Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камаз 6х6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Камаз 6х6

    Камаза трябва да е 210 кс. не разбирам какво се печели с тази смяна на двигателя. Ако аз го правех щях да търся камазова кутия с бързи и бавни от влекач или бордови.
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • От: Камаз 6х6

      И къде в гората ще кара бързо. Трябват му бавни диференциали за да върви. Камаз самосвал върви 60-65км/ч. Ако е с бързи и бавни върви до 80км/ч. Къде сте видяли Камаз да тръгва с малко газ - еми няма силичка или 1- ва скорост е много бърза. След 6 мес. колегата ще го е продал и купил нещо по скъпо и подходящо . С поздрав Борето

      Коментар


      • От: Камаз 6х6

        Не става въпрос за бързина, а и той си е с най-бавните диференциали и без друго.
        Да, слабичък е мотора, но първа е ОК. Това с многото газ до някъде е така, но до някъде си е от шофьора. Карал съм самосвал, правен от влекач, де факто диференциалите му бяха малко по-бавни от на самосвал, и така скоростите му се явяваха малко по-бавни на бавните, и малко по-бързи на бързите. Основното предимство е, че можеш да ги превключваш много по-лесно, няма нужда да цедиш първа до край, за да включиш втора и да може да поеме. От първа бърза, втора бавна си влиза перфектно, дори на баир, също и трета бавна от втора бърза.
        Имахме и обикновен самосвал без бързи и бавни, много пъти съм виждал разликата - ако е байр след тръгването няма включване на втора. На някои места там където той включваше втора, аз вече бях на трета или трета бърза, макар двигателят ми да беше малко по-слаб и поизносен.
        За в гората този 6х6 си има бавни в раздатката, там сигурно е все тая че няма бързи-бавни в кутията, но за по път си е предимство.
        Та зависи и баш каква работа ще върши, може и всичко да си му е достатъчно за неговата употреба.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: Камаз 6х6

          Не влизам в спор с никой, но виждах на живо, Камаз самосвал оборудван с такъв мотор, като моя. Теглеше ремарке, общ товар около 20 тона+, тоя Камаз вървеше, като змей. По думите на човека (отбелязвам, че не съм го карал лично аз), разликата в вървенето е била доста по-голяма. Всеки знае, че Камаз не се хвали с огромна сила от към двиагател страна, може да има конски сили, ама на мен ми се струва, че му куца въртящия момент.
          Целата на тази бъдеща конверция е, като ще се заложи на надежността на мерцедесовия мотор, нищо не прече да го "обуя" с едно турбо ( Масово се турбинира камазов мотор, дето е десет хиляди пъти по-калпав от всеки друг мотор).
          Камиона ще е предимно подвоз, като има стръмни изкачвания по асфалтов път, следователно и стръмни спускания. Мерцедесовия мотор има доста прилична и добра моторна, коиято ще се ползва.
          Лично за мен има само плюсове този мотор. По-късно, ще се опитам да намеря малко спецификации за двата мотора, да ги сравним. То и МазО е 6 булата, ама дърпа, като за два Камаза

          Коментар


          • От: Камаз 6х6

            Маз на Камаз не съм виждал качен, атмосферен Краз съм вижда качен на бордови Камаз и наистина теглеше като змей, 40 тона композиция не я усещаше.
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Камаз 6х6

              Аз също не споря, то е ясно.
              Просто предупреждавам, за да не се изненадаш от резултата, след доста хвърлени сили и средства.
              Знам, че слага на Урал, мазов мотор, и беше му ОК, но тук е друго. Мерцедесовия мотор е като камазовия, мощността му е при по-високи обороти 2400-2600, и за добър момент си му трябва по-голям обем. Мазовия е с по-голям обем от камазовия, мощността му е малка на хартия, щото е на 2000 оборота ограничен, но момента му е по-голям.
              Обаче тука тоя Мерцедесов, хем е на около 2500 оборота тия 192 коня(както КамАЗ-а също на подобни високи обороти е 210 к.с.), хем е по-малък от камазовия( OM401 - 9,6л срещу 10,85л за КамАЗ 740). И да му сложиш турбо, повече от 20% няма да вдигне, ако искаш да издържи без проблеми, а това ще е една идея над камазовия без турбо.
              А че си видял същия V6 да тегли яко, си има обяснение. Следващите версии на мотора, там OM421 до 441, са с по-голям обем(около 12 литра), а на външен вид не се различават от стария. Те вече си имат заводски версии с турбо, до около 330к.с. естествено е с такъв да върви добре.
              По същия начин осемцилиндровия от същото семейство, излиза 12 литров отначало(OM402) и без турбо(256к.с), а във следващите версии е над 14 литра, като го има и атмосферен(280к.с), и с турбо(две турбини 330-350к.с), после и с интерколер(380 до 440к.с). Последния 440 к.с за известно време е най-мощния сериен мотор за шосеен камион в Европа. Но това е вече края на 80-те и началото на 90-те, а тоя на автобуса е със сигурност преди 1982г, и със сигурност си е стария малък мотор.
              Не очаквай чудеса.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Камаз 6х6

                ROCCO Един мои колега караше камаз бордови с кран за дърва,По късно си купи преден мост и го направи 6х6.След това сложи и турбо за да върви повече.И до днес си го кара.

                Коментар


                • От: Камаз 6х6

                  Първоначално публикуван от beast_hd Преглед на мнение
                  ROCCO Един мои колега караше камаз бордови с кран за дърва,По късно си купи преден мост и го направи 6х6.След това сложи и турбо за да върви повече.И до днес си го кара.
                  Познавам го тоя твой колега - Юлиан.

                  Коментар


                  • От: Камаз 6х6

                    Cecoa1 - доста добър, компетентен и заключителен отговор - за което благодаря.
                    Слагам съм такъв двигател на Зил 131 с мазови скорости. По настоящем, камиона още е жив и здрав, работи всеки ден и не е дал един път мизерия, от към моята реконструцкия. Там където го продадох на Иван от Трън, човека е много доволен и казва, че не отстъпва на големите 6х6 по нищо.
                    Мотора на самосвалния Камаз, беше чист без турбо, на визия, също като моя, обаче какъв обем - не знам.

                    Коментар


                    • От: Камаз 6х6

                      Мнение на beast_hd
                      ROCCO Един мои колега караше камаз бордови с кран за дърва,По късно си купи преден мост и го направи 6х6.След това сложи и турбо за да върви повече.И до днес си го кара.



                      Познавам го тоя твой колега - Юлиан.


                      Това става ли само с преден мост? Единични гуми на задните мостове?

                      Коментар


                      • От: Камаз 6х6

                        Зила е по-лек. Естествено е да е ОК със 192к.с. (поне). Камаза също е ОК и с щатния си мотор, ако не се претоварва доста. На самосвала му даваха 18-19т бруто общо тегло, а му товарехме редовно по 15 тона само товар, до 23-24т бруто. Въпреки че е известен като слаб мотора, никъде не намерих баир който да го спре на първа бавна, с такова претоварване. А ти имаш и бавни в раздатката. С 10 тона товар, пееше.
                        В случая на Зила си сложил по-як мотор от щатния и е добре, но на камаза ще е по-слаб от щатния и теглото с товар там е друго, та резултата е под въпрос..

                        Иначе литровата мощност и на КамАЗ-а и на Мерцедеса без турбо, е все около 20к.с. на литър обем.
                        Твоя е 9,6л и е 192к.с.(диметър-ход 125х130), Камаза ти е 10,85л(120х120) и е 210к.с. А по-новия V6 вече е с диаметър на цилиндъра 128 и ход 142мм, значи към 11 литра, и поне 220к.с. Най-вероятно и въртящия му момент е значително над камазовия. Чак колко е вървял "на змей", е субективно, а и щом не си го пробвал...но все пак би трябвало да е по-добър от оригиналния.

                        ПП: Някои от цифрите по-горе ги проверих, други малко по спомен, така че може да има някъде дребни неточности, но обща взето са това.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Камаз 6х6

                          Първоначално публикуван от dobrito1 Преглед на мнение
                          Това става ли само с преден мост? Единични гуми на задните мостове?
                          Става единична гума с жабковата система на стандартен камаз. За целта се ползва джанта от Маз

                          Коментар


                          • От: Камаз 6х6

                            Cecoa1 - приемам съветите ти, които са доста ичерпателни като информация и компетентни. Сега на тоя етап ще работи с щатния мотор, умре ли тоя двигател. Ще се метна на дълбоко, пък да видим какво ще излезе от цялата работа

                            Коментар


                            • От: Камаз 6х6

                              Само като идея...
                              Може и пак на някой ЗиЛ 131 да го сложиш, заедно със скоростите от автобуса, хем имаш опит, хем ще ти е по-лесно. Освен това може да ползваш и помпите на съединителя. Само лоста трябва да се преправи, и лошо, че няма КОМ.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Камаз 6х6

                                Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                                Всеки знае, че Камаз не се хвали с огромна сила от към двиагател страна, може да има конски сили, ама на мен ми се струва, че му куца въртящия момент.
                                Целата на тази бъдеща конверция е, като ще се заложи на надежността на мерцедесовия мотор, нищо не прече да го "обуя" с едно турбо ( Масово се турбинира камазов мотор, дето е десет хиляди пъти по-калпав от всеки друг мотор).
                                Камазовия мотор има въртящ момент само във високите обороти . Нашия така го карах винаги стрелката на оборотомера малко преди и в червения сектор . Поне до 120 000 мотора не даде никакви проблеми наложи се да го отварям заради изгнила от седенето риза . Вътре нямаше практически следи от работа нито по ризата нито по коляновия вал . Събрах го с неговите си лагери и сегменти . Момчетата дето го купиха точно за подвоз на дърва го ползват и са много доволни от машината която им дадох .
                                Последно редактирано от sek.1; 18-09-18, 05:54.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X