Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бързомер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Бързомер

    Това е мнение за бързомер меопта на известен оръжейник:

    "Бързомера на Меопта е не само грубоват и тежък, но има твърде необичайна конструкция. За разлика от Доктер и другите подобни , вертикалната корекция при него се извършва не с придвижване на светлинния източник, а с накланяне на отражателното стъкло около хоризонтална ос в долния преден край на бързомера. На снимката съм показал оста и винта за корекция. След настройката тази система се блокира чрез разположения вдясно винт.

    Да, но при стрелба с оръжия, генериращи по-приличен откат, поради разположението на основната маса на отражателното стъкло над оста на неговото окачване, се получава чувствителен въртящ момент, който чешките конструктори са решили, че може да бъде поет от силите на триене между корпуса на бързомера и дясната странична плоскост на рамката на отражателното стъкло. На практика винтът за регулиране по вертикала не участва в поемането на тези усилия, тъй като заради недобро фиксиране още след първите няколко изстрела заема неопределено положение. В един неочакван и разбира се, крайно неподходящ момент, страничният блокиращ винт изпуска и бързомерът губи вертикалната си настройка.
    Имах два такива случая с бързомерци, внесени от ВИП - единият продаден от самата фирма, а другият от малък столичен магазин. Бързомерците не бяха монтирани от мен, а донесени впоследствие, когато техните собственици вече бяха изтървали глиганите на живота си. Не мога да се похваля, че постигнах нещо повече от хората, които ги бяха прострелвали преди това- първият бързомер се размести още на шестия-седмия изстрел, а другият издържа цели деветнадесет! Собственикът му беше решен да изстреля поне две кутии патрони, тъй като не можеше да приеме, че фирма като Меопта може да пусне на пазара подобен продукт.
    Не знам, може би трябваше да слепя притиснатите повърхности, може би трябваше да ги усуча с клещите, но всичко това ми се видя твърде радикално, пък и не го видях в инструкцията. Както и да е, ВИП-а беше любезен да смени чешкия бързомер с Доктер. Същото направи и другия оръжейния магазин, а аз категорично приключих с този модел."

    Колкото до монтажа който си показал на долните 3 снимки.Ако не бъркам се казва maklick и предназначението му е да се поставя панорамен бързомер от типа на Доктер на швенк монтаж/EAW или Рекнагел/.Цената му е горе долу колкото на бързомера Меопта около 500 лв.
    kia sportage 2.0 128 h.p.

    Коментар


    • #47
      От: Бързомер

      Първоначално публикуван от pan4o_ Преглед на мнение
      Това е мнение за бързомер меопта на известен оръжейник:

      "Бързомера на Меопта е не само грубоват и тежък, но има твърде необичайна конструкция. За разлика от Доктер и другите подобни , вертикалната корекция при него се извършва не с придвижване на светлинния източник, а с накланяне на отражателното стъкло около хоризонтална ос в долния преден край на бързомера. На снимката съм показал оста и винта за корекция. След настройката тази система се блокира чрез разположения вдясно винт.

      Да, но при стрелба с оръжия, генериращи по-приличен откат, поради разположението на основната маса на отражателното стъкло над оста на неговото окачване, се получава чувствителен въртящ момент, който чешките конструктори са решили, че може да бъде поет от силите на триене между корпуса на бързомера и дясната странична плоскост на рамката на отражателното стъкло. На практика винтът за регулиране по вертикала не участва в поемането на тези усилия, тъй като заради недобро фиксиране още след първите няколко изстрела заема неопределено положение. В един неочакван и разбира се, крайно неподходящ момент, страничният блокиращ винт изпуска и бързомерът губи вертикалната си настройка.
      Имах два такива случая с бързомерци, внесени от ВИП - единият продаден от самата фирма, а другият от малък столичен магазин. Бързомерците не бяха монтирани от мен, а донесени впоследствие, когато техните собственици вече бяха изтървали глиганите на живота си. Не мога да се похваля, че постигнах нещо повече от хората, които ги бяха прострелвали преди това- първият бързомер се размести още на шестия-седмия изстрел, а другият издържа цели деветнадесет! Собственикът му беше решен да изстреля поне две кутии патрони, тъй като не можеше да приеме, че фирма като Меопта може да пусне на пазара подобен продукт.
      Не знам, може би трябваше да слепя притиснатите повърхности, може би трябваше да ги усуча с клещите, но всичко това ми се видя твърде радикално, пък и не го видях в инструкцията. Както и да е, ВИП-а беше любезен да смени чешкия бързомер с Доктер. Същото направи и другия оръжейния магазин, а аз категорично приключих с този модел."

      Колкото до монтажа който си показал на долните 3 снимки.Ако не бъркам се казва maklick и предназначението му е да се поставя панорамен бързомер от типа на Доктер на швенк монтаж/EAW или Рекнагел/.Цената му е горе долу колкото на бързомера Меопта около 500 лв.
      Точно на бачо ти Стоян (Шамана) мненията не са особено как да кажа "безпристрастни" в определен процент от случаите. Той си има неговите вкусове. Но пък него ако питаш- Аймпойнт и само Аймпойнт. Меопта съм ползвал като резервен мерник на бойно оръжие и съм доволен. Иначе да - определено Доктер е по- добрата схема, но определено и по- скъпата. Един цитат на Васко (един от производителите на монтажи у нас от същия форум:
      Здравей колега,
      Не ти отговарят имащите , а само знаещите. Аз съм монтирал и стрелял с много такива бързомери и с най-различни оръжия и калибри, защото хем ги продавам като представител на МЕОПТА за Б-я, хем произвеждам монтажи за тях. Бързомерите са добри, надеждни, държат на големи калибри, с херметизирано ел.захранване. "Стоят" близо до DOCTER II Plus. По-тежки са (Docter-20g., Meosight-56g без монтажно устройство)и по-голямогабаритни са, но са добри. Батериите(2бр) не издържат включени, както при Docter-a, цяла година. Много бързо свършват ако забравиш вкл. бързомера. Няма да изкарат и 1 седмица. Но вършат чудесна работа.
      А иначе - ако парата не е проблем- Доктер.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • #48
        От: Бързомер

        Ако съм разбрал правилно става въпрос за бързомер който ще се използва от гонач.За мен трябва да е тубусен.
        В такъв случай ако парата е проблем Бушнел TRS 25.
        Ако има възможности Аймпойнт.Който модел му е на сърце няма да сбърка.
        Задължително с най-малката възможна точка и качествен монтаж.
        Доктера е прекалено нежен за гонач.Лично мнение.
        kia sportage 2.0 128 h.p.

        Коментар


        • #49
          От: Бързомер

          Първоначално публикуван от pan4o_ Преглед на мнение
          Ако съм разбрал правилно става въпрос за бързомер който ще се използва от гонач.За мен трябва да е тубусен.
          В такъв случай ако парата е проблем Бушнел TRS 25.
          Ако има възможности Аймпойнт.Който модел му е на сърце няма да сбърка.
          Задължително с най-малката възможна точка и качествен монтаж.
          Доктера е прекалено нежен за гонач.Лично мнение.
          М.... не знам- ако искаме да бъдем точни на мен всичките ми бързомерци са Аймпойнт (и на Арсенала и на Фабарма и на Галила ...)
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #50
            От: Бързомер

            До сега Аimpoint 9000 SC води класацията. Във ВИП-а за него ми искат 897 лв... Там има ли отстъпки за хора от форума, или да го търся в други магазини?
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #51
              От: Бързомер

              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              До сега Аimpoint 9000 SC води класацията. Във ВИП-а за него ми искат 897 лв... Там има ли отстъпки за хора от форума, или да го търся в други магазини?
              Официално ВИП а не е ТП, ноооо е твърде вероятно да измислим нещо.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • #52
                От: Бързомер

                ОК, чакам оферта!
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #53
                  От: Бързомер

                  За лов или по-тежки условия никога не бих взел открит (панорамен) бързомерец.
                  Едно, че е с доста по-крехка конструкция, друго, че диодът, излъчващ светлината може да се закрие от кал, прах, сняг и т.н.

                  Откритите бързомерци са по-малки и леки и са подходящи за късо оръжие и за спорт.

                  ЕоТех имах дълго време, много здрав, хабеше яко батерии в изключено състояние, кръгът с точка е чудесен, макар и леко размазан, силата му на светене бе малка и на ярко слънце или сняг не се виждаше достатъчно контрастно. Малко неудобни бутони за работа.

                  Този уикенд потроших един панорамен C-More STS (Small Tactical Sight) монтиран на карабина за спорт.
                  В тази играчка няма нищо тактическо, нищо че струваше къде 500 лева...

                  Евтиното винаги излиза по-скъпо.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Бързомер

                    Така-а-а-а, днес купих Аimpoint 9000 SC, 2 МОА, монтирах го и утре ще го пробвам.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #55
                      От: Бързомер

                      ... правилният избор, утре наслука!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Бързомер

                        Аз може би зимата, около Коледа ще пробвам един зенит.Точката му е по-големшка, ама тамън като за по-кьорави.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #57
                          От: Бързомер

                          Поздравления !
                          ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                          WJ 4.7

                          Коментар


                          • #58
                            От: Бързомер

                            Честито! Сподели как е минала стрелбата и какви са твоите отзиви.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Бързомер

                              Благодаря! Бързомерът надмина очакванията ми. Едра движеща се цел се води твърде лесно, с двете очи. Следи се само целта и червената точка, и се дава необходимото предварение. Тялото на бързомера не пречи на прицелването. Най-важното е удобен приклад и оръжието да се "лепи" на стрелеца. Много по-лесно е от стрелба по подвижна цел с оптичен прицел (снайпер). Дали да го пробвам за лов на зайци и фазани?
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • #60
                                От: Бързомер

                                Гледам тук колега е споменал това: Бушнел TRS 25
                                Ясно че е китаец за тези пари. Някой ползва ли го за да даде отзиви? Гледах през него и не ми направи лошо впечатление- Е вярно не е Ампоинт но и парите са други. При мен евентуално ще е на 308W.
                                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X