Обява

Свий
Няма добавени обяви.

След ядрената война

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • След ядрената война

    Уважаеми Колеги, по не особено приятни причини тези дни "пазя" стаята. И понеже военната тематика никак не ми е чужда, реших да сваля един изключителен поне за мен филм. Темата е краткия период, който остава да изживеят след атомна война жителите на заразената с радиация Земя. Главните герои са екипажът на американска подводница, която не е изстреляла своите ракети. Постепенно радиацията обхваща цялата планета и края е неизбежен. Оригиналът е от 50-те години, но има и по-нов римейк. Гледал съм отчасти и двата по ТВ, но името на филма ми се губи.
    Та, ако някой се сети за заглавието ще му бъда благодарен, като може и да изкоментираме достоверността на сюжета при проявен интерес.
    Благодаря!
    Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
    "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

  • #2
    От: След ядрената война

    http://en.wikipedia.org/wiki/On_the_...281959_film%29

    Това ли търсиш?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: След ядрената война

      Нещо като На другия бряг. Имам го някъде записан, две серии. Страхотен филм е, горещо се препоръчва!

      Коментар


      • #4
        От: След ядрената война

        Точно в десетката!
        Приемете моите благодарности!
        Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
        "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

        Коментар


        • #5
          От: След ядрената война

          Много ми напомни по описанието на Сакьо Комацу - Денят на Възраждането, по което има и филм

          Коментар


          • #6
            От: След ядрената война

            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
            Нещо като На другия бряг. Имам го някъде записан, две серии. Страхотен филм е, горещо се препоръчва!
            http://www.imdb.com/title/tt0219224/...nm_flmg_act_21
            Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
            Dacia Duster 4WD

            Коментар


            • #7
              От: След ядрената война

              Филма с Арманд Асанте е много хубав.Препоръчвам и "На другия ден", много реалистично направен.
              http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&...,d.Yms&cad=rja

              Коментар


              • #8
                От: След ядрената война

                И този филм също става за гледане, а после и за мислене.



                Коментар


                • #9
                  От: След ядрената война

                  Вижте и "Писмата на мъртвия човек" на Константин Лопушански ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: След ядрената война

                    И този британски филм също интересен.


                    Коментар


                    • #11
                      От: След ядрената война

                      А що се отнася до достоверността на подобни филми, но според мен не са много реалистични. Ако вземам предвид количество на вече произведени ядрени експлозиви в атмосфера, то поне една ядрена война вече сме преживяли. Има и една тн правило на седмици, някой помни ли го?

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X