Обява

Свий
Няма добавени обяви.

+1 Honda CR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • +1 Honda CR-V

    Привет момчета,

    Вече и аз съм в отбора и ... реших да се похваля.

    Пускам темата с условието, че не придобиването на CR-V е толкова важно, а защото при мен имаше няколко интересни момента в този процес, които искам да споделя с вас и които надявам се да бъдат от полза за бъдещи колеги.
    Няколко пъти се получаваше както при Висоцки - "У меня муза приешла, немножко посидела и ... ушла", но както се казва по-добре късно, отколкото никога ...

    И така ...


    След дълго проучване на марки и модели, за и против всяка една алтернава, неколкокртното ми отлагане на решението, ... ето че и при мен най-накрая дойде осъзната необходимост да се сдобия с така желаното возило.
    Оказа се, че тази кола въпреки годините си държи цена и на няколко пъти се получи така, че да се разнмина с покупката. Имах си критерии, предвид които наличното на пазара ... беше все по-трудно да бъдат изпълнени.

    Започнах търсене и ето до какви изводи в най-общи лини достигнах – след едномесечни обяви тук във форума и червения форум на Хонда – нищо, в Холандия и северна Германия - високи цени, Швейцария и Австрия – добро състояние, но начален етап на ръжди, южна Италия – много „изморен” вид, САЩ – ниски цени, но малко предлагане и дълго чакане ... бре викам си работата отива да става със зор.

    Пуснах няколко мейла на обяви от северна Италия, но получих ... само един отговор ... и то от някой си ... Marco Ferrary.


    С моята мнителност, мисля си това ще да е някой измамник, но реших да продължа и да си пиша с него. Междувременно по съвет на мой познат автоджамбаз от Дупница поисках телефон за връзка и допълнителни снимки и му ги препратих. След около седмица кореспондеция с италианеца и разочарования от оферти на нашия пазар, позвъних на моя човек от Дупница и ... никакъв отговор.


    Работата отиваше още по на зор.

    При поредната обиколка на Горубляне и прогресиращ песимизъм попадам на продавач, при който виждам това, което търся ... оказва се обаче вече „Продадено”

    Получавам уверение, че със следващия автовоз пристига CR-V с ГИ, което е също толкова добро ... но ще го видим като дойде викам си, важното е да не се бърза


    От тук нататък събитията се развиват както следва ...


    Колата е налична, ... харесва ми, ... мога да я проверя ...идеалния за мен вариант.



    В сервиза ...







    Следва пълна проверка на общо състояние, окачване, диагностика OBD.

    Предвид проблема с вкопаването на леглата на клапаните, поисках и получих разрешението да проверя и по- нататък...





    Най-после съм спокоен за състоянието на колата ... Голям Кеф

    To be continued, ... сиреч - ледва продължение ...
    Honda CR-V 1-st Generation

  • #2
    От: +1

    ЧААААКАЙ МАЛКО

    Искаш да кажеш,че ти дадоха ПРЕДИ ДА Я ПЛАТИШ да махнеш капака на клапаните за проверка?

    Я му напиши адреса на тоя пич.Баси,от кьде да е сигурен,че колата е в ред,да не е била на майка му?





    ЧЕСТИТКА,щях да забравя,с кеф да си я трошиш.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: +1

      Мерси BENZBOSS, ... Точно така, противно на общоприетото и съвпадащо с установеното и потвърдено от мен мнение за автоджамбазите до момента, ... той се оказа пич!
      При това дори не присъстваше в сервиза, ... шофьора на репатрака, който ми беше предложен от него, като разбра, че ще чакаме докато двигателя изстине напълно също си отиде.
      Разбрахме се за ориентировъчен час да дойде и да ни вземе и .... в крайна сметка, огледа съвпадна с реглаж, от който всъщност - нямаше нужда.

      Една от причините да пусна отделна тема е именно това, че не е за вярване... а така мисля, че би трябвало да бъде по принцип ... е "да, ама не" както казваше П.Бочаров.
      Човека е в бранша от 30год., търгува коли с приозход от Севрна Италия и прави ре-експорт за още 10-на държави от региона.
      Телефон за връзка с него, както и на сервиза мога да дам на лс на всеки колега, който има интерес.

      И така ... вече знаех състоянието и цената на автомобила, научих и цената на обслуждането - двата големи задни тампона и тампони на стабилизиращите щанги, масла, филтри ...
      и от тук нататък остваше най-лесното ... .

      Като всеки новобранец запознат с колата само по написаното в нета, искам да благодаря специално на Слави (zero) за съветите, които ми даде и да му се извиня за досаждането по телефона, за което сигурен съм, че не ми се сърди, ... защото и той е пич!

      А, ...междувременно, моя човек от Дупница се появи ...

      Обяснението му защо не ми е вдигал телефона бил елемента - изненада, а то е че Marco Ferrary не бил "фалшив герой", а напълно реален човек.
      Колата, както ми беше писал била действително на майка му и по думите на моя човек наистина си заслужавала.
      До сделка въпреки договорената цена така и не се стигнало ... Марко не искал да я отпише от тяхното данъчно, ... защо ли?!
      Моя човек от Дупница изглежда малко мафиозо и трудно вдъхва доверие ...

      Извода е - не е лошо да бъдете, но не бъдете винаги мнителни!

      Ако ви е интересно ще продължа по темата ... следва преглед на ГИ Tartarini и първото пътешествие с придобивката ...
      Последно редактирано от tzocho; 05-11-13, 08:02.
      Honda CR-V 1-st Generation

      Коментар


      • #4
        От: +1

        Чочо,ам увери ли се,че от Италия не винаги идват кенефи!А!и в същност не разбрах изчакал си колата която ти е обещал джамбазина ,втората дето щяла да дойде така ли?На мене ми интересно колко време след като е дошла колата научи за нея.Гледам,външен вид и двигател са подготвени за продажба-изчистини като нови,значи джамбазина все пак и минал една козметика.Второ удържа ли на думата си за цената или беше една,па вече в България друга.Така и така си отворил клюкарска тема,хайде да полафим-макар,че аз бих я качил в подраздела общи приказки,за да може на воля да дискотираме!Ти па сега да не се обидиш!.А!Сервиза нали ти си го избрал,не е на джамбазина!И накрая със здраве да я караш и да не ти създава проблеми.
        имах и Toyota Rav 4 2006g.
        Mitsubishi Lancer 2008g.
        Honda CR-V 1998г.
        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

        Коментар


        • #5
          От: +1

          Хе-хе, мерси Павле!
          Относно мястото на темата си прав, ама какво да правя като досега и аз както и повечето колеги съм влизал във форумите да пиша само като съм имал проблеми ... ще помоля по-късно админите да я преместят в раздела общи приказки!
          За колата ... имах намерение да слагам ГИ, но бях си навил да не купувам с поставен такъв и поради това тази оферта така и не ме поблазни много. По начало давах фира на всичко казано от търговците, ... Славчо или някой друг беше написал в подписа си на наркомани и автоджамбази да не вярваш, та затова се постарах допълнително да получа информация за него, за начина му на събитране на коли и най-вече обратната връзка от негови клиенти.
          Истината, която търговеца ми спести, е че колата е имала удар ... нещо което аз открих и като не-специалист. Какво ми пука, важното, е че е оправена добре и не е нарушена сходимоста, а и нямаше да я взема на цента, на която я взех.
          Тези които се интересуват от това, какви пари ще им струва читаво CR-V към момента, извода до който аз достигнах е 7500 - 8000лв. Друг извод - по-скъпите се продават много по-бързо, а за тази не се появи обява.
          Понеже гледам, че пощата ми се пълни ... искам да уточня нещо важно!
          Няколко пъти отлагах покупката с тезата, че този модел кола спрямо годините си е по-сктъп отколкото трябва. Причината - голямото търсене. Причините за голямото търсене - здрав, икономичен, лесен за поддръжка и най-вече наличието на малко електроника, нещото което е така характерно за всичката ширпотреба, която ни залива след 90-те години. Нещото, което от клиенти най-често ни превръща в пациенти, но това е съвсем друга тема.
          Та заключението, което ме провокира да купувам, е че предлагането става и ще става все по-ограничено ... това по данни на търговеца за един и същ период от миналата година и сега.

          Певле, сервиза аз си го избрах, ... ам ти не го ли позна бре
          Последно редактирано от tzocho; 05-11-13, 10:29.
          Honda CR-V 1-st Generation

          Коментар


          • #6
            От: +1 Honda CR-V

            Амииии честито и 'иляди безаварийни .

            Малко хора ще направят подобна инспекция на колата дето ще купуват , пък и не всеки ще даде.

            Както и да е, много приятни емоции и разходки .
            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

            Коментар


            • #7
              От: +1 Honda CR-V

              Благодаря за пожеланията Стояне, ... да ти се връщат!

              Продължавам с инспекцията на ГИ....

              Марката Tartarini се оказа не много позната по нашите географски ширини.
              Оторизирания сервиз и вдносител се намира в Пловдив, а за София намирам някакъв в Люлин, който незнайно защо, но нещо не ми вдъхна доверие.

              Този на който се доверих се намира недалеч от София...



              Монтажа беше направен много професионално но за съжаление ГИ не работеше.

              Следва диагностика, поставяне на мап сензор (нямаше го там където си му беше мястото), филтър, настройки на място и ... в движение.

              Подкарах и на газ като разлика в работата на газ<->бензин не се усещаше!

              И така в крайна сметка остана най-приятната част на цялото мероприятие, а именно ... да поставя началото на илядите безаварийни.

              ...
              Honda CR-V 1-st Generation

              Коментар


              • #8
                От: +1

                Първоначално публикуван от tzocho Преглед на мнение
                Хе-хе, мерси Павле!
                Певле, сервиза аз си го избрах, ... ам ти не го ли позна бре
                Нал за тва та бъзгам бре Имай на предвид,че тези от Гурабляне са свикнали и си траят когато колата трябва да се закара там.Дреме ти на газъ ,че е чукната.До колкото разбрахе удряна по диагонал отпред и отзад,ама само до буферните зони,т.е. козметично и това няма никакъв проблем.Колата е направена като хората.Карай и се кефи.А-а-а?Агренаж нема ли да сменяш.
                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                Mitsubishi Lancer 2008g.
                Honda CR-V 1998г.
                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                Коментар


                • #9
                  От: +1 Honda CR-V

                  Честито колега, завиждам ти на ентусиазма, моят вече е поизчерпан с тази кола след близо 3 години. Но така е- всяко нещо омръзва. Надявам се да споделяш нещата, които ти се случват с колата и хубавите и скритите лимонки. Относно процесът на покупка и аз както и всички други предполагам са озадачени, че си успял да махнеш и капака на клапаните и съм още по озадачен, как се е съгласил продавача след като и ти стигаш до извода че тази кола се търси много и продава лесно. Тоест той би я продал без въпросните гимнастики. А пък ако газовото не е било в ред нищо чудно че са ти наред хлабините. Просто италяното е карал на бензин.
                  "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                  Коментар


                  • #10
                    От: +1

                    Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
                    ...А-а-а?Агренаж нема ли да сменяш.
                    А-а-а Павле, голяма хиена си ти ...
                    Точно така, дреме ми за външния вид, ... а за агренажа казаха, че си е ок.
                    Викат ми - ти тая кола май не я караш и то верно, през седмицата предпочитам да маам пеш до работата ...

                    Ще тряя се пробва, казвам си и гледам прогнозата за времето, ... очертава се слънчев октомврийски уикенд.
                    Решавам още от петък да запраша заедно с половинката по една от любимите ми и познати дестинации - Северна Гърция.
                    Сутринта поглеждам към колата и какво да видя - някой Honda фен беше изписал на капака CRV N1



                    Ей как само се изкефих ...
                    Имах да довърша някои служебни работи и както бях паркирал пред службата усетих как един мечо комби се отърка във Ферхондето (по памет цитирам Павел)
                    След като се изравни с мен, виждам отстрани по предната му и задна десни врати и част от задия десен калник вкопан отпечатък в тях.
                    Сега пък не ми се искаше да слизам и да поглеждам за щетите ...
                    За мое щастие пораженията бяха само по ръба на бронята и на фона на тези по мерцедеса просто нямаше начин да ми вгорчат слънчевото настроение ...

                    И така - на път!

                    С радост установявам, че CR-V-то се държи според очакванията ми. Друго, че на 5-та може да караш и с 60 и със ... 160 км/ч.

                    Следва задължителната за нас спирка - почивка по пътя, ...
                    в края на Кресна след бензиностанция ECO хапваме от най-вкусното шкембе ...



                    ... и отново на път.

                    Наличието на ограниения, както и скритите отсрани като на влюбени гимназисти патрулки правят пътуването спокойно и приятно ...

                    А ето го и моренцето ...





                    Продължаваме с лек off-road, ...
                    нищо особено като трудност, но вече не потропва отдолу както с Ескорта преди...



                    По пътя за там, където цари безвремието виждаме кошери с живи пчели, ... без огради, без ключалки





                    И пристигаме там където всичко живо съжителства в мир и хармония ...





                    За разллика от битовото и временно човешко присъствие ...



                    тук само почитта и уважението към бог заема трайно място.



                    Самота, спокойствие, ... дори ти е кеф да гледаш как един скакауец хапва ... уебец



                    не отказва и краставичка ...



                    Какво му трябва на човек повече освен ... да си извади масичката от багажника ...



                    и да гледа безгрижно и замечтано морето ...



                    забележете, ... "младежа" в лодката е само на 80 години!



                    Наближава нощта и няма по-хубаво от това да я посрещнеш до морето, край огъня с чаша вино



                    Това са моментите, които ми дават спокойствие и смисъл ... и желанието да се връщам отново.

                    Хайде стига толкова, че пак се размечтах за там...

                    Вече завърнали се живи и здрави, засякох разхода за изминатите 700км и резултата
                    при средна скорост 90-110 км/ч. бе ... 9л./100
                    Четох тук, че и други колеги са засичали такъв, но си го представях за нереален и определено надмина очакванията ми от 10л./100

                    Пак поглеждам към капака ...



                    и не ми се иска да си мия колата ... написаното беше на 100% вярно за мен!
                    Последно редактирано от tzocho; 05-11-13, 17:47.
                    Honda CR-V 1-st Generation

                    Коментар


                    • #11
                      От: +1 Honda CR-V

                      Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                      Честито колега, завиждам ти на ентусиазма, моят вече е поизчерпан с тази кола след близо 3 години. Но така е- всяко нещо омръзва. Надявам се да споделяш нещата, които ти се случват с колата и хубавите и скритите лимонки. Относно процесът на покупка и аз както и всички други предполагам са озадачени, че си успял да махнеш и капака на клапаните и съм още по озадачен, как се е съгласил продавача след като и ти стигаш до извода че тази кола се търси много и продава лесно. Тоест той би я продал без въпросните гимнастики. А пък ако газовото не е било в ред нищо чудно че са ти наред хлабините. Просто италяното е карал на бензин.
                      Газовата е поставяна Април 2011, по скоро за мен датчика по неведоми пътища си е намерил нов стопанин. На ЧМР-то видях останалите коли от автовоза и моята беше една от най-евтините.
                      Както казах вече за мен човека излезе пич, пожелавам му здраве и успех в бизнеса!
                      Така би трябвало да бъде, както и за много други неща с които за съжаление сме свикнали и ги виждаме, едва когато направим сравнение ...
                      Например на влизане в столицата София през неосветената Малинова долина, където рискуваш да удариш в тъмното някой пешеходец, защото даже и банкет няма ... се сещаш, че в Гърция на някакво си кръстовище в полето хората са поставили в продължение на 150-200 м. осветление, което ... работи!
                      Honda CR-V 1-st Generation

                      Коментар


                      • #12
                        От: +1 Honda CR-V

                        Хубав пътепис колега, с удоволствие бих се присъединил към следващото ти пътуване обаче с тоя теглич и затъмнени стъкла ще ми развали пътуването някоя гръцка Астиномия/патрулка/. Предполагам, че разхода който си дал е на газ? В гръцко наложи ли се да зареждаш и къде? С тяхната газ може и по добър разход да си докарал?
                        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                        Коментар


                        • #13
                          От: +1 Honda CR-V

                          Да, разхода е на газ. Бутилката по паспорт е 39л., а реално пълни 31л. и в Гърция не ми се наложи да зареждам, защото ми стигна. Последните километри до безиностанция ECO в Петрич ги минах на изпарения. Цената там е средно - 0.80 ЕUR.
                          Относно качеството ... предполагам и там е като тук, ... съотношението 60 пропан към 40 бутан се спазва навсякъде. Какво точно ще заредите зависи по-скоро от налягането, което ще видите на манометъра на колонката, ... ако е под 10 bar. по-добре не зареждайте!
                          Последно редактирано от tzocho; 06-11-13, 13:27.
                          Honda CR-V 1-st Generation

                          Коментар


                          • #14
                            От: +1 Honda CR-V

                            Бутилката отзад под масичката ли са я побрали?

                            Питам защото събирам инфо да ъпгрейдна моята бутилка - сега събира около 25 литра които до никъде не стигат...

                            Честито за придобивката впрочем
                            What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                            Коментар


                            • #15
                              От: +1 Honda CR-V

                              E-e-e Чочи гоуем снимач си мама му стара.Тува место не е ли близо до Аспровалта!Не за друго ама 30 литра газ точно за толкова стига.Ко да кажа Ферхондето си е Ферхонде.Я кажи за драскача на капака дали случайно не живее на твоя адрес.Със здраве да я караш още веднъж и не само до Гърция.
                              имах и Toyota Rav 4 2006g.
                              Mitsubishi Lancer 2008g.
                              Honda CR-V 1998г.
                              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X