Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова придобивка,няколко въпроса ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Давай...
    Димитър Пенев . 088 861 2486 Офиса му е в нашия блок.

    Честито за придобивката.
    Между другото, съвсем близо до вас има мото-магазин с доста богат асортимент - в 188 или 189 блок беше - на "Пеньо Пенев" е.

    Коментар


    • #32
      От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

      Вени,това някъде до сервизите и автомивката ли ?

      п.п За магазина питах.......,а полигона е май на плаца пред вас !
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #33
        От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

        бах тия роллбари - човек ако не е карал мотор ше си каже, че без тях не може

        Някъде около задната гума нямаш ли лепенка с препоръчителните налягания?

        В менюъла на мотора пише 2.25/2/5, както е писал колегата по-горе, a и на сайтовете на някои производители дават същите стойности.
        Последно редактирано от bushiDO; 28-10-13, 23:40.
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #34
          От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

          Относно веригата,аз си реших проблема като монтирах Scottoiler - машинка за автоматично мазане на веригата.Казвам ти фабричното найменование,защото така по лесно ще намериш инфо във нета.Има повече от предостатъчно.Моят лично е българско творение и е на цена доста по ниска от оригиналната.За сега съм много доволен.Избягва се цапащото и досадно за мен почистване и смазване на веригата.

          Относно пукане на гума - Доколкото виждам,гумите ти са без вътрешни.Можеш да си сложиш едно комплектче за ремонт на гуми - http://www.google.bg/imgres?imgurl=h...ed=0CDAQ9QEwAA
          примерно.Но ще трябва да си носиш и помпа.
          Другият вариант който аз съм предпочел е да си нося спрей за лепене на гуми - http://www.google.bg/imgres?imgurl=h...ed=0CEsQ9QEwBg
          честно казано не знам дали върши работа,мненията за тези спрейове са доста противоречиви,но си го нося.Не заема място пък и да пази страх на пироните и др. който могат да ти спукат гумата.
          Сега - BMW R1200RT 2006 г
          Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
          По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
          По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

          Коментар


          • #35
            От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Вени,това някъде до сервизите и автомивката ли ?

            п.п За магазина питах.......,а полигона е май на плаца пред вас !
            Точно така.

            Коментар


            • #36
              От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

              Здравей и честито!
              Както и колегите казаха по-горе, с тези гуми, забрави за излизане извън пътя. Имай предвид също, че в момента асвалта е относително студен и винаги загрявай гумите при излизане от гаража. Малко или много това ще ти помогне.
              Има една приказка в нашата компания от начинаещи мотористи и тя е. В момента в който решиш че вече си много добър на мотора, става страшно :-) иначе казано, внимавай.
              Изкарай си А категория задължително. Прави си всички граждански и прегледи задължително. Карай с екипировка задължително. Пълна екипировка. Каска, яке с протектори, отделен гръбен протектор, (дълъг), ръкавици, панталони, ботуши. Само си представи колко костици имаш на ръцете например и колко много коли със странични огледала има и ще разбереш какво имам предвид.
              Другия ми съвет е да "пробваш" възможностите на мотора догодина. Някъде към юли или дори август. В никакъв случай не го тествай сега. Дай си време да свикнеш.

              След като направиш всичко това, ще разбереш всъщност какъв кеф е мотора. До тогава все нещо ще те притеснява и натоварва.

              Та, това е от мен. Само ще спомена, че моя първи голям мотор беше Kawasaki Z1000. На края на втория сезон от покупката разбрах каква добра машина имам всъщност.

              И последно - няма моторист който да не е падал. Разликата от паданията е в екипировката!

              Коментар


              • #37
                От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131103_142913.jpg
Прегледи:1
Размер:145.5 КБ
ID:5533934

                Малко снимки от вчера !Говорих с всички лица относно курсове и никой неможа да гарантира провеждането им до месец,в смисъл ако паднело сняг изпита оставал за март,тоя вариянт да платя сега а да се явявам на изпит март не ме устройва,ако някой има конкретно предложение за А категория да свирка !
                Последно редактирано от Roninn; 04-11-13, 18:43.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #38
                  От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                  Търси на юг. Преди два дена пътувах към Благоевград и някъде около Кочериново на главния път има един паркинг вляво - кахара полигона. Може би в Благоевград е фирмата. Иначе тук и в Северна България предполагам повечето фирми вече са спрели с А категорията.
                  LZ2NKM

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                    Колега, работата май намирисва на първия възможен момент за следващата година, но до тогава как ще спиш не знам...
                    Поздрави и успех с моторчето - много е хубаво.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                      Не ме питай,гледам прогнозата още от понеделник,утре ще видя какво е времето че не ме здържа,снощи валя цяла нощ,сега вали от няколко часа,дано утре да е сухо !Откакто се качих на мотора,като видя някой с лека кола да се форсира и свири гуми на асфалт ми става смешно от разните така наречени бегачки !Немога и не искам да си представя ако бях си харесал пистарка за какво иде реч,добре че харесвам повече турърите !
                      Последно редактирано от Roninn; 15-11-13, 22:32.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #41
                        От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131116_141052.jpg
Прегледи:1
Размер:248.1 КБ
ID:5537997
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131116_141036.jpg
Прегледи:1
Размер:267.5 КБ
ID:5537998


                        И днес не пропуснах разходката !
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от Roninn; 16-11-13, 21:33.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #42
                          От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                          Днес пак покарах и много се кефя.При едно ускорение на втора му подадох повечко газ и мотора вдигна предната гума може би 1-2 педи от земята,усетих и отпуснах газта,останах учуден и даже минута две не разбирах как се получи.В какви обороти е нормално да го държа мотора,до предната събота го държах около 2000-3000 оборота но мисля че са малко ,при ускоряване се тормози до към 3500 на 4000 драпа здраво и има ряз,вчера и днес съм минал около 300 км. и умишлено го държах около 3500-4000 оборота и като цяло мотора пее,разхода днес ми даде 3.9 литра на 100 км. за четвърти път го засичам тоя разход пълен-пълен на една и съща бензиноколонка !Та колко оборота е желателно да държи в движение !
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #43
                            От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                            Това последното зависи от мотора, това колко му е приятно и колко опит има ездача.

                            Аз с моята Африка рядко вдигам над 3000 в града. Извън града повече от 120/130 което при мен с моята конфигурация на пиньони е около 4000/4500RPM.

                            Много хубав мотор имаш, купи си хубаво яке, панталони, ръкавици и ботуши задължително.

                            Аз вече 3то лято карам големия мотор и доста често съм по бронирани къси панталонки.
                            За това като свие студ , почват да ме болят колената, а съм на 27г
                            Отделно ти препоръчвам да си купиш колан за кръста ... без такъв вече не карам.
                            Хубаво е да е с голяма "лепка", казвам го от опит, щото моя се скъса на 2500км от нас и нищо , че беше 40°C пак си духаше на кръста. Решението беше първия мото магазин и -50€.

                            За ботуши и ръкавици много е писано, мой съвет е да си вземеш удобни с които можеш да ходиш , щото аз взех за мотокрос и съм като робокоп с тях
                            Хубаво е подметката да е мека, да не се окаже , че на някоя кабинка за плащане на магистралата в Италия , мотора да полегне, щото ти се е хлъзнал ботуша.
                            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                            Коментар


                            • #44
                              От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                              Колега,
                              При ниските обороти не е така "отзивчив", но е по икономичен и тих разбира се (стига да не тресе) и ще ти се налага да сваляш предавки ако искаш да ускориш бързо. Ако го караш "в обороти" ще е "отзивчив" при всяко подаване на газ, а при по-рязко навиване на ръчката може и да прехвърли тези две педи, за който пишеш по-горе.
                              И все пак когато е в обороти звука те кара да настръхваш ...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                                Здравейте,да питам кой как процедира,имаме температура на въздуха около 5 градуса, спускаме троян карнаре посока Троян,по нанадолнището реших да ползвам крачната задна спирачка като редя скорости и газ като в формула едно,обаче на една права се засилих доста,задната гума поднася при спирачка и тръгва работата на зле и така на 6-7 пъти с двете спирачки спрях на ръба.Гумите са ми нови,мишелин,мотора и спирачките в отлична кондиция,какво ме подведе, асвалта сух,пътя прав,скорост 60-80 км.Мисля студа,наклона при спускане и ползване на задната спирачка,прав ли съм?

                                п.п Днес за 480 км. през двата прохода Троян Карнаре,Габрово Шипка,Пловдив 3.8 литра на 100 км.
                                Като умишлено го държах във по високи обороти
                                Последно редактирано от Roninn; 11-01-14, 22:36.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X