Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW R 71 = URAL M 72 ?!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: BMW R 71 = URAL M 72 ?!?

    А адреси на някакви сайтове за части, дори и да са нови, можеш ли да ми кажеш ? Между другото, мой познат който се занимава доста години с БМВ и то с R 12, ми каза, че оригиналните бутала на R 71 са с един маслен сигмент, това вярно ли е ?

    Коментар


    • #17
      От: BMW R 71 = URAL M 72 ?!?

      Буталата са с един маслен сегмент. Nural е фирмата. Има и руски бутала за М72 с един маслен сегмент. Всъщност с два маслени сегмента са буталата на КМЗ. Олдтаймер е един от сайтовете където може да намериш някои неща. Други в ибей.
      В движение ли е това Р12??
      Gnome Rhone AX2 800 1938
      Yamaha XT600Z 1VJ 1986
      Husqvarna Te 510 1989
      Argvmentvm ad novitatem

      Коментар


      • #18
        От: BMW R 71 = URAL M 72 ?!?

        Доколкото знам мотора не е в движение, какво му е нямам представа, тъй като собственикът му е доста "ревнив" когато стане въпрос за машината.

        Коментар


        • #19
          От: BMW R 71 = URAL M 72 ?!?

          Да не му седи разглобен в стаята?? Снимах предница на БМВ. Вижда се номера на артикула, започва с 250...
          Коловете са конусовидни. Фародържателите и другите ламарини на външен вид са като на М72-първата предница. Едва ли ще задълбаеш да търсиш точно немски такива, затова не съм ги снимал. По принцип имат малки щемпели на БМВ и на фирмата производител. Затова песъкоструя не е препоръчителен. Долен и горен тройник ще снимам допълнително.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 352.jpg
Прегледи:1
Размер:136.2 КБ
ID:5587989

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 356.jpg
Прегледи:1
Размер:85.1 КБ
ID:5587990

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 351.jpg
Прегледи:1
Размер:172.0 КБ
ID:5587991


          Чисто нови оригинални бутала Nural за БМВ Р71. Едното дори има сегменти, масления е счупен. Отвътре има релефен надпис БМВ.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 379.jpg
Прегледи:1
Размер:143.4 КБ
ID:5587992

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 378.jpg
Прегледи:1
Размер:150.1 КБ
ID:5587993
          Gnome Rhone AX2 800 1938
          Yamaha XT600Z 1VJ 1986
          Husqvarna Te 510 1989
          Argvmentvm ad novitatem

          Коментар


          • #20
            От: BMW R 71 = URAL M 72 ?!?

            Някакви неразбираеми глупости съм писал При коловете конусовиден е прехода от горната част, тази между двата тройника, и долната работна част. При М72 този преход липсва. Отделно, самите колове ако не са ръждясали, имат щемпели на БМВ. Ръждясвали ли са, щемпели йок. В долния край на ботушите, където при БМВ номера започва с 250...., при първите руски предници (също има артикулен номер, за разлика от следващите модификации) започва с 72.... От другата страна, където е буквата F, при съветските няма нищо.
            Gnome Rhone AX2 800 1938
            Yamaha XT600Z 1VJ 1986
            Husqvarna Te 510 1989
            Argvmentvm ad novitatem

            Коментар


            • #21
              От: BMW R 71 = URAL M 72 ?!?

              Отдавна не съм се вясвал тук. И аз не знам защо.
              Днес обаче си намерих повод. Докараха ми едно такова
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181007_095214.jpg
Прегледи:1
Размер:520.5 КБ
ID:5799951
              Задачата е да се направи годно за каране и максимално близко до оригинала без да се вманиачавам. Обаче първия въпрос е кой аджеба е оригинала?
              За сега открих само номера на двигателя ....
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181007_094609.jpg
Прегледи:1
Размер:380.8 КБ
ID:5799953
              Публикувам го и с идеята да стигна до предишен собственик щото идва от скрапа, а малко история на преработките няма да ми навреди. Така че, разчитам на вас за информация и съвети. А аз обещавам да публикувам тук /ако автора на темата няма нищо против/ или в отделна тема развитието на нещата.
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #22
                От: BMW R 71 = URAL M 72 ?!?

                Голям дръгляк. Съветски. Двигател М72, скоростна кутия урал и сума ти неща по него за изхвърляне.
                Gnome Rhone AX2 800 1938
                Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                Husqvarna Te 510 1989
                Argvmentvm ad novitatem

                Коментар


                • #23
                  От: BMW R 71 = URAL M 72 ?!?

                  Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
                  Голям дръгляк. Съветски. Двигател М72, скоростна кутия урал и сума ти неща по него за изхвърляне.
                  Няма съмнение в нито една твоя дума. Някои детайли ме навеждат на мисълта, че рамата е от първите години на производство. Някой знае ли къде му седи номера на рамата и как може да се установи приблизително кога е произведен.
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • #24
                    От: BMW R 71 = URAL M 72 ?!?

                    Номерът на рамата е отзад, при захващането на задния амортисьор. По номер на рама за да се ориентираш кога е произведен, трябва да знаеш със сигурност в кой завод е произведено магарето...ИМЗ, КМЗ...
                    Последно редактирано от santaclash; 07-10-18, 19:43.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #25
                      От: BMW R 71 = URAL M 72 ?!?

                      Номера на руските стои на лявото горно ухо за захващане на задното окачване. Гледано по посока на движение. На немските стои на дясното, и ти по скоро трябва там да търсиш. На снимката не се вижда много от рамата, и не мога да кажа със сигурност че е немска, но има голяма вероятност да е. Ако няма номер има и други детайли по които може да се определи каква е.
                      Gnome Rhone AX2 800 1938
                      Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                      Husqvarna Te 510 1989
                      Argvmentvm ad novitatem

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X