Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да си поговорим за хидравлични съединители. ЗА и ПРОТИВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да си поговорим за хидравлични съединители. ЗА и ПРОТИВ

    Здравейте, идеята за темата е от тук : http://www.offroad-bulgaria.com/show...=165175&page=5

    Кажете вашите мнения за и против хидравликата.
    Гледам има колеги, които се оплакват от изчезване на съединителя при прегравяне.
    Нека колегите споделят това явление при коя помпа се получава, Магура или Брембо ?
    Казват също, че след сипване на правилната течност проблеми няма . Каква е била преди течността и каква след ? това към колега @Paksss

    Да споделя моите наблюдения.
    Аз не мога да кажа твърдо за или против (и едното има плюсове и другото). Според мен работеща хидравлика има много по-малка вероятност да сдаде багажа, (по вероятно е да скъсаш жило), но пък един път ако нещо се обърка шансовети ти за ремонт на хидравликата в гората са нулеви (при жилото имаш шанс).
    Аз в момента карам 3-ти КТМ и всичките са били с МАГУРА помпа.
    Карал съм с "Magura blood" (оригиналната течност) и с масло за хидравликите на ситроен (от ОМV). И с двете никога не ми е изчезвал съединителя. Хвърляли са водите, всичко е било нагрято до пръсване, но проблеми със съединителя съм нямал.
    Моля, нека споделяме ПРАКТИЧЕСКИ (а не "той един приятел на батко гледал...") опит относно хидравличните съединители (и дано темата не се превърне пак в оплюване на дадена марка).
    Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

  • #2
    От: Да си поговорим за хидравлични съединители. ЗА и ПРОТИВ

    Май само Магура са с минерални масла, при Брембо не беше ли най-обикновена спирачна течност ДОТ4 или 5.1, Иначе Аз съм кипвал на Магурката оригиналното масло но със най обикновен АТФ2 за автоматични скоростни кутии не съм имал ядове а го има на почти всяка по голяма бензиностанция. А на Магурите мноо бързо се износваха гумичките или май е само при мен. Иначе при зор в гората съм слагал кво ли не даже и 2Т масло.
    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

    Коментар


    • #3
      От: Да си поговорим за хидравлични съединители. ЗА и ПРОТИВ

      Благодаря ти колега за новата тема!
      Ще чакам отзиви и ще я следя.
      Имам и аз един въпрос : http://www.ebay.co.uk/itm/HYDRAULIC-...item2ec89ea851
      Тази примерно ще ми върши ли добра работа.?
      Поздрави.

      Коментар


      • #4
        От: Да си поговорим за хидравлични съединители. ЗА и ПРОТИВ

        Сега съединителят ми е оригинално хидравличен, Магура помпа. Както каза Пламен, гумичките си заминаха и при мен. Мазнят ми ръкавицата чак при интензивно използване. Смених ги, сега е добре. Понеже съм скръндзав, вместо Магура течност за 20 и кусур лева за 100грама, спокойно си работи с Fork Oil с вискозитет 5в, никакви проблеми.

        Допълнителната ми хидравлика беше ХЕБО с ДОТ в системата. Нямам на представа с какво е било вътре, но си е било чисто, без примеси на вода, обаче както писах изчезваше. Това е проблема на спирачна течност, че с времето абсорбира куп примеси и губи свойства. Смених я с ДОТ4 на феродо, интересното е, че отново го направи този проблем. Вторият път я смених в гората с това което имах под ръка - руски дот3, същата работа. Трети път промих три пъти систмета с остатъците на Феродо, сипах един руски оригинален ДОТ4 и заспа, тъй да се каже. Или Феродото е било с по-ниска температура на кипене, или знам ли. Но ДОТ 5.1 не се сипва, че разгражда гумичките за отрицателно време.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #5
          От: Да си поговорим за хидравлични съединители. ЗА и ПРОТИВ

          Наблюдение имам върху хидравликите със помпа AJP, работещи с ДОТ 4 - за сега нямам забележки, а мотора го карам от две години. Колкото и да е загрявал съединителя, не е изчезвал, работи много коректно и точно. По едно време, беше започнало да омаслява леко маншончето и ,се наложи смяна на външното пръстенче, което намерих в първия магазин за семеринги. Имам лява спирачна помпа AJP от скутер Пежо, която е 1:1 с тази на мотора и сме пробвали - работи ,но натиска малко по-твърдо - предполагам ,диаметъра на буталцето е по-малък.
          Gas Gas ec 250

          Коментар


          • #6
            От: Да си поговорим за хидравлични съединители. ЗА и ПРОТИВ

            Както става ясно от постовете на колегите, хидравликата си иска съответната поддръжка. Аз на моите мотори веднъж съм купувал ремонтен комплект за магурата. По спомен не беше нещо фрапантно като цена (50-тина лева мисля беше). Смяната е елеметарна (сваля се един зегер). Течността също е хубаво да се сменя периодично (може би заедно с профилактиката на спирачките - поне веднъж годишно).

            Линк към менюал-а на магура за обезвъздушаване:

            http://dox.bg/files/dw?a=ab09683773
            Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

            Коментар


            • #7
              От: Да си поговорим за хидравлични съединители. ЗА и ПРОТИВ

              paksss на системи работещи с ДОТ 4 може да се сипе ДОТ 5.1. Проблема е с ДОТ 5 който е на различна основа (силиконова) иначе са уж с едни и същи показатели.

              Моят мотор от 3.5г от както го имам го карам само с ДОТ 5.1 от ОМВ като течноста я сменям един път в годината. То смяна е трудно да се каже, източвам само от казанчето и доливам с нова течност. Единствените проблеми за това време не са свързани с хидравликата, а с крашове. Един път дебела тел се омота около маркуча на съединителя до долната помпа и разкъса маркуча, а втория път при падане гарда на кормилото се обърна нагоре и изкриви металния накрайник на маркуча който влиза в горната помпа. Този дълъг накрайник ме дразни най-много на Брембо помпата. Иначе спирачки са ми изчезвали по няколко пъти на ден по състезания, но съединителя до сега не, а аз съм от тея дето ако не си държат пръстите на лостчетата не можем да караме. ( по друг начин казано използвам го много )

              Петър Богданов пробва ли със смазване на жилото и лостчето дали няма да стане по-мек твоят съединител? В интерес на истината смазаното жило според мен не е равно на новото жило (с ново е по-добре) но в твоя случай като гледам китайците не спят и са направили евтини аналози на скъпите хидравлики.
              Иван Маринов
              Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
              ЕНДУРО ВАРНА

              Коментар


              • #8
                От: Да си поговорим за хидравлични съединители. ЗА и ПРОТИВ

                Първоначално публикуван от Петър Богданов Преглед на мнение
                Благодаря ти колега за новата тема!
                Ще чакам отзиви и ще я следя.
                Имам и аз един въпрос : http://www.ebay.co.uk/itm/HYDRAULIC-...item2ec89ea851
                Тази примерно ще ми върши ли добра работа.?
                Поздрави.
                Според мен / не гарандирам да съм точно 100% прав/ има нещо , което не отчитате при тея китайски хидравлики !!!

                Докато при една стандартна хидравлика, всичко е наблъскано и скрито под страничния капак , то при тея китайчета , системата прилича по-скоро на системата при предна спирачка ! Горна помпа долу буталце , пълниш и си свиркаш ! Загряване на течността , според мен , много трудно би се получило при тея китайки, да не кажа и почти невъзможно!

                Интензивно използвам и предна и задна спирачка при прибиранията ми от каране в пл.Беласица , и до сега , независимо какви издевателства съм правил над спирачките, никога не съм имал проблем с изчезване на спирачки !!

                По-скоро въпроса с китайката е колко е надеждна и дали няма да се окаже пари на вятъра. Аз също бих пробвал с една такава хидравлика !!

                П.п Това при условие ,че всичко по съединителя ти е ок , но въпреки това е твърд!
                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                Коментар


                • #9
                  От: Да си поговорим за хидравлични съединители. ЗА и ПРОТИВ

                  Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
                  Аз не мога да кажа твърдо за или против (и едното има плюсове и другото). Според мен работеща хидравлика има много по-малка вероятност да сдаде багажа, (по вероятно е да скъсаш жило), но пък един път ако нещо се обърка шансовети ти за ремонт на хидравликата в гората са нулеви (при жилото имаш шанс).
                  Много се съмнявам, че е по вероятно да скъсаш жило отколкото да се скапе хидравликата. Досега съм виждал да се скъса жило на 10+ годишен мотоциклет. Ако имаш жило в раницата и две устер клеми и се прибираш без проблем. Докато ако хидравликата скъса гумичка или нещо друго и се прибираш без съединител по черния път
                  П.С. Жилото за съединителя е 40лв. Вие преценете кое колко кара, по е издръжливо, евтино...
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • #10
                    От: Да си поговорим за хидравлични съединители. ЗА и ПРОТИВ

                    Честно да ти кажа за последните 7г се сещам за повече хора скъсали жило на съединителя отколкото прецакали маркуча. Като тоя с прецакания маркуч бях аз всъшност, а жило не съм късал. Което не означава че в Стара Загора или Дупница или някъде другаде пък няма масово късане на маркучи.

                    Не че какъвто и да е резултата на "въпроса" би бил повод да си купя комплект хидравличен съединител на мотор който иначе е с жило!!!
                    Иван Маринов
                    Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                    ЕНДУРО ВАРНА

                    Коментар


                    • #11
                      От: Да си поговорим за хидравлични съединители. ЗА и ПРОТИВ

                      Според мен по-сигурно, здраво и изпитано от обикновения съединител с жило- няма. Не че хидравличният не е добър и вероятно малко по-мек, но според мен не е рационално, колкото жилото.
                      В едно ендуро колкото по-малко неща за чупене има- толкова по-добре!
                      Yamaha WR 200

                      Коментар


                      • #12
                        От: Да си поговорим за хидравлични съединители. ЗА и ПРОТИВ

                        Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                        Много се съмнявам, че е по вероятно да скъсаш жило отколкото да се скапе хидравликата. Досега съм виждал да се скъса жило на 10+ годишен мотоциклет. Ако имаш жило в раницата и две устер клеми и се прибираш без проблем. Докато ако хидравликата скъса гумичка или нещо друго и се прибираш без съединител по черния път
                        П.С. Жилото за съединителя е 40лв. Вие преценете кое колко кара, по е издръжливо, евтино...
                        По същата логика ако си носиш 1-2 К-маншета, няколко оринга и малка тубичка с течност (всичко с обем по-малък от цигарена кутия), можеш да си спасиш положението в гората. Разбира се ако знаеш устройството. По същество у-вото на хидравличния съединител по нищо не се различава от устройството на спирачките ! При условие че постоянно си поверяваме живота на хидравличните ни спирачки, не виждам какво толкова усложнява положението един хидравличен съединител.
                        Аз също за 4-5 години с ктм-и само веднъж имах проблем със съединителя (скъсах верига и строших долната помпа - естествено нямах гард там). Докато съм бил свидел на поне 4-5 скъсани жила на съединител.
                        Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                        Коментар


                        • #13
                          От: Да си поговорим за хидравлични съединители. ЗА и ПРОТИВ

                          Жило се къса когато е много старо или когато някой "майстор" не го е прекарал както трябва и някъде се трие/пречупва повече. Много е по евтино/лесно.... за поддръжка от хидравликата. Не сте брали ядове с хидравлики защото карате по места където не се ползва толкова съединител, можете да карате или карате мотоциклети Ендуро. Така както на някой му изчезне спирачката защото е кипнала течността, така изчезва и съединителя от не правилна употреба или от много честа употреба. Докато при жило от не правилна и честа употреба не се получава проблем
                          EXC TPI 2019

                          Коментар


                          • #14
                            От: Да си поговорим за хидравлични съединители. ЗА и ПРОТИВ

                            Моята е Магура.

                            От 3 години аз го карам мотора и това е дето има една дума единственото нещо където не съм правил ..... за сега!


                            Нито съм сменял масла нито съм отварял дори да видя дали и какво има в нея ( или когато го купих май я отварях да видя нивото на течността и това бе ),а както каза Ванко така и Аз ще кажа че съединителя го ползвам доста активно и при мен се е случвало спирачки да изчезват и води да кипят,ама съединител си има.
                            Не е важно какво караш, а как го караш !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Да си поговорим за хидравлични съединители. ЗА и ПРОТИВ

                              .... препрочитайки отново по внимателно първият пост на колегата 4ef4o
                              и понеже нямам възможност за редакция на предишния ми пост,ще кажа че по скоро съм привърженик на по опростените неща(в случая жилото)мисля че са по надеждни!

                              Според мен е по добрия вариант с оглед техническото обезпечаване.
                              Не е важно какво караш, а как го караш !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X