Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете ми да си намеря бръснач.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помогнете ми да си намеря бръснач.

    Здравейте, колеги!

    За първи път пиша тук, с молба за помощ.

    От известно време насам се увличам силно от бръсначи. Не разполагам обаче в момента с голям свободен бюджет (студент съм). За един повод приятел ми подари бръснач, но след като го проверих се оказа азиатец... оценявам наистина жеста, но него мисля да го оставя за украса. Ето това е моделът:
    http://dx.com/p/vintage-classic-stai...r-knife-142576

    Доста е масивен, тежи около 115 грама, а на всичкото отгоре - адски тъп, мога спокойно да движа пръст по острието.
    Иска ми се да си взема нещо, което наистина да върши работа, но то се вижда че ще е на старо. Имате ли идея от къде/от кого мога да си намеря качествен стар бръснач?

    Приемам оферти от съфорумници на ЛС.

    Поздрави!

  • #2
    От: Помогнете ми да си намеря бръснач.

    В продавалника и аукцион бг има доста оферти за бръсначи. Това в България, иначе в и бей също има...Според мен риска е, че на повечето снимки не може да се прецени състоянието на бръснача - дълбочина на язвите ръжда, право ли е платното, износен ли е от към дебелата страна...
    С китаеца от ДХ със сигурност ще можеш да се обръснеш, но както сам писа е тежък и широк отделно заточването му до момента да бръсне е мъка, отделно не бръсне като немски бръснач - това го пиша от опита ми с голд долар...

    Коментар


    • #3
      От: Помогнете ми да си намеря бръснач.

      В Бг повечето продавани бръсначи са си чиста скрап.какви ли не "бръсначи" съ,м виждал за по 30-40 лева, а от ширината на острието им останало само 0.9 -11.2 см.... Просто продавачите са го "ударили на печалба" ...Ако намериш нещо свестно ще е изключение.Търси в е-бау, но ползвай и съветите на съфорумци които разбират.Бръснач от Бг може да купиш само ако имаш възможност да го видиш "на живо" лично и да прецениш дали си струва.

      Коментар


      • #4
        От: Помогнете ми да си намеря бръснач.

        Потърси при някой стар бръснар или наследниците му ако имаш такива познати, разбира се. Една позната така се сдоби с един отпреди 25 години, за качество не мога кажа, тъй като нищо не разбирам, успех!
        "Най-опасната фраза в езика е: "Ние винаги сме го правили по този начин."

        Коментар


        • #5
          От: Помогнете ми да си намеря бръснач.

          Здравейте, ново включване. Мина време и вече мисля да заделя малко пари за приличен бръснач. Препоръчайте ми нещо до около 150лв, ново. Не е проблем да се поръча отнякъде, ако го няма тук.
          Мерси!

          Коментар


          • #6
            От: Помогнете ми да си намеря бръснач.

            Здравейте колега! Писах Ви два пъти,но кутията Ви е пълна...
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • #7
              От: Помогнете ми да си намеря бръснач.

              [QUOTE=Justif;2336404Просто продавачите са го "ударили на печалба" ...Ако намериш нещо свестно ще е изключение.[/QUOTE]


              E бреееей, дееееа тия продавачи - печалбари.

              Преди две години, намерих останали от баба ми два бръснача солинген, стари като производство, но отлични и неизползвани.

              Единият, евтиният модел, след сверка на цената с и-бей, го пуснах с около 30% по-ниска цена тук. Всеки се опитваше да свали цената ако може с 90%, ако не може, то поне с 80%. Продадох го на около 50% от цената на същите в И-бей, човека мисля,че е останал доволен.

              Скъпият модел, го пуснах директно в И-бей, на цената на която се предлагаха подобен тип, понеже нямаше 100% същ като моят и го купиха без пазарлък на втората седмица.

              Та .......Просто тук купувачите се опитват да "ударят кьоровото", особено тези дето в Германия "има от сичко, по много и безпари напрау го дават там".
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • #8
                От: Помогнете ми да си намеря бръснач.

                То не само препродавачите колега и ние бедните ползватели , дето се бръснем с тях се пробваме да ги правим . Ей сега днес на пазара 2 бръснача , чисто нов Хенкелс със пукната дръжка и страшна ескилтуна 4 осми и тя нова и една белгия котикул със скромните размери 18 на 6 се купиха за скромната сума от 40 лв
                От мене разбера се . Стояли му на човека с години и чак се зарадва че направил сделка л Котикула финн сантиметър и половина слой от новите модели рязан и лепен за Белгийският камък .
                Сега тука сме България не сме Америка .

                Коментар


                • #9
                  От: Помогнете ми да си намеря бръснач.

                  Здравейте,чета темата от няколко дни и реших,да опитам бръснене с бръснач.
                  Разгледах няколко марки които препоръчвате,но не искам да се хвърлям изведнъж в дълбокото.Искам да взема нещо 2ра ръка,но което да не ме откаже.
                  Предполагам нещо до 100лв,може да се намери.Моля ако някой от разбиращите продава или види някъде в мрежата подходящ бръснач,да помага.
                  Надявам се скоро да мина към клуба на мъжете

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помогнете ми да си намеря бръснач.

                    Първоначално публикуван от valentino_g Преглед на мнение
                    Здравейте,чета темата от няколко дни и реших,да опитам бръснене с бръснач.
                    Разгледах няколко марки които препоръчвате,но не искам да се хвърлям изведнъж в дълбокото.Искам да взема нещо 2ра ръка,но което да не ме откаже.
                    Предполагам нещо до 100лв,може да се намери.Моля ако някой от разбиращите продава или види някъде в мрежата подходящ бръснач,да помага.
                    Надявам се скоро да мина към клуба на мъжете
                    Може,много хубав бръснач може да се намери (не нов,разбира се) за тези пари.Превишил си си лимитя,обаче,в пощенската кутия и не можеш да получаваш съобщения.
                    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                    Най-добрият ром е студеният ром!
                    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помогнете ми да си намеря бръснач.

                      Bat_Pepo кутията ми вече е празна.Гледам в сайтовете за 2ра ръка има предлагане,но като не им разбирам ...Ако видиш нещо подходящо,моля пиши ми да го вземам.Също така ще те помоля после,да ти го пратя да го заточиш.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помогнете ми да си намеря бръснач.

                        Няма проблеми,действаме!
                        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                        Най-добрият ром е студеният ром!
                        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помогнете ми да си намеря бръснач.

                          С Благодарности към Bat_Pepo,да си жив и здрав.Остава да се науча да го ползвам по предназачение Ще пиша.
                          Поздрави и към всички колеги.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помогнете ми да си намеря бръснач.

                            Ха-така Нищо сложно няма в бръсненето,за всичко е писано.Ако сме пропуснали нещо - звънкай
                            Поздрави
                            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                            Най-добрият ром е студеният ром!
                            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помогнете ми да си намеря бръснач.

                              Със същата молба за съдействие към бат Пепо. Ако може нов...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X