Обява

Свий
Няма добавени обяви.

husqvarna 453 проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: husqvarna 453 проблем

    Да. На спомената горе Хускварна 136 представлява метален цилиндър и метално бутало с шлицована пластмасова ролка на него. Посредством шнек, на буталото се придава въртеливо постъпателно движение и то тласка маслото.

    Шлиците са пластмасови и най-често се изяждат от работата. Вижда се с обикновено око ако са наранени, а и се сменява лесно и евтино.
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #32
      От: husqvarna 453 проблем

      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
      Маслената помпа на резачките , бутална ли е?

      На твоят штил, маслената помпа представлява следното нещо:

      цилиндър, с ос в него, а червячното колело, само предава движение от водещото колело, към маслената помпа.

      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • #33
        От: husqvarna 453 проблем

        Разгледах и снимки на маслена помпа на Хъски 136, А какво има в цилиндъра?
        Според мен трябва да е нещо като шнек.
        Не виждам бутало в цялата история.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #34
          От: husqvarna 453 проблем

          Цилиндър и бутало. Червяк е това нещо, което предава въртеливото движение на буталото. Няма го на илюстрацията.



          Въпреки, че по някои книжки буталото, може да се нарича и по друг начин, знам ли.
          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

          Коментар


          • #35
            От: husqvarna 453 проблем

            Утре ще разглобя и ще видя.
            Благодаря на всички за напътствията.
            Най-вероятно помпата се е предала.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #36
              От: husqvarna 453 проблем

              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
              Да. На спомената горе Хускварна 136 представлява метален цилиндър и метално бутало с шлицована пластмасова ролка на него. Посредством шнек, на буталото се придава въртеливо постъпателно движение и то тласка маслото.

              Шлиците са пластмасови и най-често се изяждат от работата. Вижда се с обикновено око ако са наранени, а и се сменява лесно и евтино.
              Ся верно че аз с инженерстването приключих преди 10-ина години и от тогава усърдно затъпявам на длъжност полицай, ама термини като "метално бутало с шлицована пластмасова ролка на него" и "въртеливо постъпателно движение" на бутало..... Доколкото знам буталата извършваха възвратно постъпателни движения допреди 10 години.... а пластмасова ролка на буталото защо му е, и що е то шлицоване на пласмасова ролка на бутало!?!?
              Както и да е, не е коректно да се инатя щото лично не съм разглобявал нито щилка нито хуска, просто грубо ми бяха обяснили че маслената помпа е червячно колело играещо ролята на шнек! Пък и бутална маслена помпа нещо се разминава с разбиранията ми.... Ама тия дни ще се натреса в местния сервиз и ще си обогатя познанията!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #37
                От: husqvarna 453 проблем

                Както писах, в учебниците сигурно пише друго. Може да ме просветлиш, понеже не ми се рови, как се нарича движението на нещото "не го наричам бутало, та да не се излагам повече", което се върти в цилиндър около собствената си ос, и отделно на това извършва "възвратно постъпателни движения". Аз както можах, така го и обясних.

                Може да си спомниш инженерстването, и да ми кажеш термина и за "метално бутало с .........."

                Предварително ти благодаря.
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • #38
                  От: husqvarna 453 проблем

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Утре ще разглобя и ще видя.
                  Благодаря на всички за напътствията.
                  Най-вероятно помпата се е предала.
                  Плунжер е.На всички режещи гарнитури се предписва трансмисионно масло за смазване.Виж дали каналът на опорната шина е добре изчистен , и дали отворчето за смазване на шината не е запушено. Нормалното смазване на режещата гарнитура се проверява , като от няколко сантиметра , при подаване на газ срещу плоскост -трябва да прави маслена линия с ширината на веригата.И Маслото за смазване да свършва едновременно с горивото.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #39
                    От: husqvarna 453 проблем

                    Е, именно.
                    Ама от доста време не пръска, пък и с резервоарче масло, изкарва 10 гориво.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #40
                      От: husqvarna 453 проблем

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      Предварително се извинявам на автора за въпроса.
                      Имам Хускварна 136. Наливам масло, но веригата се маже съвсем малко, или въобще не се маже.
                      Разглобявах, почиствах, все си е така.
                      С винта за регулиране на празния ход "T", си имах работа днес, след сглобяването.
                      Другите два, не смея да пипам.
                      Машинката ми си е хоби клас, но за 6 години досега, не ме е предала. С изключение на мазането на веригата.
                      ------------
                      Прегледа ли филтърчето за маслото монтирано е на маркучето в масления резервоар доста често се задръства с финни трици попадащи случайно в резервоарчето при зареждане. Ако няма проблем с него найвероятно ще се наложи подмяна на помпата.

                      Коментар


                      • #41
                        От: husqvarna 453 проблем

                        Много му е. Моите щилки както и да ги нагласях най - добре ми е било - резервоар масло за 2 - 2.5 резервоара бензин. 1:1 става мацаница, хвърчи масло отввсякъде и навсякъде, че чак олива и по страничния капак, който притиска шината. Както и да е, с времето си научих удачното за мен количество масло. Тук за веригата, не мисля, че е чак толкова важно какво е маслото. Просто, да не е замърсено и да не е много преработено. Моите ги карам с масло от мотора 10-50, което се сменя на 4500- 5000км. Което видимо още има смазочни качества и е повече от добро(според мен) за веригата. Разбира се, първо го прецеждам, после го оставям да се утаи и го пресипвам през няколко съда, но няма никакви боклуци. Също да не е много гъсто или много редичко.
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • #42
                          От: husqvarna 453 проблем

                          Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                          Както писах, в учебниците сигурно пише друго. Може да ме просветлиш, понеже не ми се рови, как се нарича движението на нещото "не го наричам бутало, та да не се излагам повече", което се върти в цилиндър около собствената си ос, и отделно на това извършва "възвратно постъпателни движения". Аз както можах, така го и обясних.

                          Може да си спомниш инженерстването, и да ми кажеш термина и за "метално бутало с .........."

                          Предварително ти благодаря.
                          Както казах с инжинерстването приключих! Просто в случая явно се сблъскаха моето неумение да възприемам с твоето неумение да обясняваш! Затова и ще си потърся някой който да ми обясни по-разбираемо и по възможност нагледно!
                          Съжалявам ако съм те засегнал!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • #43
                            От: husqvarna 453 проблем

                            Който иска да види с какво масло ще постигне заводските данни за Хускварна 136:

                            7,0 cm3/min 10000 1/min
                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • #44
                              От: husqvarna 453 проблем

                              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                              Както казах с инжинерстването приключих! Просто в случая явно се сблъскаха моето неумение да възприемам с твоето неумение да обясняваш! Затова и ще си потърся някой който да ми обясни по-разбираемо и по възможност нагледно!
                              Съжалявам ако съм те засегнал!
                              Няма проблеми, просто не знам как да го нарека, след като и в Хускварна са си цилиндър, бутало и червяк.
                              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                              Коментар


                              • #45
                                От: husqvarna 453 проблем

                                Червякът е задвижващият елемент. Плунжерът с фрезенк се върти. От единя отвор в цилиндърчето засмуква, а от другия изкарва маслото. Възвратно-постъпателни движения, всъщност няма.
                                Това е работният вал на Хъскито.
                                Прикачени файлове
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X