Обява

Свий
Няма добавени обяви.

husqvarna 453 проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: husqvarna 453 проблем

    Първоначално публикуван от keymaker Преглед на мнение
    -------------------
    Моите уважения колега ама резачките нямат регулировка на гориво и въздух, при тези карбуратори се регулира само горивото за празен ход и високи обороти и са отбелязани с "L" и "H" и ако на резачка от реномирана марка и отвиеш и двата жигльора по 1,5 оборота вероятността да запалиш без да ти се изпоти дзадника от дърпане е доста недобра
    Колега , има един винт , обозначен с "Т" -обороти. Определя отвореното състояние на дросела при ниски обороти.При правилно настроени другите два.Вярно въздух не се регулира-само дроселът определя въздушния поток при такъв карбуратор (като даваш газ).
    пп За пръв път чувам да се разработва карбуратор.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #17
      От: husqvarna 453 проблем

      специалистите както ги наричат неим се занимава защото трябва дае правят без пари защото евъв гаранция щом става въпрос за без пари почват да си измислят такива работикато разработка на карборатор но ако си платиш започват да стават много мили и ти правят каквото поискаш няма такава държава

      Коментар


      • #18
        От: husqvarna 453 проблем

        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
        Колега , има един винт , обозначен с "Т" -обороти. Определя отвореното състояние на дросела при ниски обороти.При правилно настроени другите два.Вярно въздух не се регулира-само дроселът определя въздушния поток при такъв карбуратор (като даваш газ).
        пп За пръв път чувам да се разработва карбуратор.
        ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
        тоя винт няма особено отношение по въпроса със смесообразуването затова не съм го споменал,защото ако другите два не са в правилното положение от третия "Т" просто няма смисъл.Към колегта "erolco " ако си от софия или източния софийски регион докарай машинката ще я врътна от любов към аромата на излязлата от ауспуха двутактова смес. тел 0879 314 337 разбира се абсолютно безплатно.

        Коментар


        • #19
          От: husqvarna 453 проблем

          Първоначално публикуван от keymaker Преглед на мнение
          ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
          тоя винт няма особено отношение по въпроса със смесообразуването затова не съм го споменал,защото ако другите два не са в правилното положение от третия "Т" просто няма смисъл.Към колегта "erolco " ако си от софия или източния софийски регион докарай машинката ще я врътна от любов към аромата на излязлата от ауспуха двутактова смес. тел 0879 314 337 разбира се абсолютно безплатно.


          Колега ,като чета постовете ти и си мисля:- Така ще му я врътнеш ,че ще бяга за нова машинка . Първо казваш че няма регулировка въздух гориво , а се оказа че има , второ били два винта Х и Л ,а се оказа че са три ,има и Т ,и трето тези винтове не са жигльори ,жигльорите нямат нищо общо с северния елен ( от един виц за чукча) .Според мен по добре не пипай дето не ти е работата ,лично мнение (поне аз така правя)

          пп Ония ден загледах и служебната щилка ,и там са три винта ...........
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #20
            От: husqvarna 453 проблем

            Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
            Колега ,като чета постовете ти и си мисля:- Така ще му я врътнеш ,че ще бяга за нова машинка . Първо казваш че няма регулировка въздух гориво , а се оказа че има , второ били два винта Х и Л ,а се оказа че са три ,има и Т ,и трето тези винтове не са жигльори ,жигльорите нямат нищо общо с северния елен ( от един виц за чукча) .Според мен по добре не пипай дето не ти е работата ,лично мнение (поне аз така правя)

            пп Ония ден загледах и служебната щилка ,и там са три винта ...........
            ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
            Колега, за протокола занимавам се с поддръжка и ремонт на малогабаритна селскостопанска техника.И това че съм обяснил нещата с такива думи е от желание да бъда разбран от хора ,които нямат особени познания в материята.А дали винтовете за регулировка са жигльори или не се огледайте в https://www.google.bg/search?q=%D0%B...w=1366&bih=673 първите две изображения са нашите.Предполагам вече няма да се излагате така.

            Коментар


            • #21
              От: husqvarna 453 проблем

              Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
              Колега ,като чета постовете ти и си мисля:- Така ще му я врътнеш ,че ще бяга за нова машинка . Първо казваш че няма регулировка въздух гориво , а се оказа че има , второ били два винта Х и Л ,а се оказа че са три ,има и Т ,и трето тези винтове не са жигльори ,жигльорите нямат нищо общо с северния елен ( от един виц за чукча) .Според мен по добре не пипай дето не ти е работата ,лично мнение (поне аз така правя)

              пп Ония ден загледах и служебната щилка ,и там са три винта ...........
              Винтовете L и H са жигльори с променлива пропускливост. Винтът Т е опорен на дроселната клапа и няма каквото и да било отношение към смесообразуването.
              Keymaker e напълно прав.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #22
                От: husqvarna 453 проблем

                Предварително се извинявам на автора за въпроса.
                Имам Хускварна 136. Наливам масло, но веригата се маже съвсем малко, или въобще не се маже.
                Разглобявах, почиствах, все си е така.
                С винта за регулиране на празния ход "T", си имах работа днес, след сглобяването.
                Другите два, не смея да пипам.
                Машинката ми си е хоби клас, но за 6 години досега, не ме е предала. С изключение на мазането на веригата.
                Последно редактирано от TigerHunter; 31-10-13, 18:20.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #23
                  От: husqvarna 453 проблем

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Предварително се извинявам на автора за въпроса.
                  Имам Хускварна 136. Наливам масло, но веригата се маже съвсем малко, или въобще не се маже.
                  Разглобявах, почиствах, все си е така.
                  С винта за регулиране на празния ход "T", си имах работа днес, след сглобяването.
                  Другите два, не смея да пипам.
                  Машинката ми си е хоби клас, но за 6 години досега, не ме е предала. С изключение на мазането на веригата.
                  Пробвай с по рядко масло!
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #24
                    От: husqvarna 453 проблем

                    Ползвам М10 разредено с газ за горене.
                    Доста рядко е.
                    Колегата Бочката, ми намекна на ЛС за евентуален проблем с помпата. Трябва да проверя.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #25
                      От: husqvarna 453 проблем

                      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                      Всички нови машини и карбуратори идват настроени да работят с по-малко от 1000-1500оборота от стандартното.Базовата центровка е завиваш докра двата винта за въздуха и горивото и след това се развиват по 1,5 оборота,след това се нагласяват до най желаните обороти.Почти винаги я дъниш на най-високите обороти,като я развъртиш сам ,затова я закарай където имат електронен оборотомер.Успех.
                      Имам щилка, най-малката възможна на пазара, досега е нарязала 100-ина кубика дърва за огрев, не съм пипал нищо освен наливане на горивна смес, масло и смяна на въздушен филтър на всеки 10 кубика! Та кога казваш трябва да вдигна оборотите с 1000 - 1500, и къде е това винтче ???
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #26
                        От: husqvarna 453 проблем

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        Ползвам М10 разредено с газ за горене.
                        Доста рядко е.
                        Колегата Бочката, ми намекна на ЛС за евентуален проблем с помпата. Трябва да проверя.
                        Е помпата доколкото знам е едно червячно колелце! Или върти или не! Другото е от гъстотата на маслото. Аз имах проблеми докато ползвах каквото ми оставаше от колата и мотора (15w50, 10w40 скъпи полусинтетики разни), като почнах да си купувам от магазина за резачки, проблемите изчезнаха, пък там е някакво неизвестно, ама явно продавача си знае работата!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #27
                          От: husqvarna 453 проблем

                          Ще пробвам и с магазинско.
                          Имаме фирмен магазин и сервиз на Хускварна, ама са кожодери.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #28
                            От: husqvarna 453 проблем

                            Аз си карам резачката с АТФ (може и отработен) и мога да кажа, че маже повече от добре. Като угася двигателя, веригата се върти още доста време, което е показателно.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #29
                              От: husqvarna 453 проблем

                              На запечатеното масло за верига в бутилки, в спецификациите се мъдри САЕ30, което е и всъщност маслото М10Д. Кеф ви оригинално за 6.30 литър, кеф и наливно за 3.00лв. Разлика няма никаква.

                              Масово се ползват и всякакви вариации - хидравлични, парафинясали военни резерви, останало каквото има по най-различни бутилки. Резачката върти всичко, стига да не е прекалено гъсто, или прекалено рядко.

                              Лошо е когато се използва преработено масло - задръства се системата доста лесно от него, по-бързо стареят маркучите, и по-бързо се износва буталото на помпата. Което, пак не е толкова и лошо, и сервизи трябва хляб да ядат.
                              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                              Коментар


                              • #30
                                От: husqvarna 453 проблем

                                Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                                и по-бързо се износва буталото на помпата.
                                Маслената помпа на резачките , бутална ли е?
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X