Резултати 1 до 12 от 12

Тема: JEEP CHEROKEE 2.5 TD LIMITED 1997 СМЯНА НА РЕМЪЦИ И РОЛКИ

Публикации
    6
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране JEEP CHEROKEE 2.5 TD LIMITED 1997 СМЯНА НА РЕМЪЦИ И РОЛКИ

Привет на всички!
    Казвам се Стефан и съм от град Русе. Наскоро си закупих Jeep Cherokee 2.5 TD Limited 1997. Не съм специалист по автомобилите и поради тази причина се обръщам към вас за съвет и съдействие. Необходимо е да сменя ремъци и ролки. Въпросът е там, че изобщо си нямам представа какви са тези ремъци и ролки, колко са на брой и откъде да ги купя. Нямам идея и към кого да се обърна в град Русе или в други близки населени места, за да ми ги смени. Нямам никаква литература на български език за притежавания от мен автомобил - ръководства за експлоатация и ремонт, инструкции, каталози и други подобни. Същото важи и за двигателя на автомобила - VM 2.5 TD. В тази връзка се обръщам към вас със следните въпроси:
    Колко са ролките и ремъците за смяна на посочения модел автомобил?
    Откъде мога да ги купя?
    Към кой майстор в град Русе или в близките населени места мога да се обърна за съдействие?
    Откъде мога да се сдобия с литература на български език за притежавания от мен автомобил и двигателя му.
    Предварително ви благодаря. Дано някой има време да ми отговори. Желая на всички приятен ден.

Място
    софия
    Публикации
    657
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране От: JEEP CHEROKEE 2.5 TD LIMITED 1997 СМЯНА НА РЕМЪЦИ И РОЛКИ

здравейте! ремъка е един, обслужващ,многопистов.двигателя не ес ангренажен ремък, а с зъбчати колела. ролките са две паразитни с капсулован лагер - добър майстор стругар може внимателно да обере оголи лагера с малко ръбче , да се избие и да се набие нов, стандартен е, намира се лесно всичкото излиза 30-50лв. третата ролка е опъваща, сменя се целият и механизъм и е цифра около 200лв. ролката с лагера е метална занитена и трудно би станала за подмяна. за съвет във вашият град се обърнете към колегата "ТКЗС-РУСЕ", той ще ви свърже с майстори на местна почва. ако ролките не свирят и не правят проблеми - не ги подменяйте. аз смених опъващата преди две години и новата изкара до преди 2-3месеца.наложи се да сложа отново старата с която всъщност нямам проблеми... ремъка е 70-80лв по спомен, първо взех от скорпиона, но се изтри и напука за година и половина. после купих от вест ауто, размера ми оцелиха на третият път, но с ремъка след това грижи не съм имал.

желая успехи с поддръжката и много безаварийни км.!
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

Място
    София
    Публикации
    7,031
    Точки (при гласуване)
    23

Ремъка трябва да е един, задвижващ периферните агрегати - т.н. пистов ремък. Ролките трябва да са 2, или 3 заедно с тая на обтегача. Смяната е елементарна и всеки сервиз би се справил. Единственанта особенност е, че резбата на болтовете е обратна. Магазини знам в София и понеже рекламата трябва да се избягва, чукни в търсачката и ще намериш. Разбираш се с тях и трябва да може да ти ги пратят с куриер. Инструкции за ремонт на Български забрави. И на Руски няма. Има в нета на Английски - трябва да си потърсиш, ако мислиш, че ще ти трябват.

Място
    София
    Публикации
    378
    Точки (при гласуване)
    6

Както са ти казали колегите в горните постове ремъка е един- обслужващ, по-важното при този двигател е, че ангренажът е със зъбни колела т.е. нещо като вечен, там не се сменява нищо.
    Ремъка и ролките ако са наред, не издават неестествени звуци, не тракат, не свирят, ремъка не е протрит, напукан, закъсан, то тогава най-добре не сменяй нищо.
    По-добре инвестирай в по-качествени масла и филтри, също така и една ревизия на охладителната система.
    Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
    Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

Място
    Банско
    Публикации
    3,468
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на АлКБ Преглед на публикациите
    ... също така и една ревизия на охладителната система...
    - най-вече + маслото естествено. Ремъка не е голяма драма и да се скъса нищо фатално, ама ако го окотиш не е никак фън. Дано да си попаднал на читав екземпляр, макар и ряко се срещат, особено ако е на човешки километри

Поздрави и безавариини

Място
    София
    Публикации
    4,774
    Точки (при гласуване)
    25

Цитат Мнение на Аndro 160 Преглед на публикациите
    ...............И на Руски няма.............
    ако не бъркам, този двигател е слаган на УАЗ 3160........... в такъв случай има инфо на руски

Място
    Банско
    Публикации
    3,468
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на IvanIvanovi Преглед на публикациите
    ако не бъркам, този двигател е слаган на УАЗ 3160........... в такъв случай има инфо на руски
    - Уаз с ВМ, само дано не е ЖЪЛТ

Сори за спама...

Място
    София
    Публикации
    7,031
    Точки (при гласуване)
    23

Цитат Мнение на IvanIvanovi Преглед на публикациите
    Ванка, как се сети и от къде го изрови, евала! Същия е, даже по добър, че няма електроника.

Публикации
    6
    Точки (при гласуване)
    0

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА СЪВЕТИТЕ И МНЕНИЯТА!

Място
    София
    Публикации
    4,774
    Точки (при гласуване)
    25

Цитат Мнение на Аndro 160 Преглед на публикациите
    Ванка, как се сети и от къде го изрови, евала! Същия е, даже по добър, че няма електроника.

ъъъъъ..... до обяд и аз не го знаех, ама като прочета че нещо го нямало на руски, винаги се чувствам длъжен да проверя и почти винаги го има

Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: JEEP CHEROKEE 2.5 TD LIMITED 1997 запалване

Колеги знае ли някой къде се намира датчика на съединителя за запалването на черокито?

Място
    София
    Публикации
    850
    Точки (при гласуване)
    6

На долния ляв педал
    Еди Рангелов : 0885 088 444
    Няма незаменими има незабравими хора !!!

Сходни теми

1. Смяна на ангренажни ремъци и ролки на 4D56
    От Паджеровод във форум MITSUBISHI
    Отговори: 23
    Последно мнение: 04-05-10, 21:13
  2. Масла ремъци ролки Hyndai Galloper
    От migga във форум HYUNDAI
    Отговори: 9
    Последно мнение: 16-03-10, 17:50
  3. СМЯНА НА МАСЛА И РЕМЪЦИ НА 4Х4?
    От marin199 във форум Автомобили 4x4
    Отговори: 6