Обява

Свий
Няма добавени обяви.

JEEP CHEROKEE 2.5 TD LIMITED 1997 СМЯНА НА РЕМЪЦИ И РОЛКИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • JEEP CHEROKEE 2.5 TD LIMITED 1997 СМЯНА НА РЕМЪЦИ И РОЛКИ

    Привет на всички!
    Казвам се Стефан и съм от град Русе. Наскоро си закупих Jeep Cherokee 2.5 TD Limited 1997. Не съм специалист по автомобилите и поради тази причина се обръщам към вас за съвет и съдействие. Необходимо е да сменя ремъци и ролки. Въпросът е там, че изобщо си нямам представа какви са тези ремъци и ролки, колко са на брой и откъде да ги купя. Нямам идея и към кого да се обърна в град Русе или в други близки населени места, за да ми ги смени. Нямам никаква литература на български език за притежавания от мен автомобил - ръководства за експлоатация и ремонт, инструкции, каталози и други подобни. Същото важи и за двигателя на автомобила - VM 2.5 TD. В тази връзка се обръщам към вас със следните въпроси:
    Колко са ролките и ремъците за смяна на посочения модел автомобил?
    Откъде мога да ги купя?
    Към кой майстор в град Русе или в близките населени места мога да се обърна за съдействие?
    Откъде мога да се сдобия с литература на български език за притежавания от мен автомобил и двигателя му.
    Предварително ви благодаря. Дано някой има време да ми отговори. Желая на всички приятен ден.

  • #2
    От: JEEP CHEROKEE 2.5 TD LIMITED 1997 СМЯНА НА РЕМЪЦИ И РОЛКИ

    здравейте! ремъка е един, обслужващ,многопистов.двигателя не ес ангренажен ремък, а с зъбчати колела. ролките са две паразитни с капсулован лагер - добър майстор стругар може внимателно да обере оголи лагера с малко ръбче , да се избие и да се набие нов, стандартен е, намира се лесно всичкото излиза 30-50лв. третата ролка е опъваща, сменя се целият и механизъм и е цифра около 200лв. ролката с лагера е метална занитена и трудно би станала за подмяна. за съвет във вашият град се обърнете към колегата "ТКЗС-РУСЕ", той ще ви свърже с майстори на местна почва. ако ролките не свирят и не правят проблеми - не ги подменяйте. аз смених опъващата преди две години и новата изкара до преди 2-3месеца.наложи се да сложа отново старата с която всъщност нямам проблеми... ремъка е 70-80лв по спомен, първо взех от скорпиона, но се изтри и напука за година и половина. после купих от вест ауто, размера ми оцелиха на третият път, но с ремъка след това грижи не съм имал.

    желая успехи с поддръжката и много безаварийни км.!
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

    Коментар


    • #3
      От: JEEP CHEROKEE 2.5 TD LIMITED 1997 СМЯНА НА РЕМЪЦИ И РОЛКИ

      Ремъка трябва да е един, задвижващ периферните агрегати - т.н. пистов ремък. Ролките трябва да са 2, или 3 заедно с тая на обтегача. Смяната е елементарна и всеки сервиз би се справил. Единственанта особенност е, че резбата на болтовете е обратна. Магазини знам в София и понеже рекламата трябва да се избягва, чукни в търсачката и ще намериш. Разбираш се с тях и трябва да може да ти ги пратят с куриер. Инструкции за ремонт на Български забрави. И на Руски няма. Има в нета на Английски - трябва да си потърсиш, ако мислиш, че ще ти трябват.

      Коментар


      • #4
        От: JEEP CHEROKEE 2.5 TD LIMITED 1997 СМЯНА НА РЕМЪЦИ И РОЛКИ

        Както са ти казали колегите в горните постове ремъка е един- обслужващ, по-важното при този двигател е, че ангренажът е със зъбни колела т.е. нещо като вечен, там не се сменява нищо.
        Ремъка и ролките ако са наред, не издават неестествени звуци, не тракат, не свирят, ремъка не е протрит, напукан, закъсан, то тогава най-добре не сменяй нищо.
        По-добре инвестирай в по-качествени масла и филтри, също така и една ревизия на охладителната система.
        Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
        Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

        Коментар


        • #5
          От: JEEP CHEROKEE 2.5 TD LIMITED 1997 СМЯНА НА РЕМЪЦИ И РОЛКИ

          Първоначално публикуван от АлКБ Преглед на мнение
          ... също така и една ревизия на охладителната система...
          - най-вече + маслото естествено. Ремъка не е голяма драма и да се скъса нищо фатално, ама ако го окотиш не е никак фън. Дано да си попаднал на читав екземпляр, макар и ряко се срещат, особено ако е на човешки километри

          Поздрави и безавариини

          Коментар


          • #6
            От: JEEP CHEROKEE 2.5 TD LIMITED 1997 СМЯНА НА РЕМЪЦИ И РОЛКИ

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            ...............И на Руски няма.............
            ако не бъркам, този двигател е слаган на УАЗ 3160........... в такъв случай има инфо на руски
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              От: JEEP CHEROKEE 2.5 TD LIMITED 1997 СМЯНА НА РЕМЪЦИ И РОЛКИ

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              ако не бъркам, този двигател е слаган на УАЗ 3160........... в такъв случай има инфо на руски
              - Уаз с ВМ, само дано не е ЖЪЛТ

              Сори за спама...

              Коментар


              • #8
                От: JEEP CHEROKEE 2.5 TD LIMITED 1997 СМЯНА НА РЕМЪЦИ И РОЛКИ

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                ако не бъркам, този двигател е слаган на УАЗ 3160........... в такъв случай има инфо на руски
                Ванка, как се сети и от къде го изрови, евала! Същия е, даже по добър, че няма електроника.

                Коментар


                • #9
                  От: JEEP CHEROKEE 2.5 TD LIMITED 1997 СМЯНА НА РЕМЪЦИ И РОЛКИ

                  БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА СЪВЕТИТЕ И МНЕНИЯТА!

                  Коментар


                  • #10
                    От: JEEP CHEROKEE 2.5 TD LIMITED 1997 СМЯНА НА РЕМЪЦИ И РОЛКИ

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    Ванка, как се сети и от къде го изрови, евала! Същия е, даже по добър, че няма електроника.

                    ъъъъъ..... до обяд и аз не го знаех, ама като прочета че нещо го нямало на руски, винаги се чувствам длъжен да проверя и почти винаги го има
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #11
                      От: JEEP CHEROKEE 2.5 TD LIMITED 1997 запалване

                      Колеги знае ли някой къде се намира датчика на съединителя за запалването на черокито?

                      Коментар


                      • #12
                        От: JEEP CHEROKEE 2.5 TD LIMITED 1997 СМЯНА НА РЕМЪЦИ И РОЛКИ

                        На долния ляв педал
                        Еди Рангелов : 0885 088 444
                        Няма незаменими има незабравими хора !!!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X