Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

    Това за дългите го писах, защото вече два-три пъти са ме спирали при ярко слънце с въпроса защо не съм си пуснал фаровете - и на трите ми коли съм с модули вързани на късите светлини - както е по закон. След като приклекнат малко и се убедят, че светят именно късите ме пускат без повече разправии. Модула пуска и спира автоматично само късите или дългите /както ги вържеш/ на избраната мощност - останалите крушки не светят.
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • #17
      От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

      Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
      ..... В общи линии не виждам много смисъл и от тези дневни светлини... Сигурно ще спестите по няколко стотинки на месец от икономия на гориво, но на мен лично опцията за редовна среща с огладнели полицаи не ми се струва ОК. ...
      Абе то аз не виждам смисъл изобщо и в идиотското изискване в ясен слънчев ден да осветяваме асфалта с фарове , ама това си е мое мнение

      Иначе покрай въвеждането му , тук във Форума се изписа доста мастило.
      Ако нямаше смисъл в дневните светлини , то нямаше да ги монтират вече фабрично на новите автомобили, вместо да светиш като коледна елха със стандартните светлини за нощно ( и мъгливо ) време . Но това е друга тема.

      Сега още нещо за дневните светлини ( говорим за тези , които са със сертификат съгласно изискването на Правило 87 на Еврокомисията , а не гирляндите на автогъзарите ) : спорът при срещите от "третия вид" ( до сега два пъти са ме спирали) е дали е законно да се кара с тях , без да са узаконени през Техностест. И в двата случая между самите служители имаше разногласия.
      Иначе всеки решава на свой риск как да свети . Обаче нищо чудно този тарикатлък с 30 процентното намаление ( или колкото е там) на интензитета на късите светлини в един момент да забуксува пред "органите".
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #18
        От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

        Относно КАТ и дневните светлини, днес след обяд си вървях по задачи, и виждам 2-ма полицаи на голям булевард, и реших да ги попитам за съвет относно дневните светлини, излушаха ме и накрая ми казаха само едно, цитирам единия полицай и ми казва - Колко ток ще изхабиш, че да се занимаваш с глупости, това беше всичко. Катаджията ме накара да се замисля дали изобщо да се занимавам с допълнителните дневни ДРЛ светлини ?

        Коментар


        • #19
          От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

          Моята мотивация да си монтирам на МПС-тата дневни светлини е, че при градското им използване ( често спиране/запалване, преходи на късо разстояние и т.н. ) по всяка вероятност акумулатора няма да има възможност да се зареди достатъчно. Това пък през зимата за коли с дизелов двигател, нощуващи извън топъл гараж си е основание за някакво притеснение... А иначе модули за автоматично включване на светлините са ми монтирани от доста години.
          Казано е:
          -"Обичай ближния",
          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

          Коментар


          • #20
            От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Абе то аз не виждам смисъл изобщо и в идиотското изискване в ясен слънчев ден да осветяваме асфалта с фарове , ама това си е мое мнение
            ...
            И моето мнение е такова особено, като се касае за шофиране в града... Да не говорим, че на няколко километра от Околовръстното фаровете се използват от половината коли. По села и по паланки в сняг и мрак съм попадал редовно на коли без включени фарове и съм имал непруиятни изненади с НЛО насреща ми... Всичко опира до липса на контрол, но това е друга тема.
            А иначе е ясно, че има полза от дневните светлини и явно не са измислени просто за гъзария. Отдавна хората мислят за икономия и опазване на околната среда. И тук опираме до закона, правилата и т.н. Добре си споменал за Технотест... това е положението у нас. Всичко останало е да се надяваш да не те спрат и заядат. Пак казвам, че е въпрос на време да се засили контрола над преправените светлини. Всеки сам си преценява
            ОФА КБ X20SE + метан

            Коментар


            • #21
              От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

              [QUOTE=Vlado_Ts;2333596]Ако нямаше смисъл в дневните светлини , то нямаше да ги монтират вече фабрично на новите автомобили, вместо да светиш като коледна елха със стандартните светлини за нощно ( и мъгливо ) време . QUOTE]
              Междудругото, ми направи впечатление, на най-новото порше 911 даже мигаха тези въпросни дневни светлини. И да ти кажа много ме дразнеше като наблюдател, ама се забелязваха - правеха впечатление. Та нищо чудно да почнат да мигат фабрично всички скоро.

              Коментар


              • #22
                От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                Колега на живо ли ги видя да мигат? Защото на ТВ всички ЛЕД мигат.

                Коментар


                • #23
                  От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                  Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
                  Колега на живо ли ги видя да мигат? Защото на ТВ всички ЛЕД мигат.
                  Как на живо, то май още го няма на живо. Не знаех, че всички лед мигат на телевизора. Паправям се.
                  И наистина се замислих, дали въобще имат право да мигат, след като не е кола със специален режим на движение и ми се стори странно. А то било от магията на телевизията.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                    Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                    Ето къде намерих място на моите:
                    От вчера и аз съм с такива светлини, на същото място. Моите май са по-слаби, но се виждат и то доста.
                    Моите са тези - http://dx.com/p/drl-15-7w-225lm-7000...s-black-189725
                    Поръчани са си от тук, идват без модул и т.н.

                    Монтирах на моята, директно вързани за габаритите, и на Фронтера А къса база на рашетката. Моите трябваше да ги поогъна малко в средата, че да прилепнат плътно. Залепват се с лепенка на 3М.

                    Как се свалят габаритите между другото?!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                      Има вече развитие по темата ми, най-после след сума ти търсене успях да намеря ултра тънки дневни светлини, с метален капсулован корпус и са водонепромокаеми.

                      Тук виждате колко е компактен лед тялото, отдолу е закрепен за фиксаж с 3М лепенка, и отзад съм го запълнил с високотемпературен силикон за допълнително захващане.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:133.7 КБ
ID:5579896

                      Тук се вижда как изглежда.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:113.2 КБ
ID:5579897

                      Погледнато отгоре не личи че изобщо съществуват дневни светлини
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:142.4 КБ
ID:5579898

                      Изглед без да са включени лед светлините.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4 copy.jpg
Прегледи:1
Размер:150.0 КБ
ID:5579899

                      Тук ги включих и изглед отдалече.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5 copy.jpg
Прегледи:1
Размер:140.7 КБ
ID:5579900

                      Отблизо.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6 copy.jpg
Прегледи:1
Размер:138.2 КБ
ID:5579901


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:110.0 КБ
ID:5579902

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:20.4 КБ
ID:5579903

                      Oстава ми само да ги вържа с копче, като за целта си взех 2-ра употреба оригинално копче за допълнителни задни габарити при мъгла, копчето ще го сложа на мястото на червения диод на алармата, като въпросния диод ще я преместя на друго място, само това остана да вържа за да ми е самостоятелно включването на дневните светлини, доволен съм

                      Коментар


                      • #26
                        От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                        Браво Павка.
                        Не са ли малко слаби? Колко келвина са и колко лумена дали имат характеристика? Също синеят за моя вкус
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #27
                          От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                          Браво Павка.
                          Не са ли малко слаби? Колко келвина са и колко лумена дали имат характеристика? Също синеят за моя вкус
                          Радвам се че ти хареса Божко , в действителност светят доста ярко виж на снимката на която от по-далече съм снимал светят по-силно та чак се преливат диодите, на снимките не личат колко по-ярко светят, инак наистина синеят и ми се щеше бяла светлина, но толкова време търсех ултра компактни по размери ЛЕД светлини че това си е бял кахър, не знам колко калвина са освен ако разбереш нещо от опаковката на снимката

                          Коментар


                          • #28
                            От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                            Мандарин ми е майчин език ся ще го преведа
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #29
                              От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                              Колеги ще ми помогнете ли да кажете кой кабел за какво е от оригиналния ключ за светлините, снимал съм го подробно и се виждат пластините и цветовете на кабелите, към ключето ще има постоянен плюс и маса, освен при вкл. и изкл. искам и да светва индикацията на самото ключе че са включени светлините.


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:160420142420.jpg
Прегледи:1
Размер:61.1 КБ
ID:5580176


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:160420142418.jpg
Прегледи:1
Размер:147.2 КБ
ID:5580177

                              Нямам мултицет, затова ще ви бъда благодарен да ми кажете кой цвят кабел за какво е и как да ги вържа

                              п.с. Според мен червено-черния кабел е плюса, черния е масата а другите не знам... но не съм сигурен изобщо...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                                .... не знам колко калвина са освен ако разбереш нещо от опаковката на снимката
                                Без да те разочаровам , но като те спрат първите катаджии и на техния въпрос отговориш по същия начин ....от сега мога да ти кажа как ще реагират : глобата за невключени къси светлини е 20 лв.

                                Жокер : Потърси разлика между LED светлини и DRL.
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X