Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова придобивка,няколко въпроса ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

    Мерси за пожеланията,минах през магазин и гледах каски от 20 лв. до 300 и нагоре...На въпроса каква е разликата ,пази ли по скъпата по добре,отговора беше че пазят еднакво,по скъпите били маркови....!Какви са тези протектори за мотора,универсални ли са или според модела ?Днес от 6-7 човека мотористи само един ми каза че има книжка,в магазина човека потвърди че 90% са без категория А ....застраховката е коло 100 лв. за какво ми е като нямаме категория и да стане птп и да не си виновен и да имаш застраховка си го отнесъл ти ! Да разбирам ли и че 90% са без застраховка ?
    Последно редактирано от Roninn; 21-10-13, 19:15.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

      Каската е най-важната и за щастие все още единственната задължителна част от екипировката! Тия от 20лв. хич не ги и гледай, а най-скъпите пък не дават кой знае колко спрямо цената си. Шлемовете, които аз харесвам са около 250 лв. и мери задължително, даже постой поне 15мин. с него на главата си. Пробвай дали ти е удобно откопчаване, закопчаване, вдигане на стъклото и всичко друго което се сетиш! Мери с чорап - задължително. Протекторите са индивидуални за всеки модел мотор и оригиналните струват майка си и баща си. Лошото е че и майсторите в България дето могат да ти направят протектори професионално, вече също почнаха да взимат скъпо. Най-добре става ако имаш някой приятел железар с тръбогиб под ръка.
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #18
        От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

        Честито и със здраве да я караш!
        И да се пазиш от колите, не всички признават моториста като участник в движението , особено по селата.
        По добре късно от колкото никога .
        Нула89781нула019

        Коментар


        • #19
          От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

          Аз, само да вмента ... че, моята екипировка вече надминава стойността на мотора.
          Дали помага .... ами ... някой от колегите знаят.
          На мен ми се случи преди две и половина години ... яке и гащи с протектори, ботуши .. нямах драскотина, но .... бях за повче от 6 месеца извън играта и ... парите, които платих щях да си купя поне два маторя ...
          Сега и в тоалетната ходя с ризница , наколенки и .... каквото се сетиш.

          Не че не карам. Миналия уикенд имам 1150 км. от които около 40 горски пътища.
          Тая седмица ... ше видим ...

          Книжка за да се научиш да караш ... не ти трябва.
          Научи се да си караш машинката ... някъде на по-безопасно място. После ..... е ясно.
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #20
            От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

            Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
            Когато се качих на мотора преди години, разбрах колко много съм изгубил в некаране.
            Дано знаеш, колко си прав!

            Коментар


            • #21
              От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

              Честито!! Този мотор ще продължи да те изненадва приятно години наред.

              Коментар


              • #22
                От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                Честито колега,да те закара докъдето искаш и винаги да те връща.

                Карай винаги със идеята,че тези около теб не те виждат.Ще си спестиш доста неприятни моменти и рискови ситуаций.

                Относно каските/шлемовете тук има малко инфо http://www.bikerz.bg/viewtopic.php?t=613 написано на по обикновен език.
                Все пак на мотора единственото което те пази е облеклото,така че си вземи най-доброто което можеш да си позволиш.
                И искам да ти пожелая никога да не разбереш колко пази това облекло.
                http://sharp.direct.gov.uk/ - тук има тестове на доста видове каски.
                Последно редактирано от kirilkirilow; 24-10-13, 06:49. Причина: допълнение
                Сега - BMW R1200RT 2006 г
                Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                Коментар


                • #23
                  От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                  Няма такъв кеф,подкарах го днес за има няма 10 км. на асфалт и малко кръгчета за опознаване,утре живот и здраве снимки ! Мерси на всички за подкрепата !Първи впечатления,машината ускорява много здраво особенно от 50 км. до 100 км. трябва да се държиш здраво за кормилото инъче ще го изпусна мотора...Нямам проблеми никакви с управлението тръгне ли веднъж....по трудно ми е като карам бавно и правя завои с малък радиус.....за момента скорост около 50-60 км. се чувствам отлично,предстои тренировки !
                  Последно редактирано от Roninn; 27-10-13, 00:18.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                    Ами ЧЕСТИТО ОЩЕ ВЕДНЪЖ!След тоя пост един НАСТОЯТЕЛЕН съвет от мен:ПО НАЙ-БЪРЗИЯ НАЧИН СЛАГАЙ РОЛБАРИ ИЛИ ТАПИ И СИ КУПУВАЙ ЕКИПИРОВКА.Сам ще разбереш защо!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                      Мерси,тея ролбари откъде,до колкото разбрах от няколко поста по горе това са много скъпи и конкретно за модела,тапи не ми говори нищо,ако може снимка нещо!
                      Ролбар видях на мотора на баджанака !Относно екипировката ,днес разбрах какво още ми е необходимо,ръкавици от естествена кожа не топлят изобщо....!
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2420.jpg
Прегледи:1
Размер:294.6 КБ
ID:5530634Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2413.jpg
Прегледи:2
Размер:215.8 КБ
ID:5530635Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131027_114243.jpg
Прегледи:2
Размер:325.1 КБ
ID:5530636
                      Имаше о офроуд,мотора е тежък ,на равно върви без проблем,тука обаче е много стръмно макар да не личи от снимката и е мъка за бутане !Минах 240 км. Впечатленията са отлични !
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131027_143107.jpg
Прегледи:1
Размер:302.3 КБ
ID:5530637
                      Почвам с въпросите :

                      На колко бара се помпят предната и задната гума,гумите са чисто нови !
                      Модела е michelin pilot power!Размера не го запомних,на гумите пише 42 PSI само за Канада ! Та какво е препоръчителното налягане !
                      На няколко пъти ми поднесе на пясък гадно,бях предупреден да внимавам с пясъка и го очаквах..Чудя се как толкова хора живеят без мотор в гаража ,имам чувството че цял живот съм карал само мотор,трябва само да отренирам тръгване от място на кръстовище с десен завой,няколко пъти влизам в насрещната лента ,и поради тази причина чакам да няма никой на кръстовището !
                      Веригата я изчистих с обезмаслител и водоструйка както и целия мотор без челното стъкло и фара ,от предишен опит меглио не се слага в никакъв случай там.Другата седмица ще чистя пак веригата с обезмаслител и четка както гледах в един клип в форума,с какво да я смазвам,за колелото имам някаква смазка с керамично нещо си ,за мотора какво да ползвам !

                      п.п Също ако спукам гума ,какво трябва да имам за да продължа да карам,сваляне на гума на пътя ми се струва мисия невъзможна ?
                      А...и още разхода който ми даде пълен-пълен от една и съща бензиностанция и колонка 3.9/100 км. разход !
                      Последно редактирано от Roninn; 27-10-13, 19:22. Причина: още един въпрос !
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                        Честит мотор. Здраве и кураж и много километри!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                          Първоначално публикуван от Emil_PB Преглед на мнение
                          450 лева струваше на сина преди месец курса.
                          Караха на същия мотор- полигон и градско, с придружаваща кола.
                          Ако те интересува ще ти пратя телефон.
                          Давай...
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                            С веригата и меглиото внимавай! Ако проникне в звената ще я прецака! Според някои мнения веригата има живот докато в звената си стои оригиналната грес, влезе ли меглио през уплътнителните рингове (а меглиото е агресивно към тия рингове), ще прецака греста а от там и веригата! Пръскането със смазка за вериги смазва само външно, т.е. ринговете не допускат и смазката да проникне в лагерчетата на звената.
                            Аз лично смазвам обилно когато забележа че веригата е видимо суха (не лъщи) това е приблизително на всеки 300 -400 км. каране по асфалт, или след всяко миене. Смазването го правя след като съм покарал и веригата е още топла, след смазването се старая няколко часа да не карам за да прилепне смазката (изпаряват се разредителите). След като покарам със смазаната верига, първите 50-ина километра отзад става мазало от пръски масло, бърша с парцал! Купувам евтина германска смазка, която стои доста по-рядка от другите дето съм виждал, но пък и не лепи песъци и мръсотии. Като мия, ползвам меглио но никога не пръскам по веригата и по ел.инсталацията, също никога не мия с пароструйка, даже и водоструйките избягвам, достатъчен ми е обикновен пистолет с регулируема струя студена вода! От престараване с миенето и скъпи прехвалени смазки хвърлих една верига бързо бързо!
                            Моите гуми са 90х90х21 предна и 130х80х17 задна и ги дават съответно 2 и 2,5 атмосфери но аз ги помпя по 2 и двете. Моя го дават 195кг. и аз съм 105 - 110 кг. Твоите със сигурност трябва да ги помпиш повече но и със сигурност не трябва да стъпваш с тия гуми извън асфалта. Предполагам като гледам по снимките че предната ти е 120х80х17 а задната 150х17, или пък предната ти е 19инчова. За налягането трябва да питаш някой с ПВЦ или супермото, а най добре се порови в нета и си свали сервизното ръководство - ще ти отговори на много въпроси!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Давай...
                              Николай 0899428893
                              0+

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                                Първо честита придобивка!

                                Като човек, минал по подобен път - от учебния MZ директно на кютук (в-стром) ти казвам СЛОЖИ РОЛБАРИ! Да 200+ лв. за 3 извити тръби и малко крепежни елементи изглеждат доста, но ще се изплатят още при първото изпускане. А такова ще има

                                Относно управлението и маневрирането при ниски скорости, със времето ще понатрупащ техника и опит и вече няма да ти прави такова впечатление. За целта обаче трябват РОЛБАРИ и тренировки - на някой пуст паркинг или затънтена уличка. Прави каквото ти хрумне - осморки, обратни завои, аварийни спирания и т.н.

                                За поддръжката на веригата е изписано много даже имаше специална тема за това. Недей да я миеш с мелио или подобни обезмаслители. Много са агресивни и най-верояно ще прецакаш веригата по-бързо отколкото ако не я миеш изобщо. Ако все пак много държиш да ти е чиста и лъскава - мийй с керосин. Достатъчно силен е зада разтваря полепналите гадости, но не е достатъчно силен да прецака гумените уплътнения.

                                Според ръководството (което можеш да свалиш от тази тема) налягането на гумите трябва да е 2.25-предна и 2.5-задна. Но тва зависи и от марката, обикновено на самата гума се обозначава предпоръчително налягане на студена гума при максимален товар. Добра начална тока е да се придържаш към посоченото в ръководството. Проверявай го редовно, на студена гума.


                                Пожелавам ти хиляди километри усмивки с новата машинка!

                                П.С. Споменах ли ти за си вземеш РОЛБАРИ? :-)

                                Поздрави.
                                Калин - О88 б579I9I
                                Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X