Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техника с която снимате

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техника с която снимате

    Първоначално публикуван от vladi78 Преглед на мнение
    Снимките на мишелова са с обектив Sigma 70-300 APO DG, също взета на заем.
    Аз също имам въпросната сигма,и съм много доволен от нея,като изключим че в дългия край става тъмна,си е добър обектив,не го сравнявам с 70-200 2.8 разбира се !Обаче ги ползвам и двата !Незнам защо го плюят толкова сигмата,винетирал и т.н На мен ми харесва !

    Sigma 70-300


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:o_1206816225_New_IMG_1134.jpg
Прегледи:2
Размер:190.8 КБ
ID:5445768
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:o_1208026497_Simple.jpg
Прегледи:1
Размер:157.1 КБ
ID:5445769
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:n_1214691588_New_IMG_3173as1.jpg
Прегледи:2
Размер:177.6 КБ
ID:5445771


    Canon 70-200 F 2.8 При много неблагоприятни условия без светкавица !Подобни снимки със сигмата са почти невъзможни !Обаче на светло ми харесва пак да кажа!Жена ми снима успоредно с панасоник ФЗ7 и освен няколко клипчета ,снимки няма читави !

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1113.jpg
Прегледи:1
Размер:78.5 КБ
ID:5445772Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1132.jpg
Прегледи:1
Размер:129.8 КБ
ID:5445773Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1170.jpg
Прегледи:1
Размер:91.0 КБ
ID:5445774
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Roninn; 22-01-13, 22:52.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Техника с която снимате

      За моите скромни нужди снимам с Nikon D40 с обективи 18-55 и 18-105 Nikor. Поздрави на всички.
      KIA Sorento 2.5 CRDi 2003г.

      Коментар


      • От: Техника с която снимате

        Canon EOS 1000D
        EF 50 f/1.8 II
        EF-S 18-55 f/3.5-5.6 II

        Ето и няколко кадъра, очакващи граидвна критика:





        Останалата част от творчеството ми е тук.

        Коментар


        • От: Техника с която снимате

          Canon 40D + 18 - 55 f/3.5-5.6 + Sigma UC 70-210(този е бая евтин и стар, но върши работа за макро )

          Коментар


          • От: Техника с която снимате

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Аз също имам въпросната сигма,и съм много доволен от нея,като изключим че в дългия край става тъмна,си е добър обектив,не го сравнявам с 70-200 2.8 разбира се !Обаче ги ползвам и двата !Незнам защо го плюят толкова сигмата,винетирал и т.н На мен ми харесва !

            Sigma 70-300
            Сигмата се държи доста прилично и в съотношение цена/качество може би най-много си заслужава. Естествено светлосилата му е минус, както и факта, че от 200мм нагоре изображението осезаемо омеква. Преди няколко месеца си купих друг варио обектив с подобен диапазон, а именно -smc PENTAX-DA 1:4-5.8 55-300mm ED. Това също е доста тъмен обектив, но за разлика от сигмата в дългия край е доста по-остър, а и мен лично цветовете му ми харесват повече.

            Коментар


            • От: Техника с която снимате

              Имам тамрон 18-200 при него в късия край е мазен в дългия е по добре,като цяло е доста мазен,виж за сигмата не мога да кажа че е мазен,даже бих казал че е доста добре в това отношение,обаче тъмен в края и то прекалено,това като забележка от мен за тоя обектив
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Техника с която снимате

                Аз заложих в този клас на Тамрон 70-300. И Да, има много какво да се желае за максимална бленда и стабилизация, НО при тази цена (около 10% от Никкор 70-200 2.8 ) Не виждам Никакви Кусури - прави Перфектни снимки (портрети и цветя в моят случай). Интересното че и при предишната ми система (която Откраднаха Гадовете) пак си бях купил същият обектив само че за Сони (А850) И бях Още по-доволен, защото стабилизацията си беше в тялото!
                Прикачени файлове

                Коментар


                • От: Техника с която снимате

                  В момента:

                  Canon 6D - Много съм доволен от апарата. Това ми е втория нов който купувам и много доволен от всичко, което предлага, особено снимането във High ISO.
                  Canon 20D - който последните месеци само събира прах, но да стои за резервен, то цената му повече няма къде да пада.


                  Обективи:

                  Дълго се чудих какво да купя и засега имам:

                  Canon EF 50mm F1.8 II - Много съм доволен.
                  + За цената която плащате това е съкровище.
                  + лек
                  +малък

                  - Ами за цената си, просто няма за мен минуси

                  Canon EF 70-200mm f/4L IS USM - Купих го преди няколко месеца за студиото основно. За портрети и цяло тяло.
                  Снимал съм не много с него засега. Мисля, че доста го подценявам и трябва да започна да го взимам и него на разходки насам натам.

                  - Не е много светъл (F4)
                  - Не е от най-малките (като размер)
                  - на 150-200 мм ако снимаш човек в цял ръст си трябва разстояние доста.
                  - За нощни снимки ще си трябва задължително статив.

                  + Доста е остър (sharp)
                  + IS стабилизация, която е много добра


                  Canon EF 35mm f/2 USM - Имах го доста за малко. Доволен съм

                  + ниска цена за това което получавате.
                  + лек

                  - не е от най острите ако това търсите.


                  Canon EF 85mm f/1.8 USM - И този го имах много за малко.
                  + сравнително лек
                  + сравнително къс като дължина
                  + хубаво боке
                  + за цената си която плащате е много добър избор

                  - Може би не е достатъчно остър, но това е много относително.
                  - на 1.8 Има хроматични аберации, но в Lightroom това се изчиства много лесно.


                  Sigma 35mm F1.4 DG HSM - Това ми е фаворита и с него снимам почти всичко и навсякъде в последните няколко месеца.

                  + Много много детаил и острота
                  + Много качествена снимка и пак да се повторя - много детайлно е всичко
                  + На много места казват, че е по-детайлен от Canon 35mm F/1.4 L - Не съм имал и двата за да кажа моето мнение.


                  - не е много евтин за твърд обектив
                  - Почти 700 гр. тежък
                  - Доста е дълъг, като за 35 мм
                  - Една част от обективите трябва да се калибрира спрямо фотоапарата, защото има разлики във фокуса, ако мога така да го обясня. Например моят фотоапарат поддържа Lens focus micro adjustment и открих че на стойност "-1" фокусът е най-остър с този обектив.


                  Както забелязвате, повечето обективи са ми твърди(prime, без зоом).
                  Не мога да кажа защо, но по-този начин ми харесва повече снимането.
                  Някак си ако изкочи момента не губиш време да зоом-ваш, а просто снимаш.
                  И повече мислиш преди да снимаш като нямаш зоом също така.

                  Естествено имам да се уча още много години, но колкото повече снимам, толкова повече ми харесва.



                  Поздрави,
                  Калин
                  Последно редактирано от darkrose; 17-11-13, 15:57.
                  .

                  Коментар


                  • От: Техника с която снимате

                    Я да ъпдейтна и аз темата. От два дена се завърнах там където ми е мястото и възнамерявам да минимизирам техниката само до това, което ми трябва т.е. макс. две м4/3 тела и 3 твърди обектива или един.

                    Тела:
                    Olympus OM-D E-M5
                    Olympus E-PL1

                    Обективи (по ред на използване):
                    Lumix 20/1.7
                    MZuiko 45/1.8
                    Zuiko 9-18/4-5.6
                    Zuiko 40-150/4-5.6
                    Lumix 14/2.5
                    Zuiko OM 50/1.8

                    Смятам в бъдеще или да остана само твърди 12, 20 и 45 мм или да сменя всичко за новия M.Zuiko 12-40.
                    LZ2NKM

                    Коментар


                    • От: Техника с която снимате

                      Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
                      Я да ъпдейтна и аз темата. От два дена се завърнах там където ми е мястото и възнамерявам да минимизирам техниката само до това, което ми трябва т.е. макс. две м4/3 тела и 3 твърди обектива или един.

                      Тела:
                      Olympus OM-D E-M5
                      Olympus E-PL1

                      Обективи (по ред на използване):
                      Lumix 20/1.7
                      MZuiko 45/1.8
                      Zuiko 9-18/4-5.6
                      Zuiko 40-150/4-5.6
                      Lumix 14/2.5
                      Zuiko OM 50/1.8

                      Смятам в бъдеще или да остана само твърди 12, 20 и 45 мм или да сменя всичко за новия M.Zuiko 12-40.
                      Тоест залагаш на Олимпус ?
                      Много последователна фирма - ще знаеш. И държи на клиентите си.
                      Това ъпдейт на софтуера, това отворен код - няма грешка.
                      Добре е , че във всеки момент, можеш да минеш на Пана...
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • От: Техника с която снимате

                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        Тоест залагаш на Олимпус ?
                        Залагането е в хазарта. При мен е прагматично - просто най-добрия инструмент за мен го предлага Олимпус. Ако утре канон измислят същия инструмент - защо не...
                        LZ2NKM

                        Коментар


                        • От: Техника с която снимате

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          Тоест залагаш на Олимпус ?
                          Много последователна фирма - ще знаеш. И държи на клиентите си.
                          До колкото в момента снимам с чисто нов апарат и обективи произведени в зората на 4/3 системата (която Олимпус изнесе на плещите си, за разлика от истински сериозните фирми като Лайка които настригаха клиентите си с панасоници с лайка етикет на четворна цена и ги оставиха да се плацикат в тръстиката) - мирише ми че държи не само на своите клиенти, но и на заблудените които са кихнали преди години дебели хилядарки за 4/3 Паналайка обективи които в момента могат да ползват без проблем.

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          ...
                          Това ъпдейт на софтуера, това отворен код - няма грешка...
                          Тук съм озадачен... Софтуера им се ъпдейтва без проблем, а отворения код не знаех че е условие sine qua non при покупката на фотоапарат. Но аз съм извратеняк, ползвам апаратите за снимане а не за програмиране

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          Добре е , че във всеки момент, можеш да минеш на Пана....
                          Това им е хубавото на отворените системи Както е било хубаво за тия които са кихнали половината бюджет на Бурунди преди години за да си вземат L1-ца примерно с 14-50мм и 14-150мм и са могли после да ги ползват до ден днешен на олимпуси когато Панасоник/Лайка са ги оставили да духат супата, така някой ден ако не им харесва повече Олимпус могат да отскочат при панасоник.

                          Или като мен, да ползват и двете марки без да ги чувстват като лични длъжници.

                          А на Damon - честито
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Техника с която снимате

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            До колкото в момента снимам с чисто нов апарат и обективи произведени в зората на 4/3 системата (която Олимпус изнесе на плещите си, за разлика от истински сериозните фирми като Лайка които настригаха клиентите си с панасоници с лайка етикет на четворна цена и ги оставиха да се плацикат в тръстиката) - мирише ми че държи не само на своите клиенти, но и на заблудените които са кихнали преди години дебели хилядарки за 4/3 Паналайка обективи които в момента могат да ползват без проблем.



                            Тук съм озадачен... Софтуера им се ъпдейтва без проблем, а отворения код не знаех че е условие sine qua non при покупката на фотоапарат. Но аз съм извратеняк, ползвам апаратите за снимане а не за програмиране



                            Това им е хубавото на отворените системи Както е било хубаво за тия които са кихнали половината бюджет на Бурунди преди години за да си вземат L1-ца примерно с 14-50мм и 14-150мм и са могли после да ги ползват до ден днешен на олимпуси когато Панасоник/Лайка са ги оставили да духат супата, така някой ден ако не им харесва повече Олимпус могат да отскочат при панасоник.

                            Или като мен, да ползват и двете марки без да ги чувстват като лични длъжници.

                            А на Damon - честито
                            Ти не ползваше ли някакъв Мастит Канон?

                            Коментар


                            • От: Техника с която снимате

                              А, тц. Направих му задълбочено сравнение с тогавашния ми олимпус и замина. С парите си купих още една торба олимпуси
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Техника с която снимате

                                Гоблин, дай едно виждане за Фуджи С5 Про, моля! Търкаля се едно за продажба на няма и 500 кадъра. Харесват си ми цветовете на Фуджи и това си е!
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X