Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Били ли сте в Гватемала

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Били ли сте в Гватемала

    За идея - такситата в старата столица са им моторизирани рикши,за 5 долара бас кой ще стигне първи до бара щяха да ни пребият тия ненормалници,бахти и кушията за 5 кинта.Ние идея нямахме,един луд му подшушнал на нашия каскадьор дето караше рикшата,че кой стигне първи пИчели 5 долара.Е нЕма толко луди за петарка.
    За 100 кинта от Гуатемала Сити с шофьор и кола,2 часа път или нещо такова,за още 2 Шеви с глава нации вътре,с 2000 на месец там си цар на бедните.

    Стреляй,с тия пари може да се пести там,храната им е леко скъпа в сравнение с Панама ма бива.Жега обаче,това няма мърдане.

    Кой град?Столицата им е половината държава.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #17
      От: Били ли сте в Гватемала

      Днес се видях с двама човека и според тях положението не е никак зле. Парите са добри, престъпността не е чак такава каквато я описват, по-цивилизовано от Белиз,Панама,Сан салвадор.
      SUBARU FORESTER 2.0XT '03
      УАЗ

      Коментар


      • #18
        От: Били ли сте в Гватемала

        Аз за това казах,че за всеки е индивидуално,зависи кьде си от кьде идваш и какво за теб р опасно.Мафията им треме по 2 шофьора на градски автобусчета на месец защото бяха с пари кеш и за да го работиш това трябва да крадеш и плащаш на мафията,като не успееш и те свиткат,за назидание на другите,някаква сума от 200 кинта на месец ми се вьрти в главата.

        Зависи много и кьде си,с тая заплата там няма да те хвьрлят в лош квартал,че и в средна хубост няма.Зависи и с кое от Панама сравняват и с кое от Гуатемала.За идея - нашата преводачка не искаше да ни говори на Английски за да не се разбере,че го знае,а пьк факта,че има и Американски паспорт сьвсем се криеше,че отвличането за откуп си е нормално там.

        С тия пари и с тоя ник у форума еле ако си сам СТРЕЛЯЙ.Престьпност има и не е малка,но то кьде е?Мен ако ме питаш на юг от мене не става,Латинска Америка не ми е в списька с потенциални страни за бизнес или семейство.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Били ли сте в Гватемала

          Е да, всички знаем,че белите страни са за предпочитане, но там предложения липсват.
          SUBARU FORESTER 2.0XT '03
          УАЗ

          Коментар


          • #20
            От: Били ли сте в Гватемала

            Има един относително обективен критерий за сравнение. Просто иди на сайта на консулската служба на Щатите и сравни страната която те интересува с държави в които ти си живял.

            Отиваш, поглеждаш първо какво пише примерно за България или за друга държава която познаваш добре, и сравняваш с това което пише за Гватемала.

            Така ще имаш поглед от трето лице над държави които познаваш, и такива които не познаваш. Зер ако американец се озове в Столипиново не се знае какво ще си помисли и какво ще напише, но и ти ще знаеш какво да мислиш за Гватемала ако цялата е едно голямо Столипиново, и също ще знаеш че ако Гватемала е като Столипиново - ти в Гватемала ще си като американец в Столипиново.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #21
              От: Били ли сте в Гватемала

              От тук и там изваждам по нещо,ако трябва превод свиркайте.

              The U.S. Department of State rates the risk/threat of violent crime in Guatemala as “critical”
              This comes to a projected total of 5,472 murders for 2013 and makes Guatemala one of the more dangerous countries in the world.

              Разходка в парка един вид.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                От: Били ли сте в Гватемала

                Когато живеех в Никарагуа, по телевизията в БГ даваха разни контри, пушки, жУнгли .. па ние си се мотаехме навсякъде, пиехме питиетата на теферич, чаветата се шматкаха из квартала по нощите като им писне да играят из двора, докат родителите им се забавляват (с тяхно знание и разрешение)- смятайте колко е било опасно.
                Но, ако си търсиш боя .. винаги ще го намериш. А испанския си учи бързо. Имат ти уважение ако знаеш повече от "Уна сервеса, пор фавор" --- и то произнесена с английски акцент.
                Пак казвам същите са като нас (за добро или за лошо) , само дето говорят на испански и са по- откъм боята.

                Уточниние .. ако кажете че едната страна не е другата. В годините след това съм установил, че в общуването с хора от района всичко е сходно и има малки различия.

                Его Венци е пускал даже и тема за някакви http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=144052
                Последно редактирано от Slick; 23-10-13, 20:55.

                Коментар


                • #23
                  От: Били ли сте в Гватемала

                  Подкрепям за Испанския,нищо сложно макар,че аз знам колко да си испрося боя някьде.
                  Подкрепям и за това кьде си.Те и в Мексико се трепят на поразия,а аз бачкам там десетина години вече без ни един проблем при положение,че и пеша се шмиткам и с коли под наем и мангизи носим по някой пьт и какво ли не.

                  Контри монтри навсякьде ги има,кой от какво се отцепил и иска да го нацепи на другия ми е все тая.Номера е да не се огологьзи човек в някой пограничен район или да си направи на великан,че ония след третата рИкия не си знаят силата,а закон в джунглата няма и никой не ги гони тия.Само дето ако ти е светла боята,не говориш езика,не внимаваш кьде се моташ,извадиш една пачка и си забравил да си сложиш евтиното Касио и скапаните цайси Латино модел............ще ти свият сьрмите на третия ьгьл даже ако си в нормален квартал.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: Били ли сте в Гватемала

                    Тая работа важи ако си транзитен, какъвто си ти. Ако се установиш там който трябва ще знае каквото трябва, ако ще с Мийоко от битака да си на китката. Няма начин.

                    Всичко си е до нагласа, стимул и адреналин. Повечето "експатс" веднъж помиришат ли такъв живот вече с лост не можеш да ги отлюспиш, ако ще да им стреляш откоси над главите сутрин обед и вечер.

                    Аз съм в другата крайност, достатъчно съм живял в циганска държава като малък та да съм ваксиниран за цял живот. В общи линии не можеш ли да тръгнеш да прекосяваш страната по диагонал по бермуди и джапанки, с кола с рязано окачване и с две парченца правоъгълна пластмаса в джоба - не ми я хвали С изключение на Русия разбира се, нея бих я прекосил и пеша но де тоз късмет.

                    Брата пък беше по-малък, явно не е запомнил лошото, и сега си кара отпуските в междуградските автобуси в Костарика с раница на гърба и усмивка на лице. Всеки със своето си.
                    Последно редактирано от Goblin; 23-10-13, 21:32.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #25
                      От: Били ли сте в Гватемала

                      Сьвсем верно

                      Аз бях с едни хора които караха по пешеходната и си оставяха колите с отворени врати пред ресторанта с работещ мотор,като излезеш от там я намираш пак там спряна,измита и сьщите врати отворени как си ги оставил,а в ресторанта меню нямаше,искаш чушки буюрек и ти прави чушки бюрек,ако им спре нета и бая зор ше видят какво е това Шопска салата.


                      Аз като цяло за страната говоря,проблеми в Пуерто Ваярта Мексико примерно да речем нямаш да се шмиткаш как си искаш.В Гуатемала ни товариха в коли с тьмни стькла и Шевито ти боботи до задната броня макар,че единия пьт бяхме само аз и брата отлюспени,не ми личи,че не сьм някой местен циганин от по-дьлгия модел.И пак


                      Като цяло не е страна в което можеш да свалиш гарда,това ми е идеята.Като взимаш 2000 долара и горница и да искаш няма как да го скриеш,това е 5-6 пьти на местния главанак.И ставаш мишена щеш или не.

                      Иначе и аз проблеми нямам да се мотам по ония местенца на сьм с 2 на ум.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: Били ли сте в Гватемала

                        Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение

                        Его Венци е пускал даже и тема за някакви http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=144052
                        Мерси. Като за "сефте" ги виждам тия снимки,баси !

                        Коментар


                        • #27
                          От: Били ли сте в Гватемала

                          Така, ходим през 3 седмици всеки зимен сезон в Санто Томас Де Кастиля.
                          Лични впечатления от мястото:
                          1.Ужасен климат поне за разглезен от климатика като мен. Морската вода е 30-32 градуса зимата. Влажно и дъждовно абе джунгла.
                          2.Имат чудесна и много евтина морска храна. Плато с морски дарове: 3 редснапера, 2 лобстера, 3 рака, скариди миди и кво ли още не е 60 долара в скъп ресторант (преяждаме двама големи+ на шофера семейството за вкъщи).
                          3.Ако си падаш по тънката част тва е твоя рай - включая непозволени от закона възрасти.
                          4.Абе има си престъпност но в нормални за района граници. Тва да ти е най малкия дерт. Примерно във Ванкувър (Най добрия град за живеене) съм попадал на по опасни места в района на ЖП гарата.
                          5.Ако предлагат добро заплащане и си сингъл що пък не!
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Били ли сте в Гватемала

                            Ако разбираш руски:


                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Били ли сте в Гватемала

                              Бил съм в Гватемала. Пред повечето бензиностанции стои човек с пушка. Пред платените паркинги, магазини... също. Пред банките стоят няколко с пушки. Прозорец на колата отваряха само когато се движим с над 30 километра в час. Гватемала Сити е един много престъпен град.
                              Аз НЕ бих отишъл.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • #30
                                От: Били ли сте в Гватемала

                                95....96 ТА из Русия беше същото па сме уцелели....



                                Седиш седиш и се чуе крррррт

                                Калашншикоф си пробва в трада
                                К мирной жизни не пригоден.
                                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X