Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с двигател 2.8 ТД на Роки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с двигател 2.8 ТД на Роки

    Здравейте колеги вчера Рокито ме предаде много изненадващо на прав път при ускорение на 3та предавка изведнъж изкара един страшен бял пушек и нещо изтропа в мотора, веднага го изгасих.... гледах масло вода всичко си има джипа. Реших да пробвам да запаля превъртя няколко пъти с опит да запали, но безуспешен, след което направо блокира. Днес свалих главата да видя какво е положението, и не бях никак очарован. Счупен бренер на 4-ти цилиндър и буталото е за боклука. Бих приел съвети от каде да търся бренер и бутало, защото мотора си беше в чудесно здраве. Но все пак остава и вариант за друг мотор. Джипа е 89 година до колкото знам с цели мостове и кръглите фарове. 2.8 турбо дизел. Също така ще ми трябва и гарнитура за главата. Утре ще звъня по обявите за джипове на части да видиме какво ще стане. Също ми се върти в главата да сложа друг мотор а именно от мерцедес 250тд 20v с механична помпа но работата ще бъде многоо, но пък ефекта

  • #2
    От: Проблем с двигател 2.8 ТД на Роки

    Здравей, погледни тук, ако решиш да сменяш целия мотор, а този също изглежда читав, но е без турбо. Иначе ако сменяш само едно бутало е хубаво да премериш дали е горе-долу с еднаква тежест като другите, за да не се получава дисбаланс.
    Успех.
    Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
    Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с двигател 2.8 ТД на Роки

      Ще разглобя целия мотор довечера да видя и на долу какво е положоението, след това ще се разтърся за бутало и бренер ако са само тези неща и дано намеря. Защото 1200лв за тоя мотор на 100 години няма как да стане. Иначе съм намерил мотор от мерцедес 150 коня 2.5 турбо за 700лв преправяне на камбаната стоиките и другите неща да доиде 1200-1300 но ще имам мотор 150 коня които е съвсем друго нещо. Ако познавате някой които е ремонтирал такъв мотор и може да има някакви части ще бъда благодарен да дадете кординати.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с двигател 2.8 ТД на Роки

        Това Роки се намира в морга Царева ливада. До преди няколко месеца мотора беше чук. Гледа, че е оставено с кулера и всички подобрения. Нямам представа какво му искат...
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с двигател 2.8 ТД на Роки

          Такам..... двигателя беше разглобен и отдолу - там няма проблеми, но останаха проблемите с клапаните (2 бр изкривени) - немога да намеря. Бутало намерих за 150 лв гарнитури също намерих за 120 лв. но имам проблем и с бренер - немога да намеря а на няколко места искат само цяла глава да ми продадат което не ме устроива - цената де И така се реши този мотор да отпадне - някои ако има нужда от части мотора си има всичко без 1 бутало и 2та криви клапана. Има си 4ри нови подгревни свещи дюзи и нафтова помпа съм ги правил преди 4-5000 км. нов термостат, ревизиран стартер. Цените ще бъдат добри гарантирам. И така се започва с монтаж на 300турбо дизел 177 коня на дайхатсу роки може би най бързото в българия. Утре започваме преправяне на камбаната ще има снимки.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с двигател 2.8 ТД на Роки

            проекта ми звучи супер! давай снимки и ако има нужда от помощ при преработването на кутията мога да съдействам.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с двигател 2.8 ТД на Роки

              Благодаря колега но с кутията няма да имаме проблеми да я напаснем, проблем ще имам с окачването и спирачките. Джипът е много скоклив и не спира както трябва. Отзад е с чисто нови апарати и накладки, опред уж всичко изглежда добре, но не спира както трябва. Може би има проблем с помпата, но да стигнем до него.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X