Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камаз 6х6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Камаз 6х6

    Камаза е повече от перфектен виждал съм го лично,като човек който кара повече от 7 години камаз в гората смея да твърдя че до сега не съм срещал толкова мераклииско направен камион

    Коментар


    • От: Камаз 6х6

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_678136279217600.jpeg
Прегледи:1
Размер:259.9 КБ
ID:5808320и бившия ми танк който Rocco много добре познава

      Коментар


      • От: Камаз 6х6

        Добър вечер! Проекта Мерцедес - Камаз е в застой ( нещо взе да ми се върти една друга муха за Мерцедесовия мотор, пак ще е на Камаз).
        Сега по поущтрение на един колега, ще слагам турбина на щатния камазов мотор - да видим колко ще издържи, пък може и това да е претекста за по-бързата смяна на двигателите.
        Ето я финалната права на машината.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • От: Камаз 6х6

          Оригинално, Камаза е с две турбини, една отляво, и една отдясно. Тия по-модерните не знам, може да има и с една.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • От: Камаз 6х6

            Камаз с оригинални турбини и едно нищо е една и съща работа, бързо се чупят виждал съм и стопени бутала, и какво ли не още. Но замисъла на Rocco e добър вероятно няма да има проблем

            Коментар


            • От: Камаз 6х6

              Зависи колко надува турбината .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Камаз 6х6

                Бутала не се топят само от колко надува турбото. Няма ли правилната пропорция на горивото, двигателя заминава за часове.

                Коментар


                • От: Камаз 6х6

                  Добър ден! Ето го и уреченото монтиране на турбина от Шкода Европа на Камаз 4310 6х6, всичко е готово на 90%, чакам само планките за маслените магистрали и до ден - два, ще разберам, дали руската вафла, ще държи.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • От: Камаз 6х6

                    Добре е ,то си плачело за турбо направо .
                    Какво мислиш за проект 6х4 стар Mercedes V8 без турбини предния мост го сменяме с редукторен(с подходящите предавателни числа т.е като другите) с блокаж задните два са също редукторни с блокажи.Купува ме раздатка някакси я монтираме между СК.К и Втория мост трябват ни един кардан към предния мост и къс кардан за втория .
                    Не знам кви пари струва готов 3-ри осен .И дали въобще си заслужа .
                    Само за идеята Ти като Професионалист в бранша какво ти е мнението.
                    Мартин Димитров
                    УАЗ

                    Коментар


                    • От: Камаз 6х6

                      Да ти кажа мислил съм по тоя въпрос. Ще стане доста лесно и много надеждно.
                      Изначало, тоя камион е бавен, какъвто и мотор да му се сложи, все ще си движи с 60км.
                      Затова ще трябва раздатъчна кутия от пълноприводен Ман или Щаер ( А.К.А - Фултайм). Хем да му е приятно на камиона, хем да си завива по правилния начин.
                      Не съм много запознат са западните машини ( Не съм сигурен, дали предният мост на Мерц и Ман, карантийте вътре дали са с същия диаметър, като на задните). Ако са с еднаква големина, то тогава няма да е проблем да се превърне, които и да било преден мост от Ман или Мерцедес( Нали тия имат обща концепция на тежките машини 6х4, 6х6, 8х6, 8х8 и прочие.)
                      По немско се намират голи каски на сносни пари, спорен мен реконструкцията ще е добре да се направи тук, защото нема да има ядове с компетентните органи ( пък и с малко рушвет и приятели всичко се узаконява у нашенско).
                      С най-голямо удоволствие бих участвал в подобен проект.
                      Тука с един познат замисляме да сложим на щатен 6х4 ТГА преден мост и раздатъчна кутия. Всеки го плаши, че е много работа, хвърлих на бързо един поглед, хардуерната част по монтажа е лесна.
                      Не ми е ясно, само как да подкарам управлението на раздатъчната кутия, другото не ме притеснява.

                      Коментар


                      • От: Камаз 6х6

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-33d99e895eeb4b2aaca401ba15f0be1a-V.jpg
Прегледи:1
Размер:198.3 КБ
ID:5814854

                        Такова ли?

                        П. П. Току що се научих да качвам снимки в тоя форум

                        Коментар


                        • От: Камаз 6х6

                          Как е Камаза с турбината ,има ли го желания ефект .
                          За раздатката ,ще и наредим схемата требва да се почне отнякаде докато не се сблъска човек с проблемите няма как да знаем.
                          Мартин Димитров
                          УАЗ

                          Коментар


                          • От: Камаз 6х6

                            Първоначално публикуван от xarsi Преглед на мнение
                            Как е Камаза с турбината ,има ли го желания ефект .
                            За раздатката ,ще и наредим схемата требва да се почне отнякаде докато не се сблъска човек с проблемите няма как да знаем.
                            Държи се изключително добре и за сега няма проблеми. Още го тествам и съм приятно изненадан от резултата.
                            Като се развихри турбината, все едно някой го ритва от зад тоя стар дръгел.
                            Успях да вдигна 120 на равен път и умря километража или привода на раздатъчната, но пък ги вдигна

                            Коментар


                            • От: Камаз 6х6

                              Чувал съм че има една серия камази с мотор и кутия на Европа .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Камаз 6х6

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Чувал съм че има една серия камази с мотор и кутия на Европа .
                                Аз съм виждал с Къминс мотор и кутия тип "шамар", ама с европовска работа не съм.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X