Обява

Свий
Няма добавени обяви.

husqvarna 453 проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • husqvarna 453 проблем

    здравейте искам да споделя за проблема който имам резачката е хускварна 453 нова е при рязане хоризонтално се форсира добре но като се наклони вертикално губи мощност някой имали е такъв проблем това го прави и при пълен резервоар

  • #2
    От: husqvarna 453 проблем

    преди да отидеш в сервиз пробваѝ като почистиш въздушния филтър ако си рязал сухи червоядени дървета има голяма вероятност да се е запушил

    Коментар


    • #3
      От: husqvarna 453 проблем

      Щом е нова беж при търговеца ,така както си описал проблема ми се чини семеринг(и) на колянов вал

      Коментар


      • #4
        От: husqvarna 453 проблем

        тия от хускварна са много несериозни закарах им резачката и ми викат че и няма нищо демек на бялото викат черно после единият вика че май наистина и има нещо та със триста зора им е оставих да е видели след един час ми звънят ела да си вземеш резачката готова е питам ги какво и беше те ми казаха че не знаят и че са сменили карбуратора за по бързо че нямали време да търсят причината после ми направи демонстрация че вече не го прави проблема наистина проблема беше изчезнал но на мене ми се видя че неможе да се форсира както трябва а той ми каза че карбуратора бил нов и трябвало да поработи повече че да се разработил уж прибрах се паля и почнах да режа но резачката няма тази мощност която имаше звъня им по телефона и им обясних какво прави и те ми викат че пак трябвало да я закарам да я видели ако искам и ми обясниха че тази резачка не била много мощна и че не е била професионална със две думи некадърни идиоти само гледат да те отпратят без да си свършат работата та въпросът ми е настройка на карбуратора ли и трябва

        Коментар


        • #5
          От: husqvarna 453 проблем

          Щом не се форсира както преди може и от регулировка на карбуратора да е ,но има едно обаче, въртенето на карбуратора не е толкова лесно и безнаказано,защото при по-бедна смес оборотите са по високи,може и форсирането да се подобри много,но бедната смес е с по-висока температура на горене ,което може да доведе до непоправими щети по двигателя.На по старите машини максималните обороти се ограничават от сместа(по-богата=по ниски и обратно) на новите разработки има и ограничител на оборотите в самата бобина,но тогава качеството на сместа е много важно.

          Коментар


          • #6
            От: husqvarna 453 проблем

            сам синастроих карбуратора сегасе форсира и реже добре ноне знам сместа как е как мога да разбера дали сместа е добре

            Коментар


            • #7
              От: husqvarna 453 проблем

              ако е много бедна няма да се ирязва като хората,а ако е малко бедна ,което е по опасно ,се изрязва хубаво ,но развива много високи обороти,затова за центровка на карбуратора се ползва оборотомер

              Коментар


              • #8
                От: husqvarna 453 проблем

                благодаря ти за отговора знам че трябва обортомер но нямам такаф

                Коментар


                • #9
                  От: husqvarna 453 проблем

                  Първоначално публикуван от erolco Преглед на мнение
                  благодаря ти за отговора знам че трябва обортомер но нямам такаф
                  Е , тия в сервиза нямат ли? Вижте и оборотите, че иначе скоро ще се хвалиш с нова.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #10
                    От: husqvarna 453 проблем

                    тия отсервиза са големи идиоти казвати че резачката е добре дори и да не е казах им че не ми харесват обороти ачовека ми вика че трябвало дасе разработил карбуратора че бил нов асмисля че това са глупости ина тях неим се знимава

                    Коментар


                    • #11
                      От: husqvarna 453 проблем

                      Всички нови машини и карбуратори идват настроени да работят с по-малко от 1000-1500оборота от стандартното.Базовата центровка е завиваш докра двата винта за въздуха и горивото и след това се развиват по 1,5 оборота,след това се нагласяват до най желаните обороти.Почти винаги я дъниш на най-високите обороти,като я развъртиш сам ,затова я закарай където имат електронен оборотомер.Успех.

                      Коментар


                      • #12
                        От: husqvarna 453 проблем

                        човъркането на оборотите без уред и познания води само до набутване с финанси Хускварна е резачка с един сигмент и по високите обороти от фабрично зададените може само да я прецака както и всяка друга. Посъветвах те да почистиш въздушният филтър тъи като при запушване се променя обогатяването на сместа с кислород и от там промяна в оборотите гаснене в малки обороти и тнн. Там няма какво да се обърка освен ако го промиеш с чист бензин и не го продухаш .тогава ще се задави но престояваики тои ще изветрее и пак всичко ще е ок.Всякакви други ремонти остави на специалистите

                        Коментар


                        • #13
                          От: husqvarna 453 проблем

                          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                          Всички нови машини и карбуратори идват настроени да работят с по-малко от 1000-1500оборота от стандартното.Базовата центровка е завиваш докра двата винта за въздуха и горивото и след това се развиват по 1,5 оборота,след това се нагласяват до най желаните обороти.Почти винаги я дъниш на най-високите обороти,като я развъртиш сам ,затова я закарай където имат електронен оборотомер.Успех.
                          -------------------
                          Моите уважения колега ама резачките нямат регулировка на гориво и въздух, при тези карбуратори се регулира само горивото за празен ход и високи обороти и са отбелязани с "L" и "H" и ако на резачка от реномирана марка и отвиеш и двата жигльора по 1,5 оборота вероятността да запалиш без да ти се изпоти дзадника от дърпане е доста недобра

                          Коментар


                          • #14
                            От: husqvarna 453 проблем

                            Може даси прав ама надали,На колко Хускварни си направил основен ремонт`

                            Коментар


                            • #15
                              От: husqvarna 453 проблем

                              Интересно............. за този модел 453 не намирам нищо , все едно не съществува . Аз имам 55 -ца , ето ти и ръководство , погледни страница 30 http://www.husqvarna.com/ddoc/HUSO/H...1140327-60.pdf . Там е описано всичко за регулиране на смесите . Успех !


                              пп И страница 31

                              пп И не всичко което лети се яде
                              Последно редактирано от jimito; 27-10-13, 21:11.
                              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X