Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разпалвачка за дървени въглища

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разпалвачка за дървени въглища

    Затрих си галерията някакси.
    0885600006 - Чичо Коце

    Коментар


    • От: Разпалвачка за дървени въглища

      И понеже тук става въпрос за разпалване на въглища, предполагам, че всеки се е опитвал да разпали въглища с духане, махане с вестник, списание и т.н.
      Преди години си бях купил готови пластмасови ветрила за целта. Наистина бяха ефективни но с времето пластмасата остаря, напука се и се скапа. Това ме накара да се замисля, какво мога да използвам за целта. С какво мога да вея на въглищата да се разпалят но да не се чупи.
      Измислих го детски плавници
      От "Продавалника" (olx) си поръчах чифт стари, употребявани детски плавници (номер 27-30) на цена от 3 лева материала е някаква смесица м/у пластмаса и гума. Сега имам две веялки за разпалване на въглища за по 1,5 лева, много са надеждни и скоро няма да се скапят
      Много съм доволен от работата която вършат.
      Предполагам, че старите български, черни, гумени плавници дори ще са още по надеждни.
      Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

      Коментар


      • От: Разпалвачка за дървени въглища

        Аз ползвам капака на пластмасовата кутия, в която прилежно чакат кюфтетата!
        0885600006 - Чичо Коце

        Коментар


        • От: Разпалвачка за дървени въглища

          Ревлон сушоар за коса 1850 вата нов в Амазон за 13 долара,като го доближиш малко повечко до въглищата и му се топи муцуната ма пък разпалва за нула време.Това на 110 волта,имам кабел с удължител към него за запалка от кола поне мммммм / те са 3 броя общо / 30 метра и държат поне 15 ампера на 12 волта,но още ми липсва сушоар на тоя волтаж ма ще съм странна картинка на полянката и май ще си търся и аз едни плавници.Благодаря за идеята
          Разпалвачка Вебер средния размер за 14 долара,голямата събира повече от колкото ми трябва,средния размер пълен пече спокойно 2 тави паржоли и кофа зеленчуци с половин декар царевица.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Разпалвачка за дървени въглища

            е, туканка пистолет за горещ въздух е 2000 вата, и е петдесетина кинта, и не върши работата, дето я чакам от него.
            Баси американските сешоари, ватове, и волтове...
            Или трижди баси нашенските...

            А инак, съвсем прагматично ползвам за разпалване най-проста метла.

            Плавници... то и с шнорхел става - като изстискам водолаза, пак ще стане, ама що по трудния начин?

            Коментар


            • От: Разпалвачка за дървени въглища

              50-100 милилитра нафта вършат работа и без раздухване.

              Коментар


              • От: Разпалвачка за дървени въглища

                А аз мислех да пробвам с работната прахосмукачка,че и смуче и духа в зависимост къде и нахакам маркуча ма бучи за трима пък и ще вдигне много прахоляк.Разпалвачката ги разпалва идеално,сушоарчето само леко ги подържа и чак ураган не му трябва.
                И казвам Амазон защото за 10-15 кинта не си заслужава да паля колата,аз докато се замъкна до магазина и половината ще отидат на бензин,клик един Ревлон и екшън.Единствената грешка,че го взех черен пък той вече е сив,да го бях напипал сив по нямаше да си личи колко го тормозя.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Разпалвачка за дървени въглища

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1778.jpg
Прегледи:4
Размер:253.9 КБ
ID:5669821 е с това от дясно на скарата маам...наздраве
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • От: Разпалвачка за дървени въглища

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    е, туканка пистолет за горещ въздух е 2000 вата, и е петдесетина кинта, и не върши работата, дето я чакам от него...
                    С пистолет за горещ въздух от лидл за двайсе и малко лева става екстра.

                    Коментар


                    • От: Разпалвачка за дървени въглища

                      Бе моя не е от Лидл, не е от двайсе кинта, и не ме задоволява, въпреки всичко.
                      Поне в тая насока не е това устройството, дето ми трябва, и затова си направих това, дето го бях споменал в предишни постове.
                      То работи - 100 от 100. Досега не ме е предало, и предвид употребата му, е неразличимо от употребявано кауфлендско. Може би само е по-здраво.

                      Пък на Сашо, дето дразни тук със кюфтаците в работно време - следващото ...

                      ..Кафе еспресо, алатурка
                      кафе за шеф, за мижитурка. Кафе за всеки за да не задреме
                      от скука през работно време.

                      Как хубаво е, дявол да го вземе,
                      кафето през работно време ?
                      Как хубаво е, дявол да го вземе,
                      във кафенето през работно време.....

                      Кафе може да се замести с кюфте, и отново е същото.. Тодор Колев го е казал.

                      Коментар


                      • От: Разпалвачка за дървени въглища

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        50-100 милилитра нафта вършат работа и без раздухване.
                        Говорим след като сложиш кюфтаците!
                        0885600006 - Чичо Коце

                        Коментар


                        • От: Разпалвачка за дървени въглища

                          Дизелова кола - да.
                          Дизелов джип - тоже.
                          Ама дизелови кюфтаци?

                          нещо ...

                          Коментар


                          • От: Разпалвачка за дървени въглища

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            Дизелова кола - да.
                            Дизелов джип - тоже.
                            Ама дизелови кюфтаци?

                            нещо ...
                            ето затова



                            А сега вече отдолу има закачен вентилатор на 12В и става за ковашка пещ
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Разпалвачка за дървени въглища

                              Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                              Говорим след като сложиш кюфтаците!
                              Точно това имах предвид и аз, когато писах за плавниците.
                              Когато въглищата се тушират от бялата пепел по тях и искаш да вдигнеш малко температурата.
                              Иначе за самото запалване chimney starter е не заменим. Само който не го е изпробвал си мисли, че по-друг начин е по-лесно
                              Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

                              Коментар


                              • От: Разпалвачка за дървени въглища

                                Aко е зa полянa и плaжa- крaчнa помпa зa нaдувaеми дюшеци. Едни сини тaкивa, имa ги по 10лв. нaвсякъде. Дебитa е достa добър.
                                Sent from my Nokia s fenerche

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X