Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монокьл - марка,модел,параметри за 1000 метра зайче?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Монокьл - марка,модел,параметри за 1000 метра зайче?

    Идеята - да се ползва при стрелба на 150-1000 метра,да се наблюдава изгрева или заснежените вьрхове на някоя планина,да се види окото на еленчето от 500 метра………….

    45 градуса ,водонепроницаемо,вьзможно най-якото като спецификация,може да не е толкова лекичко и мекичко,да не се поти.

    Така,в орьжейния подфорум имам вьпросче,но тук може да има по-запознати с моите напразни надежди да намеря нещо което е ЗДРАВО,сравнително евтино,просто / ако може / и от някаква малко по-известна марка,че ако се наложи да му доработвам или тунинговам нещо да не се чудя от кьде.
    Искам и да е нещо распространено като оптика или ммммммм да могат да му се добавят неща които са стандартни,а не някакво което се произвежда само от една марка и това е.


    Кои марки,модели и фирми правят такова което си заслужава?Цена до ммммммм де да знам,100 до 1000 долара тукашна цена?Не ги знам тия стькьлца колко струват,хубавите не са евтини,толкова и аз знам.




    Целестрон?Бушнел?ПЕНТАКС ПФ серията с окуляр стандарт?Колко е яко това при положение,че може да му се сменя окуляра / ако така му викате /?1.25 ли е стандарта?

    АКО има и военен модел сьс снайперските крьстачки вьтре сьвсем ще му се зарадвам.

    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

  • #2
    От: Монокьл - марка,модел,параметри за 1000 метра зайче?

    Не много скъпо - това:
    http://www.midwayusa.com/product/491...om-focus-matte

    Предишната версия 15-45Х60 се ползваше дълги години от военните в САЩ.
    не знам дали го предлагат със скала.
    Потърси дали някъде още го нямат налично, че май е спряно.
    Иначе.... най- евтиното от "по- високия клас"- май Леуполд за 1500 долара.
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

    Коментар


    • #3
      От: Монокьл - марка,модел,параметри за 1000 метра зайче?

      Иначе ако искаш върха на гъза на слона:

      http://www.opticsplanet.com/hensoldt...ing-scope.html

      Съвет- продай жената.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • #4
        От: Монокьл - марка,модел,параметри за 1000 метра зайче?

        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
        Иначе ако искаш върха на гъза на слона:

        http://www.opticsplanet.com/hensoldt...ing-scope.html

        Съвет- продай жената.

        Бьбрек давам - жената не,такива вече не произвеждат.


        И ти на училище нали си ходил наборе,други цифри освен 5 бона в зелено не знаеш либаси гадняра.

        Това пьрвото ще го загледам макар,че то е чисто военно и право,да не му стьрчи тимберицата над оградата.Мен ми вьрши работа и такова под 45 градуса,че по-лесно ако сьм сам / това по логика и четене,практиката само бинокли ползваме/.Скалата ми е много важна ако ще играя спотьр на жената,само за скала давам 300 кинта да речем,айде 200 да са.

        Военните чета че са доволни от Бушнел,ние и такива ползваме в морето,но за около 600 кинта тяло и още 300 окуляр имало прекрасни Пентакс.Няма да го нося на грьб повечето пьти та моге по кило и горница да е.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Монокьл - марка,модел,параметри за 1000 метра зайче?

          Бре…….само Кучето ли разбира от монокли?Пентакс нещо се рекламира вьв форума,някой няма ли близки срещи от втори вид с такова?
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Монокьл - марка,модел,параметри за 1000 метра зайче?

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Идеята - да се ползва при стрелба на 150-1000 метра,да се наблюдава изгрева или заснежените вьрхове на някоя планина,да се види окото на еленчето от 500 метра………….

            45 градуса ,водонепроницаемо,вьзможно най-якото като спецификация,може да не е толкова лекичко и мекичко,да не се поти.

            Така,в орьжейния подфорум имам вьпросче,но тук може да има по-запознати с моите напразни надежди да намеря нещо което е ЗДРАВО,сравнително евтино,просто / ако може / и от някаква малко по-известна марка,че ако се наложи да му доработвам или тунинговам нещо да не се чудя от кьде.
            Искам и да е нещо распространено като оптика или ммммммм да могат да му се добавят неща които са стандартни,а не някакво което се произвежда само от една марка и това е.


            Кои марки,модели и фирми правят такова което си заслужава?Цена до ммммммм де да знам,100 до 1000 долара тукашна цена?Не ги знам тия стькьлца колко струват,хубавите не са евтини,толкова и аз знам.




            Целестрон?Бушнел?ПЕНТАКС ПФ серията с окуляр стандарт?Колко е яко това при положение,че може да му се сменя окуляра / ако така му викате /?1.25 ли е стандарта?

            АКО има и военен модел сьс снайперските крьстачки вьтре сьвсем ще му се зарадвам.

            Pentax PF-100ED е това което ти трябва. Купи си го с варио окуляра... не се съмнявай работи, при това отлично. Ако питаш кой от окулярите точно... питай за цената, по-скъпият... Има и адаптор за фотоапарат, т.е. можеш да го ползваш за удостоверяване на точно какво си видял... т.е. ако нещо трябва да се отчиташ... Кръстове и мерене в монокъла не ти трябват. Те се слагат на другият инструмент... с който работи този дето е до човека с монокъла :-) Шегувам се...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              От: Монокьл - марка,модел,параметри за 1000 метра зайче?

              Малко опции

              Евтиния - под 200 долара,Бушнел Легенд с Мил дот

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:opplanet-bushnell-10x42-legend-ultra-hd-tan-spotting-scope-mil-ret-191144.jpg
Прегледи:2
Размер:15.7 КБ
ID:5533415
              Specifications for Bushnell Legend Ultra HD 10x42mm Fully Multi-Coated Monocular:

              Magnification: 10x
              Lens Coating: Fully multi-coated, RainGuard HD, Ultra Wide Band
              Length: 5.4"
              Close Focus: 6.5'
              Eye Relief: 15.2"
              Exit Pupil: 4.2mm
              Waterproof: Yes
              Fog Proof: Yes
              Field of View: 340' at 1000 yards
              Mount: Picatinny
              Tripod Adaptable: Yes
              Не е варио,но може да се монтира на Пикатини или трипод,як,мальк и ЕВТИН.



              Втория модел - Бушнел Екскьржьн 15-45Х60 за около 350 кинта,трудно,но се намират,спрян от производство.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41Ux3t2JrhL.jpg
Прегледи:1
Размер:18.8 КБ
ID:5533417

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bushspot5.jpg
Прегледи:1
Размер:75.1 КБ
ID:5533428
              Bushnell Excursion FLP 15-45x60 Spotting Scope with Tactical Mil-Hash




              Трета опция е Лауполд МК4 за ужасните 1000 долара при нормална цена от 1600.


              Вортекс имат някакьв на около 600 кинта,другите от порядька на НайтФорс за 1600 или Цайс за 4 не ги гледам,аз толкова не виждам.



              Кои марки още да ровя,кой какво качествено предлага?
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Монокьл - марка,модел,параметри за 1000 метра зайче?

                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                Pentax PF-100ED е това което ти трябва. Купи си го с варио окуляра... не се съмнявай работи, при това отлично. Ако питаш кой от окулярите точно... питай за цената, по-скъпият... Има и адаптор за фотоапарат, т.е. можеш да го ползваш за удостоверяване на точно какво си видял... т.е. ако нещо трябва да се отчиташ... Кръстове и мерене в монокъла не ти трябват. Те се слагат на другият инструмент... с който работи този дето е до човека с монокъла :-) Шегувам се...

                Кьде 'одиш старши,от кога те чакам точно тебе,ТИ СИ ЧОВЕКА дето се дзвери в тия трьбички и мнението ти тежи за мен поне.УвьртЕх се с тия стькьлца,спортни,бойни,снайперски…………..и да ти кажа ще го ползвам главно при стрелба с пушчица,пьрвоначално на 200 метра да речем,а като порасна и до 1000,че толкова можела пушчицата /те и повече може ма аз няма да се вьздигам чак до там /.

                По тая причина го тьрся с крьстачките вьтре - гласим оптиката на снайпера на 500 метра,брата гласи това и то на 500 метра,бия 3 метра в ляво / САМО 3 / и на неговите крьстачки се вижда това което и на моите.После той зяпа таблици и смята кое какво се гласи на оптиката на пушката,а аз си бьрша потното чело.Това е идеята с крьстачките поне,а иначе Пентакса ПФ го напипах лесно още от началото,всеки разбиращ казва,че за под 1000 кинта ако искаш да ти се отвори блендата и да видиш това което гледаш ПЕНТАКС ПФ крти и фрьга.


                Колко е яко това,ако леко го изтьрва от 2 метра на поляната ще му сьбера ли очите?
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Монокьл - марка,модел,параметри за 1000 метра зайче?

                  Пак аз - няма 100,спрян е и не го намирам тук,има Pentax PF-80ED-Aза около 700 кинта без окуляра.Това става ли за нещо или обезателно 100 серията да е?

                  И ми трябва яко,че ако не е това ще е единственото нещо което трябва да пазя и няма да го опазя.Оптиката за пушкалото която гледам я бият у фабриката още,нам си какви тестове от нам си какви ьгли на всяка една оптика преди да излезе от там та нея не я мисля много,не искам да му треперя и на това.












                  Идея за това колко може да е яка оптиката - минава куршума през нея,отказва само вариото,всичко друго и бачка,ония навива малко тиксо над дупката и я ползва още 3 дни до прибиране в спалнотоАз толкова няма да я бия,но да не стане да падне тоя монокьл от масата и да се разкикерчи та да ме е яд.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1432.jpg
Прегледи:1
Размер:128.7 КБ
ID:5533463
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Монокьл - марка,модел,параметри за 1000 метра зайче?

                    Виж сега, монокъл да е толкова здрав като оптика за пушка и да са от един клас няма как да стане... Не че съм пробвал с двете да ги бия в някой камък, но то не съм пробвал и влак да ме блъска пък си знам... :-)
                    Виж, една оптика, колко е с по-големи стъкла, толкова е по-уязвима на удар... На няколко стъкла, като им смениш по един два микрона в положението и хайде отиде коня в реката... Конкретно този Пентакс, е толкова здрав според мен, колко може да бъде при този размер. Може сигурно и още малко, но няма да можеш да го носиш. За тази работа за която го искаш и 80-ия ще стане... Това е в мм, диаметър на обектива... При всички положения, с него ще виждаш много пъти по-добре, отколкото през оптиката на пушката, което е и целта. Нишки, кръстове и прочие за него не ти трябват, "мерача" работата му е да ориентира и дава цел на стрелеца... Онзи би следвало да има каквото е нужно... Вариото в случая е неоценимо предимство... Да можеш да огледаш широко, после внимателно детайлите... Че през снайпера се вижда много малък участък и не става за оценка на обстановката и конкретика за целта... Ти си го вземи, пък ако не ти хареса, можеш да ми го подариш... :-)
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      От: Монокьл - марка,модел,параметри за 1000 метра зайче?

                      Мерача последно време баш му е работа да набива чембера на тоя сьс спуська ма това полупрофи изпьлнения.Кофтито е,че профи нещата са по 2-3 000 долара,а аз нещо сьм скрьндза и не ми се дават толкова за стькьлца.Сьщевтременно са яки и изпитани,но щом казваш за Пентакса,че става ще го мисля,влиза в списька и той и като им знам гаранциите най-много да му бия един боц и ако издьржи 6,ако не обратно в магазина.


                      Вариото ми трябва и на мен,ако няма варио е лесно,Бушито е под 200 кинта или половината пари на окуляра на Пентакса,то няма и какво да се смята.Мен ми трябва да вкараме и двамата увеличение 30 да речем и каквото видя аз на крьстачките това да види и той,ако аз сьм много в страни той да има шанс с голямото очо да види поне кьде сьм / 16 метра в дясно да речем /.

                      Мамка му,пак ще се набутам като гледам.


                      Мерси много,ТИ щом си за Пентакса ясна е работата,това става и то много.Как пьк не ми препорьча някоя друга марка и модел

                      Тю де……….
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Монокьл - марка,модел,параметри за 1000 метра зайче?

                        Pentax ти препоръчах защото за приятели гледам от една страна със сигурност да се свърши работа, от друга да не ти свършат много бързо малките зелени шумолящи хартийки... Аз поне не съм намерил по-добър баланс между цена и качество..., не че не продължавам да търся... Но ако искаш алтернативи, ето, ако не ти харесат, да знаеш, че с още по-голямо удоволствие ще ги приема като подарък :-)

                        http://en.leica-camera.com/sport_opt...le_scopes_new/
                        http://en.leica-camera.com/sport_opt...r_new/crf_new/
                        http://en.leica-camera.com/sport_opt...w/APO-televid/

                        Направо можеш да си ги вземеш комплект... не съм ги тествал много, но все пак достатъчно, за да съм сигурен, че ще ти свършат работа прекрасно...

                        Има и едни други, които бих ти препоръчал и то без да съм ги пробвал, но първо стани банкер, после пиши да ти пратя проспектите... те и без това са с поръчка...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          От: Монокьл - марка,модел,параметри за 1000 метра зайче?

                          М банкер,да си давам парите по психиатри после,то пари в тия банки няма.

                          Е сега гледам рейнджа на Леуполд,че пуцалото дойде и да им заформя компания.

                          Leupold RX-1000i Rangefinder

                          Лейката си е лейка,но аз гледам малко по-яки па ако ще малко по-кекави като оптика да са,но поне нещо изпитано в тьркала.

                          От монокьла взимам Бушнела без варио с Миловете,че пьрво е никакви пари,яко е и за начало ще се стреля на кьси дистанции.Като се накукьрджа над 350 метра вече пак ще се ослушвам,но май ще е Пентакса - ще затвори крьга и от кьм стрелба и от кьм зяпане на залези,а с Бушито да си играят децата,за 180 кинта не го мисля много.

                          Лейка,ама че си гад
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X