със загряването се решава както при повечето коли на тази възраст-промивка на цялата система, щателен оглед на радиатора-дали не са слагали някакви чорби, яйца, пипери и всякакви други неща дето не са за там, и ако не се оправи можеш да смениш термостата с такъв който отваря на по-ниска температура.Огледай и капачката на радиатора!!!Тя също прави мизерии-при мен имаше някакво клокочене след изгасяне на двигателя, смених капачката и изчезна.На външен вид на старата и нямаше нищо ама...

        Айде накрая да честитя придобивката бързо да я стягаш и да не ти прави повече проблеми...
        Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
        Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

        Коментар


        • #5
          От: странни проблеми при ФЕРОЗА

          Прехвърлен зъб на ангренажа.Гарнитура на глава.Съединител.Някой да си играл с кабелите на свещите.Много задръстен въздушен филтър.Някое колело/колела да задържат.
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #6
            От: странни проблеми при ФЕРОЗА

            Споделям мненията на колегите.
            Добре дошъл и от мен и честита Фероза!
            Със здраве!
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: странни проблеми при ФЕРОЗА

              Честито колега. Свали си радиатора и дай да ти го разпоят и шомполоват. Повечето Ферозки са от Италия и някои са карани на вода. На едната ми кола цялата охладителна система бе в котлен камък. На газ ли ти е Ферозката? При едната имах проблем с кончетата - оказа се че поема повече въздух от необходимото , плочката не била каквато трябва.
              Оператор на италиански реактивен жребец

              Коментар


              • #8
                От: странни проблеми при ФЕРОЗА

                колеги колата е внос от Англия и няма газова уредба.не задържа нито едно от колелетата.карал съм други ферози и моята определено нещо я мъчи и няма мощност.ПОВЕДЕНИЕТО на ферозата мога да го опиша по следният начин-ВСЕ ЕДНО СЪМ ЗАКАЧИЛ ОТЗАД ПЛАТФОРМА С ДИСКАВЪРИ НА НЕЯ.според мен хич не е нормално иии следователно на това че се тормози-по изкачване на склон започва да загравя.моето мнение е че ако започне да върви както трябва-няма да загравя.а някои може ли да ми каже КОЛКО КОМПРЕСИЯ ТРЯБВА ДА ИМА защото искам да я проверя? мисля да проверя утре и делкотоо(центровката му) и да сменя горивния филтър. ДАВАЙТЕ СЪВЕТИ. иначе много ми харесва като поведение на пътя и като проходимост

                Коментар


                • #9
                  От: странни проблеми при ФЕРОЗА

                  Провери и виското дали работи!
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #10
                    От: странни проблеми при ФЕРОЗА

                    колеги днес смених маслотоо,отворих и видях че няма гадости горе по капака на клапаните и картерните газове си минават нормалноо.извадих свещите и бяха много 4ернии-затова направо монтирах новии.провериха ми делкото с стробоскоп и мъ трябваше предварениее.сега малко по добре вървии но пушаците от аспуха са си все толкова множко.лека полека се насочвам към варианта за смъкване на мотора и основен ремонтт. не може за 100 километра повече от 500 грама масло да изчезне през аспуха.лошооо но факт

                    Коментар


                    • #11
                      От: странни проблеми при ФЕРОЗА

                      Сигментите са зааварени, колега.
                      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                      Коментар


                      • #12
                        От: странни проблеми при ФЕРОЗА

                        Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                        Сигментите са зааварени, колега.
                        Моя мотор вървеше като пушка и пак маслените сегменти се оказаха "заварени"... Да не те отчайвам колега но психически се приготви за отваряне на мотор, докато не е станало късно и по-скъпо, този двигател не търпи прегряване и лесно криви глави да не казвам и блок. Производителя е заложил на комбиназия от много алумин и по малко железни сплави поради което се получават разлики в линейните разширения особено при по-високите температури. Но на първо място прочети важната тема: "Първи стъпки при загряване..." и се постарай да обърнеш внимание на всичко посочено в темата, така може да си спестиш главоболия и пари. Иначе са корави машинки, аз моята я имам от две години и много ме слуша...ВЕЧЕ... Поздрави и успехи с джипката!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: странни проблеми при ФЕРОЗА

                          Колега и аз имам същия проблем и като отворих мотора всичко беше ''леш''.В момента мотора е на основен ремонт .Та така хлабини навсякъде недопустими хлабини по 2 мм. играеха буталата направо танцуваха ,коляновия вал на 5ти ремонт неможе да стане и взех един втора употреба на 3ти ремонт ще стане ,биелни и основни лагери ,нови бутала шлайфане на вала ,шлайфане не блока ,шлагфане навсякъде регулиране на биелите а може и някои биелен болт да е заминал на моита Склероза не е и слава богу че ми дойде до гушата и всишко това 1000лв
                          Можеше да си взема двигатал за 700лв , НО ако и той се окаже като този какво правим???????????? реших да правя основен ремонт за 300 -400лв разлика не си заслужава да вземеш нещо което не го познаваш и после да си биш главата в стената.Хайде като стане готова пак ще пиша

                          Коментар


                          • #14
                            От: странни проблеми при ФЕРОЗА

                            А погледна ли от кога е последното мнение в темата?
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X