Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въздушен "снайпер"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Въздушен "снайпер"

    Благодаря за отговора. Бюджета е колкото струва пушката плюс още толкова, като това "още толкова" включва цената на оптика, монтаж, стопери и ГП. Калибъра го изясних за себе си, 5.5 ще бъде. Целта на пушката е да се стреля по хартиени мишени на някоя полянка. Идеята на оптика с голям диаметър на обектива и съответно корекция на паралакса е, че просто така ми харесва и с паралакса мога да си "играя" повечко и направя стрелбата не толкова "скучна" ( не че има скучна стрелба де). Хайде компромис за оптиката мога да направя да е варио, въпроса е с ГП да не я потрожи. Това ми бе идеята за оптика без променливо увеличение, да не вземе да замине на втория изстрел. Още веднъж благодаря за изчерпателния отговор. Регнах се в въздушния форум, ама за сега ме е срам да питам и само чета
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • #47
      От: Въздушен "снайпер"

      Доста интересна тема. Обмислям да си закупя ПЦП бюджета е като за Хътсан. Модела вероятно АТ 44-10. Има ли колеги които да са запознати с това животно, необходимите му тунинги и преработки зада може от животно да стане прилична пушка. Спрял съм се на калибър 5,5. Приемам всякакви упреци и съвети.
      Също приемам и оферти за такова употребявано пуцало, или идей от къде да намеря.

      Коментар


      • #48
        От: Въздушен "снайпер"

        Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
        Регнах се в въздушния форум, ама за сега ме е срам да питам и само чета

        Четене му е майката.Повечето от въпросите ви си имат отговори там.Като във всеки форум си има глупости и простотии, но има и мнения(повечето), които са стойностни , могат да ви насочат правилно и да ви предпазят от погрешен избор.
        И понеже сега прочетох темата, има нещо , което ме впечатли, а именно пост № 9 на първа страница.От цената на пушката разбирам, че става въпрос за пружинна пневматика.Бих желал да видя стрелеца, способен да вкара "колкото си искам" изстрела на 35 метра в кръг с 1 см. диаметър с Хатсан, за да му стисна ръката."колкото си искам" се надявам да не е по-малко от 10 !Ще се радвам да постреляме заедно!
        Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
        Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

        Коментар


        • #49
          От: Въздушен "снайпер"

          Първоначално публикуван от rivan Преглед на мнение
          Бих желал да видя стрелеца, способен да вкара "колкото си искам" изстрела на 35 метра в кръг с 1 см. диаметър с Хатсан, за да му стисна ръката."колкото си искам" се надявам да не е по-малко от 10 !Ще се радвам да постреляме заедно!
          Мислих още след този 9-ти пост да кажа, че първото място на колегата ще му е запазено на всички бенч рест турнири у нас, пък и по света!!! На последния такъв турнир във Варна на 01.12.2013 се стреляше по изключение на 25 метра, на закрито, седнал, от маса, с предна и задна упора, с ПЦП пушки струващи 10 (десет) пъти колкото цитираната, с оптики от 1000 лв. нагоре, и то колеги от цялата страна, които са превърнали този вид стрелба от хоби в нещо много повече. Е, някои се ПРИБЛИЖИХА до подобно постижение и то в калибър 0.177. Зачетните изстрели бяха 2x25, камо ли "колкото си искам". Мисля, че всички биха стиснали ръката на такъв снайперист. То даже и снайперист е меко казано - с цитираните пушка и оптика.
          И аз много бих се радвал да видя такова постижение от колегата с пружинен Хатсан на 35 метра, пък било и не "колкото си искам", а най-обикновена стандартна група от 5 (пет) изстрела в 1см. и да му стисна ръката с уважение....То и ще ме е срам да стреляме заедно. Аз вкарвам 5 изтрела в 1.7 см. на 47 метра на закрито , 5.5 мм., от упора НЕ ВИНАГИ.
          Последно редактирано от venciru; 12-12-13, 13:52.
          Венцислав Петров
          Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
          Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
          0889 62 8четири 6четири

          Коментар


          • #50
            От: Въздушен "снайпер"

            За мен стрелбата с въздушна пушка не можа да стане нещо повече от хоби, може би и по финансови причини.Хубава пушка и оптика висок клас са поне 4-5000 лв. Като сложим и качествени чашки по 15-20 лв кутията, по две кутии на стрелба ми идва прекалено.
            Имам един CFX, тунингован с цев от Хайнел и с него най-добрите групи са ми колкото монета от 2 ст. на 25 метра, 5 изстрела.Но поне се интересувам от постиженията на момчетата от оръжейния форум и имам представа кой какво може.
            А иначе не е лоша идеята да се съберем някъде и да почешем мишените!
            Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
            Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

            Коментар


            • #51
              От: Въздушен "снайпер"

              Ето го моя въздушен снайпер Щаер LG 110 HP 22kal. Доста евра ми излезе,но както знаем "кеф цена няма" Имал съм пружинки от Хасани до Диани и PCP-та Еваникс,Суматра но тази няма аналог! Никакъв откат и убийствено точна!
              Прикачени файлове
              jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

              Коментар


              • #52
                От: Въздушен "снайпер"

                Е дай малко инфо де.Така много постно.Бум два реда и една снимка и край.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • #53
                  От: Въздушен "снайпер"

                  Супер! А този голям сенник комплект с оптиката ли върви?
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Въздушен "снайпер"

                    Първоначално публикуван от ПОПЕТО Преглед на мнение
                    Ето го моя въздушен снайпер Щаер LG 110 HP 22kal. Доста евра ми излезе,но както знаем "кеф цена няма" !
                    Супер! Би ли споделил откъде и за колко ако не е тайна?
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #55
                      От: Въздушен "снайпер"

                      И какви пари Щаера с оптиката,че като чуя Щаер и ми изтрьпват мартинките



                      ^^^^^Явно не сьм само аз любопитния
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #56
                        От: Въздушен "снайпер"

                        Много добре - даже отлично!
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Въздушен "снайпер"

                          Благородно завиждам. Имам само един въпрос. Това къде/ за какво го ползуваш?
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Въздушен "снайпер"

                            Мойта флоберка я ползвам за подравняване на клечки за зьби на едни такива дистанции и за определяне кой черпи като загуби баса,че и брата е с такава.

                            Това като го гледам става за сьщата работа ако да изглежда като космически кораб,а не тактическа плякалка
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #59
                              От: Въздушен "снайпер"

                              Теб не та питам. Ти си ми ясен.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Въздушен "снайпер"

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Теб не та питам. Ти си ми ясен.
                                Хахахаха е за какво друго може да му е тая въздухарка освен да си лекува нервите,да си тренира пръста,да бие мишки на вилата или да печели басове на кило мръвка?Само сега като каже цената и ще 'льцна ма кеф цена няма.

                                И другия въпрос - оптиката каква е?
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X