Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада 1600

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лада 1600

    На 2105 и 2107 са фабрично саморегулиращи се.Накладките нямат никаква система.Една от причините да преправя системата така е, че и сега и за вбъдеще най лесно ще се намират задни накладки за тези модели.Най общо казано, буталцето 9 е закрепено в друго буталце, което чрез една корава, законтряща се в стените на цилиндърчето, шайба 4 се придвижва в цилиндъра под силата на налягането.Реактивните пружини не са достатъчно силни за да го върнат обратно.Когато се премести напреде, вече работи само малкото бутало 9.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:proverka-detalei-zadnih-tormozov.jpg
Прегледи:1
Размер:46.1 КБ
ID:5550760

    Но както и да е, при мен все пак се оказаха саморегулиращи се.Помогнах им малко да излезнат, това намали хода на педала малко, но все още, има разлика при дръпната и пусната ръчна.
    За кормилната уредба, фиксирането на кормилната уредба с подложни шайби, го направихме-там това се прави защото кормилния прът е без карданчета и ако не е точно фиксирана кутията, пръта задира горе в бинокъла, което утежнява волана.При мен проблема е че не съм центровал точно положението на волана.За рейка не е фатално, но за кормилна кутия е, тъй като именно в средата се регулира луфта на волана-при отместване от центъра той се увеличава
    .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:clip_image002_0001.gif
Прегледи:1
Размер:6.9 КБ
ID:5550754
    Ето така е сега положението при мен.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:clip_image001_0002.gif
Прегледи:1
Размер:7.9 КБ
ID:5550755
    А ето така трябва да го направя, преди да наглася сходимоста с канапа.В сайта от който взех картинките, са показали центроване с едно просто и хитро приспособление:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:clip_image003_0000.jpg
Прегледи:1
Размер:11.0 КБ
ID:5550757
    Аз го нямам и се чудя дали да си го правя или мога да измисля начин да мина и без него.Това приспособление се ползва по сервизите и е за улеснение и бързина... а аз имам да регулирам само една кола.

    Коментар


    • #17
      От: Лада 1600

      Браво колега.Поздравления за труда и търпението.Бях решил да я пускам в Раздел "Продавам"-гаражни разпр. и с извинения към всички,че пиша/предлагам/ тук ама като прочетох темата ти реших, че може да те заинтересува ето това:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10076.JPG
Прегледи:2
Размер:457.2 КБ
ID:5558208Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10077.JPG
Прегледи:2
Размер:458.8 КБ
ID:5558209Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10078.JPG
Прегледи:2
Размер:292.8 КБ
ID:5558212 .Ако имаш интерес- ЛС или 0898705799.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #18
        От: Лада 1600

        Благодаря за предложението, но вече имам такава.

        Коментар


        • #19
          От: Лада 1600

          Аз не виждам драма при монтирането на карантиите на кормилната уредба,при положение,че няма как да сбъркаш при монтажа.При всяка сглобка,умишлено има по един ненарязан шлиц,като започнеш от хебела,червяка,кормилният прът и включително волана,влизат само във едно положение.Ако няма "доработки",центрираш волана,стендажията го блокира против превъртане,и разстоянието между двете ушенца на хебела спрямо подкалника трябва да е еднакво,остава само реглажа.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #20
            От: Лада 1600

            Само на първите жигулита волана има ненарязан шлиц.Моята няма и волана се слага както дойде.

            Коментар


            • #21
              От: Лада 1600

              Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
              Благодаря за предложението, но вече имам такава.
              Благодаря за отговора.Ще следя темата с интерес.Успех във всички начинания.

              Коментар


              • #22
                От: Лада 1600

                Вече има какво съществено да напиша-движиме се по страната Това всъщност е второто и пътуване.Първото реших да не го отбелязвам, тъй като беше пробно, исках да установя кое се нуждае от донастройка.В общи линии зле беше диференциала-виеше.Свалих го и го регулирах.Сега вече не вие.Останалите неща още не съм ги оправил, а именно-кардана има осезаема вибрация.Тъй като съм му сменял каретата имам идея кое трябва да се промени.И второто е, че не иска да пали след кратък престой загряла.Тук вече ще трябва да помисля какво да пипна, преди да хвана да пипам.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:033272464-big.jpg
Прегледи:1
Размер:183.7 КБ
ID:5589674Натиснете снимката за да я уголемите

Име:033272466-big.jpg
Прегледи:1
Размер:174.2 КБ
ID:5589675

                Коментар


                • #23
                  От: Лада 1600

                  Това е най-хубавата и реставрирана Лада в Бг според мен , гордея се със себе си че съм карал такава руска машина

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лада 1600

                    Павка, тази още не може да се мери по комфорт с твоята.Вчера докато я карах си припомних емоциите и случките със синята.
                    Но, дано имам късмета да се справя с кардана.Много неудобно се работи без канал
                    Как съм свалял и качвал диференциала, само със стойки, аз си знам.А какво ме чака с кардана, пък не ми се мисли...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лада 1600

                      Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                      ... не иска да пали след кратък престой загряла...
                      [ATTACH=CONFIG]714497[/ATTACH]

                      Истинска "светкавица" е Ладата! Аз залагам на богата смес за не паленето, когато е загряла. Не й е "избелен" ауспуха... затова така си мисля. А може би си иска малко повече каране!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лада 1600

                        Сместа на празен ход не бързам да я уточнявам с газанализатора, тъй като ми се ще първо да поработи, да попътува малко... засега е настроена само на усет, както там се описва по литературата настройката на качество и количество.Може и да е малко възбогата, но не потресаващо.Аз по скоро се съмнявам в нивото на бензина в поплавъковата камера.Регулирах го с калибъра за тая цел, но може и да съм му се предоверил.
                        А че иска каране, иска и още как.Само като види шосето и сама си дава газ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Лада 1600

                          Непаленето на топъл мотор може да е от много неща,но от описаното до тук залагам на токовете.Предполагам,че е стандартното изпълнение със чукче,провери му луфта и погледни да не е зацапано,свещите също ако са със голям луфт трудно пали.Провери и центробежният регулатор дали не "ходи" безпредметно наляво-дясно,ако трябва смени му пружините.

                          P.S.Кюнеца няма начин да се избели със каране,липсва оловен бензин...
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Лада 1600

                            Следващия път когато откаже да запали топла и сложи един мокър парцал върху бензиновата помпа. Изчакай две минути и пробвай.
                            Не се шегувам!
                            GPS системи https://www.easytracking.bg/
                            Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                            Коментар


                            • #29
                              От: Лада 1600

                              Фриско, СТРАХОТНА Е ! Поздравления за усилията, търпението и желанието да и върнеш блясъка и вида на чисто нова, излязла от завода ! Такава реставрация - от нулата, до последното болтче, имах удоволствието да видя на няколко модела соц. коли, когато преди няколко месеца се запознах с Цветан Атанасов. Той е заклет фен и колекционер на соц.автомобилите и всички коли ги възстановява перфектно. На варненската среща на 25-ти докара две от неговите "Лади"/бяха качени на платформа/ и всички се изкефихме при вида им ! Не знам дали се познавате, но ако не, ето ти неговия профил във Фейса : https://www.facebook.com/cvetan.atan...ref=ts&fref=ts . Със сигурност ще се зарадва да се запознае с още един фен на "Лада" !
                              Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                              Коментар


                              • #30
                                От: Лада 1600

                                Респект за търпението и вложения труд! Струва си. Поздравления!
                                Животът е харизан кон според мен...

                                Теди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X