Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бързомер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Бързомер

    Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
    Тук вече всеки ще ти даде различни мнения. Моите лични предпочитания са холографен с червена точка, ако има чалъм и няколко червени точки / скала. На какво оръжие ще се ползва и за какви животни? В смисъл мишената ще се движи ли?

    Ето нещо само за пример, но цената си е сериозна.

    http://www.eotech-inc.com/products/sights/xps2
    Както ти писа, като ще се плаща - да има за какво, с което съм съгласен, "не сме толкова богати, че да купуваме евтино". На въпроса ти: карабина ZKK 600, cal. Springfield 30-06 (7,62x63), и на 7х57р. Ще целя диви свини при гонки, дето тичат в най-гъстото и не падат само от гърма на пушката. Ако е възможно, ще я пробвам за лов на гъски и патици в мъгла край Дунава с гладкоцевка 12 кал. До скоро се присмивах вътрешно на новобранците (горките завалии ), но май вече ми е време да се възползвам от постиженията на науката, че от лани и аз почнах да пропускам... .
    Последно редактирано от trapper; 28-10-13, 15:27.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #32
      От: Бързомер

      За всичко има начин и то легален. Всеки един ел магазин ще ти го прати, може и някой съфорумник живеещ в САЩ. Даже Амазон го пращат до тук. Обаче идва ред на митницата като пристигне....
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #33
        От: Бързомер

        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        Както ти писа, като ще се плаща - да има за какво, с което съм съгласен, "не сме толкова богати, че да купуваме евтино". На въпроса ти: карабина ZKK 600, cal. Springfield 30-06 (7,62x63), и на 7х57р. Ще целя диви свини при гонки, дето тичат в най-гъстото и не падат само от гърма на пушката. Ако е възможно, ще я пробвам за лов на гъски и патици в мъгла край Дунава с гладкоцевка 12 кал. До скоро се присмивах вътрешно на новобранците (горките завалии ), но май вече ми е време да се възползвам от постиженията на науката, че от лани и аз почнах да пропускам... .
        А има ли достатъчно опции за монтажа на зкк?
        Последно редактирано от Самодържец; 28-10-13, 16:12.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #34
          От: Бързомер

          Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
          За всичко има начин и то легален. Всеки един ел магазин ще ти го прати, може и някой съфорумник живеещ в САЩ. Даже Амазон го пращат до тук. Обаче идва ред на митницата като пристигне....
          И защо трябва да бъде сложно като може да бъде просто.... То разбира се зависи от цената в САЩ , ама....
          http://www.guns.bg/EOTech_XPS_22-cat...edReg=&outlet=
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #35
            От: Бързомер

            Има, може да монтираш всичко, само не съм сигурен релсата какъв размер е. Пушката е супер. Много хляб има в нея и предразполага към няколко типа стрелба. Може и увеличител към бързомереца на по-късен етап да сложиш, но за целта бързомереца трябва да е съвместим с увеличител. Тук Mad Dog да каже. Да каже и какво има при тях на лице, че и на мен ми е интересно. Може и оптика....ама за оптиките ще си трая, че въпреки опита с доста сериозни пушки който имам, ме е срам да кажа за резултатите (не я мога стрелбата с оптика и това е).
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • #36
              От: Бързомер

              И защо трябва да бъде сложно като може да бъде просто....
              Ами кажи бе, що мълчиш. Дето ти най-много имаш да кажеш и предложиш по темата.
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • #37
                От: Бързомер

                Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                ...Може и оптика....ама за оптиките ще си трая, че въпреки опита с доста сериозни пушки който имам, ме е срам да кажа за резултатите (не я мога стрелбата с оптика и това е).
                Ще те опровергая със следния случай: дойдоха ни на проверка от министерството по време на санитарен (служебен) лов в едно ДЛС. След "словестната престрелка" белите якички предложиха да проверят дали това, което се говори за стрелбата ни е истина... след няколко изстрела единият от тях попита: "как сте се научили???"... на което някой му отвърна: "като изстреляш един вагон патрони и ти ще се научиш ! Така че, не се отчайвай, можеш! Като дойдеш в Сф обади ми се, ще отидем където трябва. Там има човек, който казва "нема стрелец, който е бил при мене и не се е научил". Пращам ти № на ЛС.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #38
                  От: Бързомер

                  Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                  Има, може да монтираш всичко, само не съм сигурен релсата какъв размер е. Пушката е супер. Много хляб има в нея и предразполага към няколко типа стрелба. Може и увеличител към бързомереца на по-късен етап да сложиш, но за целта бързомереца трябва да е съвместим с увеличител. Тук Mad Dog да каже. Да каже и какво има при тях на лице, че и на мен ми е интересно. Може и оптика....ама за оптиките ще си трая, че въпреки опита с доста сериозни пушки който имам, ме е срам да кажа за резултатите (не я мога стрелбата с оптика и това е).
                  Много интересна тема. Може ли повече информация за какво служи споменатия увеличител? Собственик съм на същия модел и калибър карабина, и след като пропуснах животно преди седмица на 10-метрова дистанция (не успях да го "вкарам" в оптиката), сериозно се замислям за бързомер.
                  LZ1GIB
                  TOYOTA HZJ80,
                  TOYOTA LC150

                  Коментар


                  • #39
                    От: Бързомер

                    Някои бързомерци са съвместими с увеличители (с някакво си увеличение). Самия увеличиител е пак на релса и се закрепва на същата релса заедно с бързомереца. Има вариант и на приставка за нощно виждане.

                    Ето бързомерец с увеличител:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HHS2_Open_BackLeftHresweb.JPG
Прегледи:1
Размер:31.6 КБ
ID:5530969


                    Ето с приставка за нощно виждане:


                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HHSI_FrontLeftHresweb.JPG
Прегледи:1
Размер:38.8 КБ
ID:5530970
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Бързомер

                      Да се съсредоточим на дилемата http://www.offroad-bulgaria.com/show...15#post2323415! И така: "червена точка" или "холографен"? Без приставки за увеличение и нощно виждане. Айде, че ти изтепаха без мене ... че и "кадем" няма..
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #41
                        От: Бързомер

                        Въпрос на личен избор. Мен лично холографния повече ме кефи. И с двата се стреля с две очи, и с двата можеш да "водиш" движеща мишена еднакво добре и да я гръмнеш. Може би тези, които са с формата на тубус иимат някакво предимство, че не попада пряко светлина върху стъклата, за разлика от холографния, но при кадърен холографен това не е проблем. Отиди в магазина споменат по-горе, вземи два и виж как са на силно слънце от различни ъгли.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Бързомер

                          Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                          Въпрос на личен избор. .. Отиди в магазина споменат по-горе, вземи два и виж как са на силно слънце от различни ъгли.
                          Адреса на тоя магазин не го намерих. Ако не те мързи, прати ми го.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #43
                            От: Бързомер

                            Холограф!

                            Ако имаш финансова възможност го вземи от БГ заради ГАРАНЦИЯТА! Всичко може да стане...
                            Иначе дори с митото и транспорта пак ще ти излезе по-евтино!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Бързомер

                              Хайде и моите 5 стотинки в темата.Ползвам бързомерци вече 5 години.А съм имал възможност да пробвам доста модели и видове.Панорамните са с по-добра визия и по лесно се води целта с тях,но са по-нежни не са подходящи за гонач.Водата замазва стъклото и трудно се вижда точката.По-трудни за прострелка.Тубосния е по-здрав и по непретенциозен.Стъклата са по-защитени от удари.Мога да изредя предимства и недостатъци на поне 7 8 модела но ще пиша за тези на които съм се спрял за моите оръжия.
                              За малко пари бързомера е Бушнел TRS 25. http://www.bushnell.com/all-products...ot/trs-1x-25mm Тук се продава за около 300 лв. в магазин,но имам приятел който ги внася и може да се вземе за около 220.Такъв имам на пушката с която ходя гонач,това ще му е 4 сезон.Колко пъти съм падал само аз си знам,бързомера не е мръднал от прострелката си и сантиметър.Точката е 3 моа което е приемлив вариант до 100-120 метра.Всичко друго в този ценови клас не си заслужава парите.А бързомер с увеличител е страшна глупост.Гледал съм през Вортекс закоито се спомена по-горе в темата,за около 400 500 лв мисля че беше.Самия бъзомер е дялан с теслата,но иначе е здрав.Точката му е по-голяма от това което и дават по документи/често се среща при евтините варианти/и отговаря на 4 моа най-малко.А като се сложи увеличителя толкова се свива зрителното поле и се увеличава точката,че можеш да стреляш само ако животното стои на място,а бързомера е предназначен за точно обратното нещо.
                              За повече пари Аймоинт.Модела 9000 SC е класика в жанра http://www.guns.bg/Aimpoint_9000_SC_...at0-p2020.html Продава се от доста години и все още държи цена,което говори за качествата му.Имам и такъв на другата ми карабина наистина е с класа над другите.Точка 2 моа,добро зрително поле заради по-широкия тубос,качествени лещи,покритие което не задържа водата и т.н.Пак съм го купувал внос от вън излезе ми около 750 лв.Тук са 875.
                              И последно много хора мислят за оптиката /респективно бързомера/,а забравят монтажа.Той трябва да бъде също много качествен защото евтиния монтаж може да съсипе и най-скъпата оптика.
                              На една къща ако са и слаби основите нагоре по етажите колкото и да е скъпо направена все си има опасност да се разруши.
                              Дано направиш правилния избор който да ти донесе много хубави моменти.Ако нещо друго те интересува ще се радвам да помогна доколкото мога.
                              Последно редактирано от pan4o_; 29-10-13, 11:57.
                              kia sportage 2.0 128 h.p.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Бързомер

                                Личният ми избор - подчертавам за ЛОВНА карабина би бил това:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:prod_25082_Nbry3j_large.jpg
Прегледи:1
Размер:35.0 КБ
ID:5531490
                                Причини - нормална цена, малка маса и размери-една от добрите фирми където още не плащаш за име. Има дори още по- лек и компактен- това:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:prod_14498_ZMdhtU_large.jpg
Прегледи:1
Размер:32.6 КБ
ID:5531491
                                Вариант е да ти направят дори много къса релса Пикатинни -само на местото на задната база за оптиката. И ще стане хем леко, хем сгодно. Ето такъв монтаж имам предвид:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3_23.jpg
Прегледи:1
Размер:25.9 КБ
ID:5531492
                                Последно редактирано от Mad Dog; 29-10-13, 12:09. Причина: допълнение
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X