Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Без да те разочаровам , но като те спрат първите катаджии и на техния въпрос отговориш по същия начин ....от сега мога да ти кажа как ще реагират : глобата за невключени къси светлини е 20 лв.

    Жокер : Потърси разлика между LED светлини и DRL.
    Ако ме глобят сигурно ще ги махна, проблема е че няма и не мога да намеря толкова компактни размери ДРЛ светлини за да ги фиксирам като тези по-горните... Нямам желание да дупча или режа каквото и да е било за да ги монтирам на друго място, а и да карам на фарове посред лято в горещините...., инак зимата или при силни дъждове ще си карам на фарове независимо че имам лед светлините... Намразих го този безмислен закон за фаровете - единствената цел е само да събират едни пари в хазната.... да не сме в Скандинавия или северните страни където по подразбиране впредвид техния климат си е наложително

    Както и да е, чакам някой да ми помогне как да вържа ключето

    Коментар


    • #32
      От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Без да те разочаровам , но като те спрат първите катаджии и на техния въпрос отговориш по същия начин ....от сега мога да ти кажа как ще реагират : глобата за невключени къси светлини е 20 лв.

      Жокер : Потърси разлика между LED светлини и DRL.
      Малко рестарт на темата, първо искам да благодаря на теб Владо за точния съвет и предупреждение относно КАТ, в началото като ми каза много се ядосах на себе си че избързах да купувам китайския боклук па макар и заради размерите им. Като се дигнах от нас и реших че ще купя най-доброто и оригинални ДРЛ дневни светлини, след едно експресно проучване се спрях на оригинални дневни светлини на Philips с официален сертификат за Европа и е щамповано на стъклото им.

      Ето и снимки:

      В магазина имаха тестов DRL Philips от въпросния модел който и закупих, светлината беше буквално като светкавица, бяла и не съм и мислил че има такава силна светлина, супер силна светлина



      Опаковката



      Произведени в Франция



      Подробна книжка с всички схеми и описания



      Ето как изглезда отвътре, самите DRL тела са метални и оребрени за да се охлаждат, имат и модул за автоматично запалване, както и кабели с бушон и т.н.





      Отпред е истинско стъкло и има сертификата Е4 и другите символи



      Това удоволствие ми струваше 200лв с пълна 2-годишна гаранция, остана да видя къде ще поставя телата и монтажа. Това е от мен засега

      Коментар


      • #33
        От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

        Някак не мога да схвана няколко неща:

        1: Що слагате разни диодчета когато отлично знаете, че е ЗАБРАНЕНО да се правят промени по осветителната уредба на колата. Това, че онея малоумници с пагони и палки не ви глобяват е техен пропуск- за промяна в осветителната уредба колата подлежи на спиране от движение.

        2: Слагате ДРЛ и ги правите с копче- ЩО ? По смисъла на наредбата ДРЛ-а трябва да се включва автоматично като запалите колата и да угасва също така автоматично като пуснете фаровете. Или да намалява значително яркостта му ако се използва и за габарити.

        3: С кой акъл давате бесни пари- независимо дали ще пише "Филипс" или "бай *уй" на лепенката и колко сертификата има продукта е все тая и подлежите на глоба.

        Коментар


        • #34
          От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          Малко рестарт на темата, първо искам да благодаря на теб Владо за точния съвет и предупреждение относно КАТ, в началото като ми каза много се ядосах на себе си че избързах да купувам китайския боклук па макар и заради размерите им. Като се дигнах от нас и реших че ще купя най-доброто и оригинални ДРЛ дневни светлини, след едно експресно проучване се спрях на оригинални дневни светлини на Philips с официален сертификат за Европа и е щамповано на стъклото им.

          В магазина имаха тестов DRL Philips от въпросния модел който и закупих, светлината беше буквално като светкавица, бяла и не съм и мислил че има такава силна светлина, супер силна светлина


          Това удоволствие ми струваше 200лв с пълна 2-годишна гаранция, остана да видя къде ще поставя телата и монтажа. Това е от мен засега
          Павка ама тебе здраво те хапе кучето
          обаче това е истиски DLR другото е голфаджийски лампички и никак не ги одобрявам.
          Ако искаш един съвет от мен, най-доброто място за този ДЛР е под самите фарове в пластмасовата лайсна, но така и не измислих как да ги завра там.

          @Владо, сега да отидеш да си посипеш главата с пепел дето вкарваш скъпи мисли в главата на Павката, не го ли виждаш че много малко му трябва
          no signature no problems

          Коментар


          • #35
            От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

            Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
            Някак не мога да схвана няколко неща:

            1: Що слагате разни диодчета ......

            2: Слагате ДРЛ и ги правите с копче- ЩО ? .....

            3: С кой акъл давате бесни пари- независимо дали ще пише "Филипс" или "бай *уй" на лепенката и колко сертификата има продукта е все тая и подлежите на глоба.

            Колега , а по-полека малко , а ? Като не можеш да ги схванеш тези неща - питай . Или чети темата от началото първо.

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            .....

            @Владо, сега да отидеш да си посипеш главата с пепел дето вкарваш скъпи мисли в главата на Павката, не го ли виждаш че много малко му трябва ......
            Аз просто обяснявам как стоят нещата . От там нататък всеки рискува сам за себе си . 3-4 пъти в годината по 20 кинта вярно не правят 200 , ама за 2 години е достатъчно.

            Всъщност и аз съм с истински DRL със все сертификатите само дето не е Филипс , та ми костваше 120 кинта без ДДС .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #36
              От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              Павка ама тебе здраво те хапе кучето
              обаче това е истиски DLR другото е голфаджийски лампички и никак не ги одобрявам.
              Ако искаш един съвет от мен, най-доброто място за този ДЛР е под самите фарове в пластмасовата лайсна, но така и не измислих как да ги завра там.

              @Владо, сега да отидеш да си посипеш главата с пепел дето вкарваш скъпи мисли в главата на Павката, не го ли виждаш че много малко му трябва
              Определено съм решил и ще ги монтирам под фаровете точно както казваш Божко, така ги е сложил и показал на снимката колегата alex_serviz, дано види темата и да сподели как ги е захванал от вътрешната им страна

              Снимката на колегата alex_serviz:




              p.s. Относно модула, разбрах че се включват ДЛР светлините при запалването на двигателя, в момента в който включа габаритите или фаровете, дневните светлини автоматично се изключват, също така се изключват и 10 секунди след изгасването на двигателя, с много хубаво управление са го програмирали този модул, евала
              Последно редактирано от Еделвайс; 16-04-14, 16:55. Причина: p.s.

              Коментар


              • #37
                От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                Определено съм решил и ще ги монтирам под фаровете точно както казваш Божко, така ги е сложил и показал на снимката колегата alex_serviz, дано види темата и да сподели как ги е захванал от вътрешната им страна

                Снимката на колегата alex_serviz:

                p.s. Относно модула, разбрах че се включват ДЛР светлините при запалването на двигателя, в момента в който включа габаритите или фаровете, дневните светлини автоматично се изключват, също така се изключват и 10 секунди след изгасването на двигателя, с много хубаво управление са го програмирали този модул, евала
                Да видях къде ги е сложил но пак не ми харесва трябваше да са по-дълги да са колкото фаровете за да стои по като оригинално.
                Аз съм с оригинален модул за фаровете, палят се сами като усети стабилизирани над 13 волта и се гасят плавно. Вече 2-ра година съм така и съм забравил какво е това палене/гасене на дневни светлини, всичко си е автоматично. Вързани са ми на 30% дълги и крушките са все още живи. Поради тази причина с този автомобил и тези фарове не смятам да се заигравам с подобни външни ДЛР-и.
                Гледай да ги вградиш някак си за да стане максимално близко до оригинален ДЛР.
                no signature no problems

                Коментар


                • #38
                  От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  Да видях къде ги е сложил но пак не ми харесва трябваше да са по-дълги да са колкото фаровете за да стои по като оригинално.
                  Сетих се за това предварително ако са под фаровете, но като попитах за същите но по-дълги DLR на Philips, и цената като ми казаха - 420лв еми вече и аз се шокирах от цената и отказах , така че размерите са като на Алекс и явно че няма къде другаде да ги слагам... . Монтажа ще почака, да се оправи времето.

                  P.S. Поиграх си с фотошопа, мисля че ще е по-добре ако са в единия край а не посредата?

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:061120132085 copy.jpg
Прегледи:1
Размер:131.9 КБ
ID:5580245
                  Последно редактирано от Еделвайс; 16-04-14, 19:13. Причина: P.S. и добавяне на снимка

                  Коментар


                  • #39
                    От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                    Привет! Хванал съм моите с моментно лепило ( Moment Fix ), или нещо от сорта за бронята и отгоре към фара. Въпреки, че влизат доста плътно/трудно между фара и бронята, единия преди седмица се беше отлепил/извадил. Свалих старото лепило и преди отново да му сложа ново, направих отзад на пластмасовата обшивка/калъфка ( или както там се казва ) на фара няколко скобички от тел, които потъват в лепилото. Всичко това остава зад лайсната между фара и бронята. На трите ни налични МПС-та съм монтирал DRL-светлини със сертификат Е4. Но това не попречи веднъж да си имам разправия с местните правоохранителни органи. Единия младок ми обясняваше, че това били светлини за мъгла....
                    Казано е:
                    -"Обичай ближния",
                    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                      Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                      Привет! Хванал съм моите с моментно лепило ( Moment Fix ), или нещо от сорта за бронята и отгоре към фара. Въпреки, че влизат доста плътно/трудно между фара и бронята, единия преди седмица се беше отлепил/извадил. Свалих старото лепило и преди отново да му сложа ново, направих отзад на пластмасовата обшивка/калъфка ( или както там се казва ) на фара няколко скобички от тел, които потъват в лепилото. Всичко това остава зад лайсната между фара и бронята. На трите ни налични МПС-та съм монтирал DRL-светлини със сертификат Е4. Но това не попречи веднъж да си имам разправия с местните правоохранителни органи. Единия младок ми обясняваше, че това били светлини за мъгла....
                      Благодарско за включването ти , ще видя как ще ги хвана евентуално по друг начин, че са метални и ореберени за да се охлаждат.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                        Те и моите са оребрени, но оребрението е отзад, лепилото слагах отгоре и отдолу, където няма оребрение. Вариант е да се захванат с болтчета планките им към бронята, но мен не ми се сваляше нито бронята, нито фаровете.
                        Казано е:
                        -"Обичай ближния",
                        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          Сетих се за това предварително ако са под фаровете, но като попитах за същите но по-дълги DLR на Philips, и цената като ми казаха - 420лв еми вече и аз се шокирах от цената и отказах , така че размерите са като на Алекс и явно че няма къде другаде да ги слагам... . Монтажа ще почака, да се оправи времето.

                          P.S. Поиграх си с фотошопа, мисля че ще е по-добре ако са в единия край а не посредата?

                          [ATTACH=CONFIG]702576[/ATTACH]
                          Просто идея.
                          При теб можеш да ги захванеш отвесно от двете външни страни на булбара. Където са кръглите ама отвън. Ще е много стабилно, стига да ти харесва да са там и да не са водоравни.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                            Малко развитие по монтажа, преди да режа ПВЦ-то използвах закрепващите рамки на ДРЛ светлините да очертая точно с маркер размерите като шаблони преди да режа, за рязането използвах ножче от прободен трион за метал, като го закрепих към стар маркер за дръжка и захванато със скоба, бавничко и без бързане успях да отрежа 2 идеални парчета по размерите, изгладих ръбовете с малко шкурка и основите на ДРЛ телата заспаха като при фабрични дупки

                            Тук виждате вече отрязаната част и основата на ДРЛ

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:134.4 КБ
ID:5581437

                            Виждате как заспива плътно на мястото си

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:136.5 КБ
ID:5581438

                            Нагласен е за постоянно фиксиране.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:119.4 КБ
ID:5581439


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:68.2 КБ
ID:5581440

                            Основите ще ги захвана където има по 2 дупчици в долната им част с къси болтчета, гайки и шайби против развъртане. Още не съм ги сложил че нямам толкова къси и ще търся днес, а утре живи и здрави ще продължа с монтажа

                            Коментар


                            • #44
                              От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                              Луд си Павка!! Много добре се е получило!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                                Така, най-после завърших монтажа и всичко мина добре

                                Ето как изглежда отблизо.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:127.8 КБ
ID:5581586

                                Отдалече без да са включени.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:148.2 КБ
ID:5581587

                                С включени ДРЛ

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:144.4 КБ
ID:5581588

                                Светят доста ярко.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:111.2 КБ
ID:5581589

                                В действителност светят по-ярко, тествах модула значи като запалих двигателя, ДРЛ светна автоматично, в момента в който включа габарити или фаровете, ДРЛ - то изключва автоматично, и като загася двигателя до 10 секунди се изключват. Остава последния тест - Катаджиите какво ще рекат ако решат да повдигат въпрос... дано все пак да нямам проблеми, постарах се да спазя всичко да е законно. Това от мен

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X