Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада 1600

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Лада 1600

    Първоначално публикуван от ivelin7133 Преглед на мнение
    Не знам дали се познавате, но ако не, ето ти неговия профил във Фейса : https://www.facebook.com/cvetan.atan...ref=ts&fref=ts . Със сигурност ще се зарадва да се запознае с още един фен на "Лада" !
    Мисля, че не се познаваме, но предполагам това е човека който се сдоби с автовоз руски коли наскоро?Иначе ще ми е приятно, но нямам акаунт във фейсбук... тъй че, евентуално наживо.

    Коментар


    • #32
      От: Лада 1600

      Да, автовоза с руските коли беше за него, купени от "МАРИО М5". Ето снимки на две от неговите коли, които той докара на платформа на срещата във Варна на 25-ти. На последната снимка/където сме се снимали част от групата/, Цецо е третия отляво-надясно :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1589-1.jpg
Прегледи:1
Размер:146.3 КБ
ID:5589769Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1591-1.jpg
Прегледи:1
Размер:109.2 КБ
ID:5589770Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1592-1.jpg
Прегледи:1
Размер:74.2 КБ
ID:5589771Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1599-1.jpg
Прегледи:1
Размер:137.3 КБ
ID:5589772Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10411958_741106155930623_9129163006191520528_n.jpg
Прегледи:1
Размер:93.6 КБ
ID:5589773
      Лада-2107 , 1.5л, 1989г

      Коментар


      • #33
        От: Лада 1600

        Уха, страхотни са.Реставрирани ли са или са умопомрачително запазени?

        Коментар


        • #34
          От: Лада 1600

          Напълно реставрирани са, независимо в какво състояние са били купени. Разглобени са до последното болтче, и е направена пълна реставрация - което може да се ползва само с почистване, което не става се сменя с ново оригинално и т.н. Когато Цецо ме разведе из съкровищницата му/почти всички марки соц.коли/ и видях на живо, как всичко по тях лъщи отгоре до долу, вътре и вън - навсякъде, даже имам чувството, че дори от завода не са излизали в такъв блестящ вид ! За ретро и "Лада"-фен като мен, се чувствах все едно съмч в приказка !
          Лада-2107 , 1.5л, 1989г

          Коментар


          • #35
            От: Лада 1600

            По същата схема действах и аз.Макар че, аз що се отнася до подбора на частите, давах приоритет на технически по качествените части, дори ако не са с произход от Толиати или не са за същия модел.

            Коментар


            • #36
              От: Лада 1600

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Непаленето на топъл мотор може да е от много неща,но от описаното до тук залагам на токовете.Предполагам,че е стандартното изпълнение със чукче,провери му луфта и погледни да не е зацапано,свещите също ако са със голям луфт трудно пали.Провери и центробежният регулатор дали не "ходи" безпредметно наляво-дясно,ако трябва смени му пружините.

              P.S.Кюнеца няма начин да се избели със каране,липсва оловен бензин...
              Благодаря за насоката, но сега се усетих, че не съм описал напълно проблема.Колата не пали топла само след кратък престой.Ако я запаля веднага след загасяне, пали веднага.Това ме насочва по скоро към горивната уредба.
              Иначе е с класическото запалване, чукчето е ново и съм регулирал ъгъла на затворено състояние на контактите на 55 градуса, центробежния е с обрани луфтове в пружинките и втулката на делкото е нова.Отделно съм сложил и един усилвател на чукчето (тъй нареченото транзисторно...), като то в работата на запалването не оказва никакъв положителен ефект, но се надявам да ми съхранява чукчето, че вече не се намират лесно читави.

              Коментар


              • #37
                От: Лада 1600

                Пъпките на чукчето могат да се сменят. На моята лада така направих и нямах повече ядове с чукчето. Какво имам предвид- през контактите преминава 4 ампера ток. Намерих в службата едно реле на което контактите ( посребрени ) издържат на 6 ампера. Изпилих старите пъпки и върху тях монтирах новата пластинка с пъпката. Монтажа със занитване и после запояване.
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #38
                  От: Лада 1600

                  Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                  Благодаря за насоката, но сега се усетих, че не съм описал напълно проблема.Колата не пали топла само след кратък престой.Ако я запаля веднага след загасяне, пали веднага.Това ме насочва по скоро към горивната уредба.
                  Иначе е с класическото запалване, чукчето е ново и съм регулирал ъгъла на затворено състояние на контактите на 55 градуса, центробежния е с обрани луфтове в пружинките и втулката на делкото е нова.Отделно съм сложил и един усилвател на чукчето (тъй нареченото транзисторно...), като то в работата на запалването не оказва никакъв положителен ефект, но се надявам да ми съхранява чукчето, че вече не се намират лесно читави.
                  На карбуратора на поплавковата камера има един разбалансиращ клапан /по спомен/, ако той не е наред прави тези мизерии.
                  Транзисторното помага когато има някакъв проблем в запалителната система. Монтирано на редовна зап. система не показва практическо подобрение.
                  Върнахте ме 40 години назад. Карал съм 20 год. Жигули и Лада, имам само прекрасни спомени и не съм имал никакви сериозни проблеми.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • #39
                    От: Лада 1600

                    Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                    Благодаря за насоката, но сега се усетих, че не съм описал напълно проблема.Колата не пали топла само след кратък престой.Ако я запаля веднага след загасяне, пали веднага.Това ме насочва по скоро към горивната уредба.
                    Виж нивото, запалването си е добре, а и си остави транзисторното. Браво.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #40
                      От: Лада 1600

                      Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                      ....И второто е, че не иска да пали след кратък престой загряла.Тук вече ще трябва да помисля какво да пипна, преди да хвана да пипам.
                      Най-вероятно карба се препълва и дави двигателя след престой. Може да си направиш труда след престоя да свалиш капака на въздушния филтър и като БАВНО натиснеш газта, за да се отворят дроселите, да погледнеш дали от снадката на капака и тялото на карбуратора не е просълзил бензин. И от самите разпръсквачи може да сълзи. Причини за това - повишено налягане на бензиновата помпа, лошо уплътняващ иглен клапан, както и повишено ниво на бензина в поплавъковата камера, което за съжаление може да е резултат на първите две. А ако се съмняваш, че нивото е ниско и бензина изчезва, просто преди да направиш опит за палене след престой, подкачи ръчно бензин с лостчето на помпата. За да не се чудя как да запаля на бензин, когато изневиделица свърши газа, специално сикупих по-стар модел бензинова помпа с лостче !!! Докато не преминах на "модерно" безконтактно запалване, транзисторния ключ - пловдивско производство, ми служи вярно почти 20 години и още се труди на една Шкода 120 от "японките".
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #41
                        От: Лада 1600

                        Браво ! Страхотен резултат !

                        П.П. Колеги, човека цялата Лада разпиля и сглоби(и то отлично), мислите ли, че няма достатъчно познания и акъл да си оправи карба Освен това така от разстояние не знам как го правите...аз докато не човръкна и проверя нещо, не мога да давам акъл...


                        Фриско, някъде в Пловдив сменят карета и балансират след това кардана.Ако е интересува, кажи да разпитам малко по-подробно къде се намира. Върти ми се цена около 30лв ...
                        Последно редактирано от Caxo; 28-05-14, 12:00.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Лада 1600

                          Първоначално публикуван от Caxo Преглед на мнение
                          Браво ! Страхотен резултат !

                          П.П. Колеги, човека цялата Лада разпиля и сглоби(и то отлично), мислите ли, че няма достатъчно познания и акъл да си оправи карба Освен това така от разстояние не знам как го правите...аз докато не човръкна и проверя нещо, не мога да давам акъл...
                          Ако е описал проблема разбираемо, въз основа на опит /пък то ще си покаже/, ако не - хвърляме боб
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #43
                            От: Лада 1600

                            Първоначално публикуван от Caxo Преглед на мнение
                            Браво ! Страхотен резултат !

                            П.П. Колеги, човека цялата Лада разпиля и сглоби(и то отлично), мислите ли, че няма достатъчно познания и акъл да си оправи карба Освен това така от разстояние не знам как го правите...аз докато не човръкна и проверя нещо, не мога да давам акъл...


                            Фриско, някъде в Пловдив сменят карета и балансират след това кардана.Ако е интересува, кажи да разпитам малко по-подробно къде се намира. Върти ми се цена около 30лв ...
                            1. ...,,Карба" няма много общо с разглобяването и сглобяването
                            2. карета със смяна и баланс, висящ лагер и кво ли не още за 30 лв.- те още една причина да се появяват теми като ,,... що НИВА-ТА е боклук... "
                            3. колегата очевидно си е мераклия, успех още един път
                            Последно редактирано от veskov; 28-05-14, 12:57.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #44
                              От: Лада 1600

                              Колко много хубави коментари, благодаря.
                              Радва ме че всички са готови да помогнат със съвет.И благодаря за високите оценки за автомобила.

                              Засега съм решил да започна търсенето на проблема с непаленето от нивото в камерата.Както споменах, поплавъка е настроен с калибър който е специално за тази цел, но не съм направил насрещна проверка с нивото спрямо наклонената стеничка в камерата (популярен метод за проверка).Има вероятност иглата да не уплътнява добре.
                              Що се отнася до кардана, там нещата са малко по прости, в смисъл че след като смених каретата е възможно да съм обърнал дългата му част наопаки.Просто трябва да я завъртя и да видя какво ще се получи.Вината си е моя, белязах го, но при сглобяването се оказа, че белезите от двете страни съм ги сложил така че да съвпадат и при двете положения.Не исках да удрям силно със секачи и центри, за да не подбия нещо и само го драснах с един остър шабър... сложил съм по две чертички и от двете страни, а трябваше да са две от едната и три от другата.Установих издънката чак при сглобяването.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Лада 1600

                                Привет колега, няма да повярваш колко е малък света , на Нова Година бяхме на Хисаря и едната вечер отивайки към ресторант Чинар, на същата уличка какво да видят очите ми , моята ладичка и даже моя номер не е променян , направих снимки с тела и затова са тъмни, 3 дни седеше все там и явно собственика живее също там но не можах да го открия и да си полафим, така че ако все още искаш да си я върнеш има някакви телефони на една от снимките с табелка - давам стаи под наем, та можеш да поразпиташ за собственика на ладата

                                Ето и снимките


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0149.jpg
Прегледи:1
Размер:153.5 КБ
ID:5633208


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0155.jpg
Прегледи:1
Размер:89.9 КБ
ID:5633209


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0156.jpg
Прегледи:1
Размер:153.1 КБ
ID:5633210


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0157.jpg
Прегледи:1
Размер:142.4 КБ
ID:5633211


                                Много ми стана драго да си видя старата любов , ще се радвам ако все още имаш желание да я откупиш за реставрация както беше споменал и разбира се, стига собственика да е склонен да я продава...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X