Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камаз 6х6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Камаз 6х6

    Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
    но няма да е далече времето когато вьобще няма да може да се возиме вьв гората.
    Мечтата на всички дървари. Да може на спокойствие да се унищожава всичко и пътищата да се оставят с коловози по метър дълбоки. А тези които имат гори с какво ще стигат до там, или да си купуваме вертолети докато е време.
    Айде първо да ви накарат да си оправяте пътищата след вас (както е записано в закона) пък после да мислят какво още да забраняват.

    Коментар


    • От: Камаз 6х6

      Пишете интересни неща, а реално занимавате ли се с в този бранш активно, за да давате компетенти мнения и съвети.
      Аз също съм начинаещ, от кромния ми опит в дървопревозването, мога да кажа следното. На пожара в Кресна направиха нови, хубави пътища, които по настоящем се ползват от строителна и земепревозна техника.
      Как мислите аджеба нов път, които му трябват поне няколко години да " олегне" и да не пропада, да осатне в "асфалтово" състояние.
      Над Добринище има стар военен стратегически път, които е бил подържан от военните, е сега вечя няма армия, но пътят още е здрав и може да се ползва от лека кола, като има леки изключения на разбитост.
      Която и да е фирма или горско, ако реши да го чакалиря тоя път - иска пелетите, които купувате за отопление да струват 1000лв тона и като решиш да си купиш две гредички, да продадеш бъбрек.

      Коментар


      • От: Камаз 6х6

        Не не съм в този "бранш" ако това което се случва с българската гора ( предимно държавната гора ) може да се нарече бранш. Налага ми се доста да ходя по възстановените в идеално състояние пътища след дърводобив, налага ми се и денем и нощем да се въргалям в окопите оставени от нещо 6х6 и да слагам вериги за да стигна и да си свърша работа. Плащал съм и на машини да оправят пътища за да си върша работата и същите пътища след есенно зимния бракониеродърварски сезон стават само за верижни машини, плащал съм и на хора от този "бранш" да ми закарат оборудване за да си спестя щети и разходки по сервизите. С "возене" по горите се занимавам от около 15г. та знам и законите и хората в северозапада и лошото е че за тези 15г. нищо в "бранша" ви не е мръднало на милиметър и руските 30 годишни таралястни за по 4-5 хилки са си все така актуални а в гората всеки си прави каквото си иска

        Коментар


        • От: Камаз 6х6

          Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
          Не не съм в този "бранш" ако това което се случва с българската гора ( предимно държавната гора ) може да се нарече бранш. Налага ми се доста да ходя по възстановените в идеално състояние пътища след дърводобив, налага ми се и денем и нощем да се въргалям в окопите оставени от нещо 6х6 и да слагам вериги за да стигна и да си свърша работа. Плащал съм и на машини да оправят пътища за да си върша работата и същите пътища след есенно зимния бракониеродърварски сезон стават само за верижни машини, плащал съм и на хора от този "бранш" да ми закарат оборудване за да си спестя щети и разходки по сервизите. С "возене" по горите се занимавам от около 15г. та знам и законите и хората в северозапада и лошото е че за тези 15г. нищо в "бранша" ви не е мръднало на милиметър и руските 30 годишни таралястни за по 4-5 хилки са си все така актуални а в гората всеки си прави каквото си иска
          За това цената на кубик дърва за огрев е на цени поносими за масовия българин .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Камаз 6х6

            Друг е въпроса дали 2018 година в града е нормално да се ползват дърва за огрев. Цената на дървата трябва да е НЕПОНОСИМА за да не си помисли някой да ги гори в комина.
            Фиат Купе
            Опел Фронтера В
            Мицубиши Паджеро Пинин

            Коментар


            • От: Камаз 6х6

              Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
              Друг е въпроса дали 2018 година в града е нормално да се ползват дърва за огрев. Цената на дървата трябва да е НЕПОНОСИМА за да не си помисли някой да ги гори в комина.
              За града те разбрах. А за на село?
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Камаз 6х6

                Това беше една от малкото техничеки и практични теми и с мое участие я прецакахме. Нека темата да си остане за Камаза на колегата.

                Коментар


                • От: Камаз 6х6

                  Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
                  Това беше една от малкото техничеки и практични теми и с мое участие я прецакахме. Нека темата да си остане за Камаза на колегата.
                  Така е. Може би трябва да има отделна тема - с какво и как, най-бързо и безболезнено, и като еквивалентен разход, да заменим дървата за огрев?
                  Как чакам да падне сняг, та да си запаля камината Пусто напоследък не се намира дъб, само бук...
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Камаз 6х6

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Пусто напоследък не се намира дъб, само бук...
                    Аджамия...
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Камаз 6х6

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Аджамия...
                      Кво каза?
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Камаз 6х6

                        Букът (докаран с Камаз 6х6, че да сме в темата ), е много по-добро гориво.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Камаз 6х6

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Букът (докаран с Камаз 6х6, че да сме в темата ), е много по-добро гориво.
                          Тия съм ги слушал отдавна, та плътност ли, та кво ли. Ми не ми харесва как гори, дъбът гори по-хубаво и наопаки на приетото държи повече.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Камаз 6х6

                            Дъбът е и по-плътен, и по-държи, а и е по-калоричен (макар и трите с по малко), но това са само три параметъра от един доста широк комллекс.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Камаз 6х6

                              Коментар


                              • От: Камаз 6х6

                                Има ли развитие с Мерцедес мотора
                                Мартин Димитров
                                УАЗ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X