Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Читав сервиз.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Читав сервиз.

    Здравейте,

    При последното ми пътуване извън града с нивата се появиха странни звуци / необичайни / при определени обороти и вибрации. Реших днес да огледам. Видях, че тампоните на кутията за въздушния филтър и шнорхела изобщо не са на местата си, а шнорхела се е набил в радиатора. Явно като са слагали газовата, някой го е домързяло да ги оправи и шума идват от тях, като дрънчат из коша. Поиграх си малко и ги сложих на места. Все пак реших да проверя и 4те болта на раздатката и 2та болта на предния диф. Проверявайки при леко притягане единия от болтовете на раздатката се скъса ... Та ако може да ме посъветвате къде мога да отида да оправят тоя проблем и да проверят като цяло колата за някакви други евентуални проблеми - кардани, карета, раздатка, ако има нужда, даже направо да се смажат каретата и карданите, абе някъде където да я прегледат преди зимата и да ми е мирна главата. Става дума за София. Благодаря предварително !
    Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

  • #2
    От: Читав сервиз.

    На времето и аз скъсах единя болт на раздатката . Падаше се точно под гредата на шофьорската седалка та се наложи да поразчекна малко ламарини . Разпробих го отдолу отгоре пуснах един болт и го заварих с телоподаващото . Тая операция в повечето сервизи ще ти я откажат направо това е по скоро тенекиджийска работа .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      От: Читав сервиз.

      Скоро направих такава инспекция на моята Нива. Имаше нужда - появиха се някои проблемчета, които се отстраниха. Имам един приятел полицай, дето е майстор и той ги направия тия работи, ама няма да ти е удобоно, че е до София. Друг приятел оправя своята Нива при друг полицай-майстор. Той има истински оборудван сервиз в Симеоново. Ако решиш, че ти е ОК - пиши и ще взема тел.


      П.С. Намирането на читав сервиз, където да свършат кадърно работа, си е направо божие чудо...

      Коментар


      • #4
        От: Читав сервиз.

        Именно, че ми е проблем намирането на кадърно място. Сам не се наемам да правя всичко това, защото, ако ще правя нещо трябва да съм сигурен, че ще го направя както трябва, а нищо от тия неща не съм правил, нито опит имам нито нищо и предпочитам някаква квалифицирана помощ да потърся. Благодаря за мненията, надявам се да събера още предложения и ще реша какво да правя. Района около СОфия също е възможен разбира се.
        Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

        Коментар


        • #5
          От: Читав сервиз.

          ladamosc Пиши ако може на лично за координатите на този сервиз, защото така и проучването ми не донесе други варианти, а Нивата продължава да има и необичайни звуци, та има нужда от доктор. Благодаря предварително !

          Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

          Коментар


          • #6
            От: Читав сервиз.

            Дали някой няма други предложения, че колегата се е загубил и няма как да взема координати на този сервиз в Симеоново. Писах и на колеги от раздела с търговски партньори - безуспешно. Търси се сервиз да я лекуваме тая нива =) Благодаря предварително!
            Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

            Коментар


            • #7
              От: Читав сервиз.

              Даваи я във Своге...
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #8
                От: Читав сервиз.

                Защо не отидеш в НАР-а в София? Там ще ти е прегледат от - до и ще ти кажат, кое е наред и кое трябва да се смени и т.н.
                По - принцип това може да го направиш във всеки един сервиз, но в НАР, поправят предимно само лади и са малко по на ти с нещата.

                Коментар


                • #9
                  От: Читав сервиз.

                  За сега се спрях на едно от предложенията . Благодаря на всички!
                  Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X