Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бързомер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бързомер

    Здр. Мисля да си подаря качествен бързомер. Ще го ползвам с карабина 30-06, за бърза стрелба на лов, предимно през деня. Предлагат ми Optix Speedaim. За мене са непознати. До сега съм работил с оптични прицели Zeiss. Моля за мнения и препоръки.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    От: Бързомер

    Панорамен или тубусен? Имах панорамен, но ходя постоянно гонач и го смених с тубусен...
    Бюджет?

    Коментар


    • #3
      От: Бързомер

      Интересна тема trapper, ще я следя с интерес, защото и аз се замислям за бързомер за карабина к. 30 06, особено след първите пропуски след стрелба по животно.

      Коментар


      • #4
        От: Бързомер

        Tова е най-доброто-ампойнт
        аз на Блазера съм с такъв и нямам забележки, направо се родих

        Коментар


        • #5
          От: Бързомер

          Кой модел е твоя, цена?
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #6
            От: Бързомер

            моят е L 9000 и струваше около 800лв, но вече излязоха много нови модели

            Коментар


            • #7
              От: Бързомер

              Много добри думи чувам за Оptix , пък и си е българско и родно . Приятел си купи такъв скоро , но още няма "клиничен" опит за да ти споделя . Верно , че аимпоинт са без конкуренция , но и ценовия им клас е друг .
              ‎По 2 литра са само млякото и сока !
              WJ 4.7

              Коментар


              • #8
                От: Бързомер

                Оптикса не е точно свободен от паралакс - а тука Ненчев (гръбнакот на армията) ревеше от военната му версия. На какво оръжие ще го монтираш? Модел имам предвид- калибъра е ясен.
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Бързомер

                  Според мен бързомерците се делят на Аймпойнт и всички останали...
                  Ако няма пара за Аймпойнт - Вортекс е аймпойнта на работническата класа...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бързомер

                    Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
                    Много добри думи чувам за Оptix , пък и си е българско и родно . Приятел си купи такъв скоро , но още няма "клиничен" опит за да ти споделя . Верно , че аимпоинт са без конкуренция , но и ценовия им клас е друг .
                    Обадих се на производителя. Нямат наличност, но щели да произведат...Хубави или не - но кой да ти каже.

                    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                    Оптикса не е точно свободен от паралакс - а тука Ненчев (гръбнакот на армията) ревеше от военната му версия. На какво оръжие ще го монтираш? Модел имам предвид- калибъра е ясен.
                    ZKK 600 или на комби 12 + 7x57r.

                    Първоначално публикуван от jose Преглед на мнение
                    Според мен бързомерците се делят на Аймпойнт и всички останали...
                    Ако няма пара за Аймпойнт - Вортекс е аймпойнта на работническата класа...
                    Не знам дали си прав и ако да - до колко. Тия дни видях оптика Цайс с вграден бързомер червена точка и се възхитих, а това рядко ми се случва. Нета е заринат с обяви за бързомери на цени 200-500 лв., а аймпоинт 9000 е 875 лв. без монтажа. Не обичам да давам излишно пари и мразя действие "изваждане". Но ако повечето спецове го препоръчвате, ще трябва да се "бръкна" ... май. Ето няколко снимки:
                    Бързомерц Бушнел Red Dot 1x28
                    Цена: 329,00 лв.
                    Тактически бързомерец Бушнел 1Х32
                    Цена: 479,00 лв.
                    Бързомерец Таско 1Х32 мм 299
                    Цена: 269,00 лв. Все хубави, но дали са подходящи за кал. 30-06, кой да ти каже?
                    Последно редактирано от trapper; 23-10-13, 20:00.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бързомер

                      30-06 не е чак толкова зверски калибър , и трите мисля че ще ти вършат работа . Аз бих взел първия . Тактическия ми се чини прекалено тежък , а таското лично аз го изключвам от схемата . Зависи на какви дистанции ще го ползваш , но аз предпочитам точката да не е повече от 3 МОА . Ако се заглеждаш по Бушнел , може да хвърлиш едно око и на BARSKA .
                      ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                      WJ 4.7

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бързомер

                        Трапер, извинявай за отклонението, но би ли споделил какво не ти харесва в оптичните прицели на Zeiss и "виновникът" кой модел е и с какви параметри...разочарованието трябва да е било голямо, щом си готов да ги смениш с бързомерец на Оптикс

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бързомер

                          От 1/4 век ползвам Цайс 4х32 с просветлени лещи на различни пушки и съм много доволен от тях. Но опт.прицели са за прецизна стрелба предимно по неподвижни или бавни цели на пределни дистанции или при намалена видимост. Но те са по-бавни от бързомера и са неудобни за стрелба при лов на гонки... Затова.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бързомер

                            О.К., разбрах и съм съгласен...с 4х е трудно на гонка, особено ако пусията е с "къса" видимост, а повечето при нас, понеже са избирани за гладкоцевно, са точно такива. Аз ползвам оптика с параметри 1-4х24 , но обикновено е на увеличение 1,5 и тогава си е като тубосен бързомерец

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бързомер

                              Аз ловувам в Троянския балкан и една година бях с 1.5-5х20, вярно че върши работа, но при нашите условия-дивеча излиза на 5-10 метра от теб и имаш 2-4 метра да му стреляш, а е малко трудно да го "вкараш в оптиката", като кучетата са го натиснали и търчи та се къса.Откакто сложих Ампойнта нямам никакви проблеми, стрелям с две отворени очи и резултатите са отлични.
                              п.п. Когато започнах да ловувам с карабина изкарах два сезона само на механични.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X