Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теч на масло Mitsubishi Pajero 2.5 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теч на масло Mitsubishi Pajero 2.5 TDI

    Здравейте колеги,имам голам проблем с моето паджеро.Като го купувах продавача вика "има теч на масло от капака на клапаните и това е" действително имаше теч от капака смених гарнитура както си му е реда но до там.Вчера викам си я да видя как е положението и целия мотор във масло и най интересното е че течът се вижда около обтегача на динамото къде е захванат към блока.Паджерото е двойка 2,5TDI 1992г ако някой има идея да помага,ще черпя.

  • #2
    От: Теч на масло Mitsubishi Pajero 2.5 TDI

    На гърба на алтернатора се намира вакуумпомпата за сервото на спирачките. Тя също се маже с моторно масло и го връща в картера. Ако тя изпуска отнякъде масло е възможно турбината на алтернатора да го засмуква и пръска там, където казваш. Другото е евентуален теч от помпата на хидравликата, която е също там, на отделен ремък, но ако е от нея много бързо ще го усетиш на волана.
    Е, може и гарнитурата на капака да не си сложил както трябва.

    Коментар


    • #3
      От: Теч на масло Mitsubishi Pajero 2.5 TDI

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      На гърба на алтернатора се намира вакуумпомпата за сервото на спирачките. Тя също се маже с моторно масло и го връща в картера. Ако тя изпуска отнякъде масло е възможно турбината на алтернатора да го засмуква и пръска там, където казваш. Другото е евентуален теч от помпата на хидравликата, която е също там, на отделен ремък, но ако е от нея много бързо ще го усетиш на волана.
      Е, може и гарнитурата на капака да не си сложил както трябва.
      Благодаря Паджеровод за съветите но проблема ще излезе другаде май,тия горе изброените неща са проверени и гарнитурата е ОК.Значи обезмаслявам издухвам с въздух паля и след 10-20 сек.започва да се стича някъде под термостата по вилката за опъване ремъка на алтернатора.Съмнявам се или от гарнитурата на главата или ако има някой междинен капак към ангренажа с маслена магистрала.А дали можем да намерим в някоя документация разглобен тоя мотор? Предварително благодаря.

      Коментар


      • #4
        От: Теч на масло Mitsubishi Pajero 2.5 TDI

        Ами горе има систематизирана информация, но ти още нямаш достъп до там. Обаче там са груби скици и не знам колко ще са ти от полза. Трябва залягане или в канал с огледалце и фенерче в ръка

        Коментар


        • #5
          От: Теч на масло Mitsubishi Pajero 2.5 TDI

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          Ами горе има систематизирана информация, но ти още нямаш достъп до там. Обаче там са груби скици и не знам колко ще са ти от полза. Трябва залягане или в канал с огледалце и фенерче в ръка
          Утре ще погледна по-обстойно,имам и канал и огледалце и фенерче и сервиз за камиони

          Коментар


          • #6
            От: Теч на масло Mitsubishi Pajero 2.5 TDI

            А! Вземи и фотоапаратче за всеки случай!

            Коментар


            • #7
              От: Теч на масло Mitsubishi Pajero 2.5 TDI

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              А! Вземи и фотоапаратче за всеки случай!
              ОК

              Коментар


              • #8
                От: Теч на масло Mitsubishi Pajero 2.5 TDI

                Семеринг на балансиращия вал,а може и гарнитурата на тялото на маслената помпа.
                XR600R-96

                Коментар


                • #9
                  От: Теч на масло Mitsubishi Pajero 2.5 TDI

                  Първоначално публикуван от zzeennkkoo Преглед на мнение
                  Семеринг на балансиращия вал.
                  На паджеро 2.8 мисля бяха два балансиращи вала долу ако не греша,а на моето 2.5 не знам къде са и колко са но този теч е горе под главата някъде.Утре мисля да сваля помпата на хидравликата и алтернатора и ще гледам и снимам

                  Коментар


                  • #10
                    От: Теч на масло Mitsubishi Pajero 2.5 TDI

                    И на твоето са два, но левият е долу ниско, а десният е горе.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Теч на масло Mitsubishi Pajero 2.5 TDI

                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      И на твоето са два, но левият е долу ниско, а десният е горе.
                      При положение че се съмняваме в балансиращите валове,като отворих пластмасовия капак на ангренажа всичко сухо като бебешко дупе

                      Коментар


                      • #12
                        От: Теч на масло Mitsubishi Pajero 2.5 TDI

                        Първоначално публикуван от nikorz Преглед на мнение
                        При положение че се съмняваме в балансиращите валове,като отворих пластмасовия капак на ангренажа всичко сухо като бебешко дупе
                        Значи остава гарнитура на тялото на маслената помпа.Точно там се пада и началото на маслената магистрала.
                        XR600R-96

                        Коментар


                        • #13
                          От: Теч на масло Mitsubishi Pajero 2.5 TDI

                          Здравейте колеги,
                          имам теч на масло от гарнитурата на тази капачка,


                          която се намира зад ГНП-то.
                          Моля ако някой се е сблъсквал с този проблем да сподели, може ли да се смени гарнитурата без да се сваля ГНП-то и от къде може да се купи тази гарнитура.
                          Гарнитурата е с номер; MD020239


                          Поздрави!!!
                          Последно редактирано от piars; 22-12-15, 21:36. Причина: грешна снимка
                          Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                          лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X