Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

    Ще ти се. Пътувах със самолет до Германия. От там: с наземен транспорт - поне 500 км. Говоря за неща, които съм видял с очите си.
    Между другото виж какво казват СБА по въпроса и на кой източник се позовават:
    http://www.uab.org/index.php?option=...id=127&lang=bg
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • #62
      От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

      Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
      ....Май си пътувал със самолет. Не си прав, почти навсякъде в Европа е задължително на фарове. ....
      .. а ти кога за последно си пътувал почти в цяла Европа , та констатира горното ? Или като циганчето от онзи виц , дето твърдяло че баницата е много вкусна раБота , но като го попитали : "Ти ял ли си? " - то отговорило : "Не съм , ама тате е ял и ми е казал" .

      Само обърни внимание на линка , който е пуснал Алекс : От 18 евродържави , в които светенето през деня е задължително (включително България) , 10 държави са от бившия соцлагер . .. та като ги изключим тях (традиционно натегачи и по-католици от папата) , какво остава от Европата ?

      На всичко отгоре - да се сравняват климатичните условия в Скандинавия и Бенелюкс с тези у нас е нелепо и си беше тъп аргумент на милицията и бойковистите още при приемането на въпросната наредба.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #63
        От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
        ....Който иска икономия няма място в този форум. ....
        И ся кво ? Или да отвия жигльорите на макс , та да ми гОри като Уазка , или да напускам Форума ?!

        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
        .... А това че ДЛР-а харчи гориво ...
        .. а това пък кой го твърди ?
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #64
          От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          И ся кво ? Или да отвия жигльорите на макс , та да ми гОри като Уазка , или да напускам Форума ?!



          .. а това пък кой го твърди ?
          не бе купи си опел корса 1.1 и и сложи метан да те видим тогава какъв си икономист
          no signature no problems

          Коментар


          • #65
            От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            .. а ти кога за последно си пътувал почти в цяла Европа , та констатира горното ? Или като циганчето от онзи виц , дето твърдяло че баницата е много вкусна раБота , но като го попитали : "Ти ял ли си? " - то отговорило : "Не съм , ама тате е ял и ми е казал" .

            .
            Не е тате, един приятел каза, че бащата на негов приятел бил пътувал и оттам...
            Юни месец 2013 г. 10 000 км. кръгчето почва от София през Франция и обратно до София. Попътувал съм си да ти кажа и мани фаровете, ама много добре си жевеят на запад от нас. А някои от тях дори не знаят от къде се палят фаровете.
            Последно редактирано от sony bono; 26-04-14, 20:34.

            Коментар


            • #66
              От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

              Аз за последните десет дванадесет дни минах около 7000 км. из европа на колела (и така няколко пъти ) .Като изключа скандинавието в европа е само препоръчително да се кара на къси светлини за тези които нямат ДЛР или нещо подобно фабрично .А щом прекрачиш прага на бившите соц страни, оле майко ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!! Това е от първа ръка
              Напред и нагоре
              Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
              0886769809-Юлиян
              kiko00@abv.bg

              Коментар


              • #67
                От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                Привет колеги, дневните ми светлини съм ги закрепил преди година на сегашната ми Фронтера, с двойно лепяща лента към долната част на пвц бронята под фаровете, проблема е че с времето от атмосферните условия и вибрациите се отлепват, освен с поп нитове, с какво друго мога да захвана стойките към горната част на пвц бронята, не мога да сложа болт с гайка че за това упражнение трябва да свалям бронята за да пъхна гайката а нямам лесен достъп, та има ли друго по-лесно решение.

                Ето дневните светлини и стойката им:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:led far.jpg
Прегледи:1
Размер:163.8 КБ
ID:5783958
                Последно редактирано от Еделвайс; 17-03-18, 11:12. Причина: Пояснение

                Коментар


                • #68
                  От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                  Павка, има едни къси и дебели винтове с широки глави, или с шайби под главите, с два такива можеш да хванеш яко планките. За всеки случай сложи и малко лепило, или силикон на резбите им.
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • #69
                    От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                    Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                    Павка, има едни къси и дебели винтове с широки глави, или с шайби под главите, с два такива можеш да хванеш яко планките. За всеки случай сложи и малко лепило, или силикон на резбите им.
                    ПВЦ бронята ми се вижда малко слаба, за да стане с въпросните винтове за дърво, иначе с комбинация с лепило може и да стане здраво.

                    Дали ще стане по-добре с набивен анкер с вътрешна резба, та като се раздуе в долната си част под бронята, после стягане и готово ? :
                    Последно редактирано от Еделвайс; 18-03-18, 10:25.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      ПВЦ бронята ми се вижда малко слаба, за да стане с въпросните винтове за дърво, иначе с комбинация с лепило може и да стане здраво.

                      Дали ще стане по-добре с набивен анкер с вътрешна резба, та като се раздуе в долната си част под бронята, после стягане и готово ? :

                      [ATTACH=CONFIG]951222[/ATTACH]
                      За тази цел трябва дебелината на бронята да е колкото анкера А и раздуването става с набиване на сърцевината на анкера.
                      ОФА КБ X20SE + метан

                      Коментар


                      • #71
                        От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                        Мисля тогава да сложа от сивия як силикон на Рейнц и с по два поп нита с шайби, би трябвало да стане здраво?

                        Коментар


                        • #72
                          От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          Мисля тогава да сложа от сивия як силикон на Рейнц и с по два поп нита с шайби, би трябвало да стане здраво?
                          На поп-нитовете им трябва здрава основа за да се сплескат, като ги теглиш с нитачката... Пак споделям мнение, че с два дебели винта особено ако намериш с по-ситна "резба" ще стане по-здраво. Или в Евроболт и разгледай витрините, може да мернеш нещо подходящо. Имат от пиле мляко...
                          ОФА КБ X20SE + метан

                          Коментар


                          • #73
                            От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hilti_self_drilling_screws_fabricating_HVAC_sheet_metal.jpg.axd.jpg
Прегледи:1
Размер:6.0 КБ
ID:5784196Ето тая гад ако я намериш някъде... По принцип е за метал, но и в бронята ще стегне супер яко като и сложиш и малко лепило, или силикон...
                            ОФА КБ X20SE + метан

                            Коментар


                            • #74
                              От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                              Пластмасата на бронята е много тънка. Самонарезни винтове няма как да държат здраво. Лепило за резба няма къде да държи върху такъв винт. Според мен единственото смислено решение за закрепване на допълнителни светлини върху пластмасова броня е болт и гайка (с лепило за резба) и две широки шайби, за да се разпредели усилието върху по-голяма площ, иначе има риск бронята да започне да се цепи около дупката.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                                Ако взема метална планка, предварително надупчена с метчик за да завия съответните винтове, и после с лепило за пвц да залепя планката върху бронята, мисля че ще стане работата?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X