Обява

Свий
Няма добавени обяви.

husqvarna 453 проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: husqvarna 453 проблем

    Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
    най - добре ми е било - резервоар масло за 2 - 2.5 резервоара бензин.
    Да и при мене е така с маслото от магазина дето го продават наливно! С маслата (неупотребявани) останали от мотора и колата караше по 3 резервоара с бензин и следата от пръски изтъняваше чувствително. А с масло втора употреба , утаено но не прецедено пробвах само веднъж, въобще не направи следа от пръски, така че веднага го източих и почистих филтъра в резервоара преди да налея ново масло.
    Задължително пробвам дали хвърля масло преди употреба и след почистване. Задължително чистя улея на шината и дупчицата за подаване на маслото, не само след приключване на работа но и по време на работата ако се усъмня че не пръска достатъчно масло.
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #47
      От: husqvarna 453 проблем

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Червякът е задвижващият елемент. Плунжерът с фрезенк се върти. От единя отвор в цилиндърчето засмуква, а от другия изкарва маслото. Възвратно-постъпателни движения, всъщност няма.
      Това е работният вал на Хъскито.
      Всъщност има, затова и улеят не е перпендикулярен на оста.
      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • #48
        От: husqvarna 453 проблем

        Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
        Всъщност има, затова и улеят не е перпендикулярен на оста.
        Съгласих се
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #49
          От: husqvarna 453 проблем

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          Червякът е задвижващият елемент. Плунжерът с фрезенк се върти. От единя отвор в цилиндърчето засмуква, а от другия изкарва маслото. Възвратно-постъпателни движения, всъщност няма.
          Това е работният вал на Хъскито.
          Сега загрях! Благодаря! Ми да то не се иска никакво налягане да прави, просто да движи маслото! Това за да спре да работи наистина трябва да се износят зъбите или да се затлачи яко с мръсотия, като второто е малко вероятно заради филтъра в резервоара за масло.
          Между другото се сещам че веднъж моята резачка спря да маже веригата си и като огледах внимателно външно, се оказа че се беше откачило някакво маркучле водещо от резервоара за масло сигурно към помпата. Трябваше да изгоря няколко резервоара с бензин и да ми направи впечатление че маслото не свършва, като странното беше че маслото не течеше през откачения маркуч, т.е. течеше много малко и беше омаслило отдолу машинката почти колкото си се оклепва и при нормалното хвърляне на маслото през шината! Даже имам известни съмнения че не успях да го напъхам тогава добре това маркучле на местото му, щото е на много криво местенце!

          П.П. Трънки, нищо не съм загрял!!! Изглупях!
          Последно редактирано от sl.daskalov; 31-10-13, 22:17.
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #50
            От: husqvarna 453 проблем

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            Сега загрях! Благодаря! Ми да то не се иска никакво налягане да прави, просто да движи маслото! Това за да спре да работи наистина трябва да се износят зъбите или да се затлачи яко с мръсотия, като второто е малко вероятно заради филтъра в резервоара за масло.
            Между другото се сещам че веднъж моята резачка спря да маже веригата си и като огледах внимателно външно, се оказа че се беше откачило някакво маркучле водещо от резервоара за масло сигурно към помпата. Трябваше да изгоря няколко резервоара с бензин и да ми направи впечатление че маслото не свършва, като странното беше че маслото не течеше през откачения маркуч, т.е. течеше много малко и беше омаслило отдолу машинката почти колкото си се оклепва и при нормалното хвърляне на маслото през шината! Даже имам известни съмнения че не успях да го напъхам тогава добре това маркучле на местото му, щото е на много криво местенце!

            Чакай ти нали Штил имаше? При теб няма такива истории. И да налягане не прави, но трябва да ти е херметична системата, за да не засмуква отникъде въздух, че иначе масло на шина йок.
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • #51
              От: husqvarna 453 проблем

              Хм. Аз си го представям както Ники.
              Оста се върти в цилиндърчето. Има два радиални отвора в него, противоположни. Въртейки се, плунжера с фрезенка поема масло от единия отвор и го подава към другия.

              ПП: И на мен ми омаслява като оставя машината някъде, но на веригата не подава.
              Външно обаче, не се вижда нищо откачено. Утре ще източа маслото и ще видя какво точно има в резервоарчето. Къде е това филтърче за да го изчистя и дали се е откачило нещо.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #52
                От: husqvarna 453 проблем

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                Хм. Аз си го представям както Ники.
                Оста се върти в цилиндърчето. Има два радиални отвора в него, противоположни. Въртейки се, плунжера с фрезенка поема масло от единия отвор и го подава към другия.
                Абцолютно точно.
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • #53
                  От: husqvarna 453 проблем

                  Да си допиша от вчера по темата...Скрабхийп рече :Прав е Скеймейкър.Прав е.Жигльори са, с изменящо се сечение.И се отвиват по около 1(един) оборот.Да не се завиват със сила , защото кривят иглата , или подбиват леглото-после настройка няма точна.При настройката на сместта единият ще бъде отвит малко , а другият - обратно.Коректната настройка на сместта се познава по добра мощност , пъргавост и еднакво палене при студен и топъл двигател.Да се има предвид и доколко е чист въздушния филтър.
                  пп Може някой от колегите да се е объркал с жигльор с емулсионна тръбичка , но в този тип карбуратор единствено върви въздух към мембраната. Успех на всички мотористи!
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #54
                    От: husqvarna 453 проблем

                    Нещо не вдевам как върви само въздух към мембраната?нали карбуратора е пълен с бензин ,жигльорите органичават празненето на карбуратора ,когато се опразни частта под голямата диафрагма от създадения вакуум диафрагмата натиска кобиличката на иглата и се пълни наново,а малката диафрагма(в съвременните карбуратори е неправилен многочгълник) се задвижва от картерното налягане/подналягане и изпомпва(подобно на сърдечния мускул) горивото към голямата диафрагма,от тук нататък всичко се повтаря. По въпроса с помпичката на хуск 136, ами освен въртеливото движение извършва и възвратно-постъпателно движение ,което се получава от каналчето което се въжда под зъбите задвижвани от червяка ако се загледате ще видите ,че каналчето не право ,а се прави на змия,за монтажа на самото буталце служи щифтче което чете змийската крива откъдето и буталцето ходи напред-назад , а фрезованата част на въха(съгласувана е със змийския канал) играе ролята на клапан.
                    Последно редактирано от keymaker; 01-11-13, 06:15. Причина: допълване

                    Коментар


                    • #55
                      От: husqvarna 453 проблем

                      Първоначално публикуван от keymaker Преглед на мнение
                      Нещо не вдевам как върви само въздух към мембраната?нали карбуратора е пълен с бензин ,жигльорите органичават празненето на карбуратора ,когато се опразни частта под голямата диафрагма от създадения вакуум диафрагмата натиска кобиличката на иглата и се пълни наново,а малката диафрагма(в съвременните карбуратори е неправилен многочгълник) се задвижва от картерното налягане/подналягане и изпомпва(подобно на сърдечния мускул) горивото към голямата диафрагма,от тук нататък всичко се повтаря. По въпроса с помпичката на хуск 136, ами освен въртеливото движение извършва и възвратно-постъпателно движение ,което се получава от каналчето което се въжда под зъбите задвижвани от червяка ако се загледате ще видите ,че каналчето не право ,а се прави на змия,за монтажа на самото буталце служи щифтче което чете змийската крива откъдето и буталцето ходи напред-назад , а фрезованата част на въха(съгласувана е със змийския канал) играе ролята на клапан.
                      Единственият въздух , който върви в този тип карбуратор е към мембраната. А от къде се взема и как върви си го обяснил много добре. Е има и малко пушече и гориво в него , ма карай...
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #56
                        От: husqvarna 453 проблем

                        Първоначално публикуван от keymaker Преглед на мнение
                        ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
                        Колега, за протокола занимавам се с поддръжка и ремонт на малогабаритна селскостопанска техника.И това че съм обяснил нещата с такива думи е от желание да бъда разбран от хора ,които нямат особени познания в материята.А дали винтовете за регулировка са жигльори или не се огледайте в https://www.google.bg/search?q=%D0%B...w=1366&bih=673 първите две изображения са нашите.Предполагам вече няма да се излагате така.

                        А за първите две да се изложиш малко ?
                        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                        Коментар


                        • #57
                          От: husqvarna 453 проблем

                          Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                          А за първите две да се изложиш малко ?
                          нещо не понасяш някой да е прав за нещо или какво? Някои хора трудно да приемат поръженията!

                          Коментар


                          • #58
                            От: husqvarna 453 проблем

                            Първоначално публикуван от keymaker Преглед на мнение
                            нещо не понасяш някой да е прав за нещо или какво? Някои хора трудно да приемат поръженията!
                            Не ми се спори ставаш смешен. Като идеш на война тел ми
                            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                            Коментар


                            • #59
                              От: husqvarna 453 проблем

                              Аз благодаря на всички ви за напътствията.
                              Днес разглобих маслената помпа и я почистих. Беше събрало вътре толкова боклук (трева, нишки от сезал), че ми беше трудно да повярвам.В следствие на това, помпата е блокирала и червяка е износил три от зъбите на оста. Само средния е по-сериозно износен, та след подобаващо почистване, помпата си проработи.
                              Промих резервоарчето за масло с бензин и изчистих и продухах всички отворчета.
                              Сега с един резервоар бензин, ми изхаби малко повече от половин резервоар с масло.
                              Прилагам няколко снимки:


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00480.jpg
Прегледи:1
Размер:264.7 КБ
ID:5533922Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00481.jpg
Прегледи:1
Размер:148.3 КБ
ID:5533923Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00482.jpg
Прегледи:1
Размер:288.9 КБ
ID:5533924Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00483.jpg
Прегледи:1
Размер:123.9 КБ
ID:5533925Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00484.jpg
Прегледи:1
Размер:267.0 КБ
ID:5533926Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00485.jpg
Прегледи:1
Размер:146.1 КБ
ID:5533927Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00486.jpg
Прегледи:1
Размер:288.7 КБ
ID:5533928Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00487.jpg
Прегледи:1
Размер:250.2 КБ
ID:5533929
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #60
                                От: husqvarna 453 проблем

                                Извинявам се дане правя спам ама от 10 години на сам режа с всякакви машинки китайски и оргинални. От завода излизат настроени на резервоар бензин резервоар масло. Първата ми машина беше мак 5 еволюшън на половин литър бензин половин литър масло, щил 180 половин литър бенз 250 грама масло, ейнхел пак толкова, 2-3 китаеца пак толкова. Все пак маслото освем да цапа машинката как то се изразявате едновременно с това служи да смазва и охлажда веригата и шината. За Щил и Хуск препоръчват диференцялно масло. С една верига режа до 400 кубика дърва колкото по-малко е маслото толкова по бързо се изтъпява веригата и се износва шината

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X