Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова придобивка,няколко въпроса ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нова придобивка,няколко въпроса ?

    Здравейте,днес по случайност се сдобих с мотор !Обмислях такава покупка от преди но не бях достатъчно сериозен !Днес обаче без да искам се случи че вече мотора е мой дерт !Още не е при мен,ще го докара идната седмица наш съфорумец ! Та следват няколко въпроса като се има в предвид че на такъв мотор никога не съм сядал.Имам "С" категория но нямам А категория,мога ли евентуално да го регистрирам на мое има ,не че ми е важно ама да знам става ли без категорията,мотора е обслужен напълно,всичко като техническо състояние е отлично!Какво ми трябва като за начало ,каска от къде,каква ,има ли значение,мотора ще се ползва основно събота неделя за разходки по асфалт ,на работа няма да ходя с него !Не намирам нищо в нета освен по Руските сайтове.Кавазаки версис е модела 650 кубика 2008 година !Слагам примерна снимка от нета,понеже както казах още не е дошъл щото немога да го карам още....баджанака да не ми се смее !Инъче е същия модел и даже цвета е черен !

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kawasaki-versys-650-03.jpg
Прегледи:1
Размер:100.1 КБ
ID:6029207

    Какво трябва да направя като за начало,курс или първо да се науча да го карам.Евентуално ориентировъчна цена за курс в Пловдив ?
    Последно редактирано от Roninn; 19-10-13, 22:39.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

    Ами честито Без книжка..не си карал...и веднага на 600сс Трябва да изкараш курса...ама то май и след него няма да можеш да се качиш на 600сс..ако не се лъжа. За екипировката ,никакви компромиси, каска по възможност най-доброто каквото можеш да си позволиш,яке с протектори, панталон също с протектори и добри ботуши..

    И УМНАТА ЕЙЙЙ....Не е шега работа...
    Последно редактирано от green; 19-10-13, 21:44. Причина: важен пропуск
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #3
      От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

      Честито, чудесна придобивка!
      Да, можеш да го регистрираш на свое име дори и ако нямаш изобщо свидетелство за правоуправление.
      В Пловдив има магазини за екипировка, но дори и да не намериш това, което ти трябва, можеш да си поръчаш от ел. магазини в страната. Вече се намира всичко. Изкарай А категория и успех
      ______2
      Е = MZ

      Коментар


      • #4
        От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

        Мерси на Димо ,греен какво имаш в предвид ,че след А категория има някакво ограничение ли !Екипировката е важна,преди две или три години се ударих в едно дърво и го отсякох,три месеца куцах като ранен самолет,травмите отшумяха за седмица,най-болеше ужуленото ,по краката и ръцете,ужасна болка,бях по къси панталони и джапанки,уж на 200 метра до магазина !Мисля си че е редно да свикна с мотора и след това на курс да не се излагам,или бъркам !
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

          Тц, първо курса - не си прави беля за няма нищо.
          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

          Коментар


          • #6
            От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Евентуално ориентировъчна цена за курс в Пловдив ?
            450 лева струваше на сина преди месец курса.
            Караха на същия мотор- полигон и градско, с придружаваща кола.
            Ако те интересува ще ти пратя телефон.
            0+

            Коментар


            • #7
              От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

              Честито и от мен!Сам ще разбереш , че това е нов свят(доста по- хубав от четириколесния). Ограничения има май само ако си под 21г.и имаш по- малко от 2г. стаж като шофьор, ама ти май не си в тая категория. КУРС ЗАДЪЛЖИТЕЛНО(вдигнаха ги и излиза някъде към 600лв). Сам ще видиш , че ДОЙДЕ ЛИ ТИ МОТОРА И С КАТЕГОРИЯ И БЕЗ КАТЕГОРИЯ..ВСЕ ЩЕ ИСКАШ ДА ГО КАРАШ. С риск да ме нападнат сега тук...намери си някое село или извънградска вила , където да го държиш докато си изкараш курса. Някъде където ще можеш да го караш по черно (тоя мотор позволява донякъде). Ако бях аз, щях да правя нещата паралелно. Екипировката, ..ЗАДЪЛЖИТЕЛНО..(даже е добре да караш курса със собствената си екипировка). Така се чувстваш в собствената си кожа и елиминираш много неудобства:широки , неудобни, миришещи каски, големи ръкавици и т.н.Не слушай никого , че моторът е голям и силен за първи. ПЕРФЕКТЕН СИ Е . Може да ти е малко рязък, ама ако имаш в главата(в което не се съмнявам), няма проблем. И ако ще започваш курса, гледай това на което ще го караш, малко поне да се доближава до твоята машина. Успех и АКО ЗНАЕШ КАКЪВ ТАРАЛЕЖ СИ СИ ВКАРАЛ.....(в положителния смисъл на думата естествено ). Следващите мнения от тебе очаквам да са ...как искаш зимата по- бързо да свършва. Аз не искам изобщо да започва.
              ПП Относно поддръжката. Не се плаши, няма нищо сложно или по- различно от която и да е кола. Просто питай и чети по малко и си готов. УСПЕХ И ДАНО МОТОРИТЕ ТИ ВЛЯЗАТ В ГЛАВАТА ЗА ВИНАГИ!!!!(понякога са по- готини от секса..хехехе).

              Коментар


              • #8
                От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                Честита придобивка,перфектен е!Как обаче ще го караш като не е 4х4!Със здраве!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #9
                  От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                  Честито и много красиви моменти да ти носи красавеца,напълно подкрепям мнението на колегата "егерчев",вземи си екип и някакви краш протектори за мотора понеже изтървания не са изключени въпреки че са крайно нежелателни,отиди на някое усамотено местенце без да те гледа никой,нареди си камъчета да си правиш осмици и друг вид подобни маневри и ще се научиш бързо да владееш машината а между временно си прави и курса за категорията!!!
                  Когато вземеш курса и категорията понеже ще придобиеш някакво самочувствие те съветвам първите 1-2 месеца да не качваш пасажери и караш на магистрала щото тогава стават белите най вече.
                  Със здраве и много усмихнати километри
                  Kawasaki GTR 1400

                  Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                    Честито, само радост да ти носи!
                    Когато купих първия си мотор "А" категория нямах и плановете ми бяха да изкарам някога в бъдеще неопределено. Екипировката ми беше стари дънки със зашити парчета мушама за маса, от вътрешната страна на коленете и кожено яке от изкуствена кожа ошито от най-изкусния местен шивач по модел взет от случайно попаднала ми смачкана страница от некерман. Разбира се якето се наложи да го преправя собственоръчно според тогавашните ми представи за моторджийско яке, а за целта се научих да боравя с шевната машина на баба. Шлема ми беше най-истинското нещо от цялата екипировка - син, оригинален AGV намерен на някакво бунище в Англия от един приятел и продаден ми за чудовищна за онова време сума колкото беше минималната заплата. След като му махнах дунапрените и го поочуках отвътре, успях да напъхам главата си. С този шлем изпъкнах сред останалите местни мотористи като пришка на гъз! Скиорски ръкавици и кубинки завършваха екипа ми за студените месеци. А през лятото разбира се карах по къси гащи, потник , джапанки и тъмни очила. Проблема с липсата на категория го реших година по късно след като ме спряха при някаква акция на баретите с калашници и лента с шипове. Боя ми се размина по чудо ама получих най-големия акт в историята на мотоциклетизма в гр. Сандански. Две седмици по-късно изкарах категорията! Екипировка също понатрупах през годините, че почнах и да я употребявам чат пат.
                    Та с толкова много думи исках накратко да ти кажа, че ти вече имаш двете най-важни неща - мерак и мотор! Другото - полека лека, според нуждите и възможностите!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                      Когато се качих на мотора преди години, разбрах колко много съм изгубил в некаране.

                      Екипировка без компромиси!!!
                      Т5
                      Crossrunner

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                        Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                        Когато се качих на мотора преди години, разбрах колко много съм изгубил в некаране.

                        Екипировка без компромиси!!!
                        Аз бях така преди време,когато се качих за пръв път на джип!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                          Честита придобивка!

                          Със здраве да я ползваш и винаги 1 на ум, че с мотоциклета всичко /и хубаво и лошо/ може да се случи много, много бързо. Събирайте екипировка още преди да е дошъл мотоциклета. Няма гаранция, че ще те спаси, но без нея е многократно по-лошо.

                          Лично мен ме е страх да карам мотоциклет по пътната мрежа.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                            Честито, моторчето е хубаво... Даже бих казал, доста хубаво, за асфалта!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                              Честито и от мен
                              И се приготви за две падания !

                              Първото ще стане докато се научиш да го караш !
                              А второто като си помислиш, че си се научил

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X